Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lakoste Avatarı

Gerçek Adı
    TOLGA..
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    10:01
    Yaşadığı Yer
    ANADOLUM
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    6

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sınıfının en mükemmel arabasıdır üstüne tanımam birtek hidrolik sorunu esp ile ilgi bir sorun vardı oda yüksek sürtlarda direksyon sertleşmiyo felan dediler hatta bu direksyon esp sorunu yüzünden bayagı kaza oldu sanırım şmdi yaptılar sanırım alırken konuşun bu sorunu tam detayı bilmiyorum ama esp galiba..

Üye
    birkul Avatarı

Son Giriş
    11.12-2012
    Saat
    09:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

900 tl lik tertiatın rersimlerini görebilirmiyim merak ettimde nasıl bir sistem var

Üye
    lider334 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen bende nasıl bi sistem bu 900 tl lik sistem

Üye
    byecool Avatarı

Son Giriş
    02.11-2012
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar

Tertibatı bende görmedim.Satış temsilcisi

450 tertibat
    200 proje
    200(noter onayı) dedi.

Ben size toplamını yazdım...

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    Konya/Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Car Ad: Detailed Item View

böyle bir focus daha ekonomik olmaz mı?

Üye
    birkul Avatarı

Son Giriş
    11.12-2012
    Saat
    09:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tamam fiyat öylede ben o fiyata degecek güzellikte bir tertibatmı onu merka ettim. yoksa tse falan filan bana 300 civarı maal oldu. boşa para verme ha sıfır oldugudnan bunu böyle yaptırmak mecburi ise bilemem

Üye
    byecool Avatarı

Son Giriş
    02.11-2012
    Saat
    20:39
    Yaşadığı Yer
    Mersin
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Valla yapacak usta ile konuştum hemen hemen bütün modellere takıyormuş.Gaz, kolu çevirerek oluyormuş(motosikletlerdeki gibi) fren de, kolu kendine çekerek oluyormuş.Ben direksiyon altı genelde görüyorum.Çekiyorsun gaz itiyorsun fren.Fotoğraf bulursam koyacam.

Üye
    Serkan555 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan KARA
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    22:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşım bir araba duayeni olarak yazıyorum bir engelli olarak değil o paraya alabileceğin en lüx ve en ucuz araba diyebilirim 1.4 ve 16 valf tir herşeyden önemlisi 16 valf yani 16 sübaptır. Şehir içi yakıtı ortalama 1/11 dir yani yaklaşık 1litre benzinle 11 km gidersin ortalama eski parayla 310 bin liradır yani lpg siz bu araca pek binilmez güvenlik açısından şükür allaha hiç bir yakınım bu araçla kaza yapmadı ama ikinci el olarak iyi gider fazla zarar etmezsin lpg li şekilde tavsiye ederim dizelin bakımı ağırdır en güzeli lpg derim. Almışsan allah kazasız belasız binmek nasip etsin

Serkan555;
    Lpg yi çok tavsiye edemiyorum dizel varken. Lpg dizelden çok yakar, hararet problemleri yaşamanız olasıdır, kapalı garajlara giremezsiniz, benzinli motorlarda tork zayıf olduğu için kullanım zevki dizele göre düşüktür. Ayrıca bazen arıza yaptığında Lpg ci ile Servis arasında gider gelirsiniz, o bizden değil der diğeride... Arada kalırsınız.

Bu lafı neye göre kullanıyorsun arkadaşım ? 1.4 era 16 valf lpg li (Ki servisler garanti kapsamında takıyor ve garantisi devam ediyor )oldugunda astranın yada herhangi bir dizelin bana daha ucuz yaktığını kanıtla sana istediğin herşeyi veririm Kalkışta bu arabayı serilik bakımından turbo dizel yada jet dizel bir araba geçer ya sonrası ?(Turbo sürekli devrede olunca gör o araba ne kadar yakıyor) bakım olayına gelelim bir enjektörlü araç bakımıyla dizel helede turbo dizelin bakımını bi hesaplattıralımmı(helede enjektör memelerini değiştirmeyi dene yada pompa bakımını ) ne zaman istersen bu kıyaslamaya varım ? Tek katıldığım nokta kapalı yere park olayıdır .[/QUOTE]

Sayın otomobil duayeni beyfendi. Öncelikle kayda değer şekilde uzun ve kapsamlı cevap yazdığınız için teşekkür ederim. Ben hazır yakalamışken bir otomobil duayenine sormak istediğim bir kaç soru var. Hyundai nin neyi lüks onu merak ettim öncelikle ? Opel Astra ile arasındaki farklar nelerdir ? Hem donanım hem teknik fark ve yazılmayan fark. Birde 1.4 16 valf motorun ne özelliği olduğunu ? Birde dizelin ne masrafı var ? Lpg den az yakan bir dizelin sağladığı fark ile bu masraflar telafi edilirmi edilmezmi ?
    Gelelim sizin sorularınıza... Ben otomobil duayeni değilim haşa, ama biraz anlarım, iyide kullandığımı söylerler. (1998 yılında hızlı ve seri araç kullanmaktan mecidiyeköy polis merkezinde 1 saat kadar gözaltına alındım, motorlu polisler yakalayamayınca sinir oldular heralde)
    Yazdığım bu lafları ise 1993 yılından 1999 yılına kadar kullandığım her türlü ve benzinli yaklaşık 100.000 km, 1999-2004 yılları arasında kullandığım Lpg li uno marka aracımla yaptığım 300.000 km, ve 2004-2009 yılları arasında 165.000 km kullandığım dizel otomatik fiesta ve şirketimize ait kullandığım toyota corolla dizel otomatik, fiesta otomatik tecrübelerime istinaden yazıyorum. Ayrıca bu araçların tüm bakım ve onarımları tarafımdan yaptırılmaktadır.
    Araçlara Lpg genelde servisinde takılmaz, servislerde Lpg ustası bulunmaz. Anlaşmalı firmalara dışarıda taktırılır, yada dışarıdan servise usta gelir. Garanti verebilirler ama bazı hatalardan dolayı iki tarafta bizden değil derse bi servise bi Lpg ciye gider gelirsiniz. (Çok yaşadım ben bunu, yaşayanda çok arkadışım var)
    Dizelin Lpg den daha az yaktığını her türlü size ispatlarımda, gözünüzle görmekmi istersiniz ? Hesaplamaları yazsam yeterli olurmu (ispatı her daim emrinizde)
    Hyundai araca 310 yakıyor demişsiniz, malum Lpg benzinden litre olarak daha fazla yakar. Zaten Lpg ciler % 40 daha az yakıyor diyor. Bu hesapta kabaca şu rakama gelir. 186 TL Fiestamı almadan önce 15 gün otomatik getz kullandım ve o kadar dişimi sıkıp 90 la gitmeme rağmen 10 litrenin altına inemedim. Umarım Accent 9 litre yakar... !
    Gelelim kullandığım dizel araca. Daima depoyu full yapar ve km yi sıfırlarım. Aldığım mazotun fiyatıyla litresini hesaplarım. Daha bugün fulledim. 92 TL ye 660 km yapmışım yani. 139 TL 5.22 litre mazot. Hatta dişimi sıkarsam 5 litreyede inerim. Uzun yolda 4 litreyede inebilirim. Kullandığım uno ise bugünün rakamıyla en az 200 yakıyordu. Sizin accent 186 benim fiesta 140 yaksa aradaki fark 46 TL. Şirketimizdeki fiesta 240.000 km de enjektörleri pompası ve motoru hala sorunsuz. Var sayalım sorunlu. Turbosu, bloğu, enjektörü pompası ve debriyajı içinde olan sıfır sandık motorunun fiyatı 6.000 TL takılması projesi ruhsatı 1.000 TL tutsa 7.000 TL. Fark ne kadardı 46 TL x 240,000 km sonuç 11.000 TL yani yine 4.000 TL kardayız. Şirkete fiestamı accent mı alsak diye kararsız kalmıştık. İstanbuldaki güzel Lpg cilerden birine gittik, Lpg ve Cng yani doğalgaz taksak ne olur dedik. Önce Lpg takılıyor, sonra Cng takılıyor toplam maliyet 1.500 TL artı 2.000 dolar. Doğalgazın deposunun en büyüğünü bile taksanız menzil 150 km yi geçmiyor. Koca istanbuldada 1 tane dolum yeri var. Sonuçta bize git dizel al kardeşim dedi bizde aynen öyle yaptık.
    Ayrıca dizel motorun torku yüksektir. Kalkışta ve gidişte bu zevke alışanlar asla benzinli Lpg li araçtan zevk almazlar. Hürriyet gazetesinde geçen hafta 2. el ile ilgili bir haber vardı okuduysanız ve araştırırsanız görürsünizki 2. elda dizel otomatik araçlar revaçta. Hyundainin de dizel otomatiği var fakat hyundai nin dizeli pek ekonomik değildir. clio hb, astra hb inanılmaz ekonomiktir.
    Emekliymişsiniz yolunuz buralara düşerse ispatı için her zaman beklerim. Bana bir şey vermeyin haklı çıkarsam, konuyu açan arkadaş Lpg li accent alırsa yaptığı her kilometre için dizel farkını kendisine verin yeter.
    Buradaki sohbete göre arkadaşlar karar veriyorlar. ve hatırlatıyorum 5 yıllık binmek zorundalar. Dile kolay 5... yıl...
    Arkadaşlarımızı en iyi şekilde bilgilendirmek boynumuzun borcudur...
    Saygılarımla...

Üye
    lider334 Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:53
    Yaşadığı Yer
    Uşak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    byecool resimleri bekliyorum

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12