TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Toplam 13 mesajın 1-13 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yurekliumut Avatarı

Son Giriş
    03.07-2020
    Saat
    18:23
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Arkadaşlar,

Sol ayak dizaltı amputasyonluyum ; Sadece otomatik vitesli ötvsiz aldığım aracımı sattım raporum ve ehliyetim var.

Bize maliyeti 100 bin liraya kadar otomatik vitesli yeni araç aratırıyorum

Eski aracım toyota corolla idi CVT otomatik şanzumanı vardı ve çok memnundum, fakat şimdi aynı araca maddi olarak gücüm yetmiyor, otomaik şanzumandan arıza vermeyecek memnun olduğunuz, araç önerilerinizi almak istiyorum.

Teşekkürler

Üye
    SERAFİM Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1.418
    Verilen Beğeniler
    2.242

Otomatik vites alacaksan bmw ya da mercedesten şaşma

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:39
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    132
    Verilen Beğeniler
    184

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @SERAFİM

Olurmu öyle şey . Honda Kİa MAZDA Mitsubishi bunların da otomatık vıteslerı cok ıyı . 4 yıldır KİA otomatık kullnıyorum cok da memnunum

Üye
    yurekliumut Avatarı

Son Giriş
    03.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2

Arkadaşlar bmw veya mercedes gibi araçlara bütçem yetmez

Hyundai kia honda mazda toyota tarzı olabilir, araştırıyorum sanırım toyota olacak yine

gelişmelerden sizi haberdar ederim

Üye
    serdarski Avatarı

Gerçek Adı
    Serdar Senturk
    Son Giriş
    01.07-2020
    Saat
    12:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbuL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    18

Smart Two-Two tavsiye ederim.

Her yere giren araç.

Veya Fiat 500 veya 500L

Üye
    Serkan555 Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan KARA
    Son Giriş
    30.06-2020
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    52
    Verilen Beğeniler
    41

Yarım otomatik hariç hepsi size uyar. Dsg yarım otomatik ama iyidir vw grubunda 7 sene bakımları servis yaparsa garanti verir. Korkmayın çoğu iyi araç. Kore Japon Alman alabilirsiniz. Merso Bmv olmaz tabi 100 bin TL yerine 100 Bİn avro yoksa

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    03.07-2020
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    48

Skoda Octavia, Seat Toledo, Megane 3, Opel Astra, VW Jetta gibi araçlara bakabilirsiniz. 2008-2011 modellerini 100 bin civarına bulabilirsiniz.

Üye
    umetinn Avatarı

Gerçek Adı
    Ünal
    Son Giriş
    02.07-2020
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    37
    Verilen Beğeniler
    30

Sıfır araç düşünüyorsanız o fiyata alacağınız çok fazla marka ve model var. Nacizane tavsiyem HONDA civictir. gösterişli bir araçtır ve konforludur. İlerde satmayı düşündüğünüzde sürekli piyasası olan bir araçtır. Fabrika çıkışlı LPG li olduğundan yakıt masrafı da minimumdur.

Üye
    FaCia Avatarı

Gerçek Adı
    FaCia
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Karabuk
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    2

@umetinn

Hocam fiyatlara baktınız mı ?
    Hondanın Civic'i Lpg olan Eco paketi 205.000 Tl satıs fiyatı. Ötv indirimi ile 140,000 TL gibi bir rakama tekamül ediyor. Kısacası 100,000e alınacak araba Toyota Yaris olur. Honda fiyatları deli gibi uçurdu. Arkadasın bütçede 100.000 TL .

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    03.07-2020
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    626
    Verilen Beğeniler
    158

@yurekliumut

Malesef sıfır olarak 100.000 TL ye Hyundai İ10 dışında (Son fiyatlara bakmadım ama pazarlıkla belki alınabilir) araç bulmanız zordur.

2. elde bulabilirsiniz km yüksek olarak. Bütçe kısıtınız sebebiyle genelde ufak araçlara bakabilirsiniz. Bunların viteslerinin %90'ıda cvt şanzuman oluşturuyor.

CVT'de sorunu az ama tüketimi yüksek, konfor/performansı düşük bir vitestir.

Üye
    yurekliumut Avatarı

Son Giriş
    03.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Merhaba Arkadaşalar,

Sizlerinde dediği gibi çok araştırdım Sıfır otomatik vitesli araç olarak 100 bin bütçe ile malesef 3 çocuklu aileye uygun geniş bir otomobil yok, 5 yıl satamayacağımızı da düşünürek rahat edeceğimiz bir araç ya 2.el alacaktık yada bütçemizi artıracaktık, ikinciel araçların otomatik şanzumanı konusunda sıkıntı çıkarmasından çekindiğim için bütçemizi artırmaya karar verdim.

Bayileri gezdim hiçbir bayide hazırda hemen teslim araç yok, yaz ayı olması ve önümüzde kurban bayramı olması sebebiyle arabasız kalmakta istemedim. Toyota bayisi telefonumu almıştı bir müşterimiz daha önceden sipariş etti oda engelli çocuğuna araç alacaktı ama raporunu vergi dairesi yenilemesini istedi, o arkadaş vazgeçebilir geçerse ona getireceğim aracı size verebilirim demişti.

30 Haziran 2020 yani dün aradılar ,bahsettiğimiz araç şuan boşta almak isterseniz buyrun görüşelim dediler. Gittim bayiye tabiyki renk ve araç donanımı seçme şansımız olmayacaktı fakat bahsi geçen araç çok güzeldi bende beğendim, Corolla 1.8 hybrid e-cvt x-pack elmas gümüş gri renk sanruflu corolla hybrid olarak en üst paket, 1 temmuz yani bugün araç fabrikadan çıkıyor en geç 10 temmuz teslim ederim denilince çok hoşuma gitti

Gelelim fiyata metalik renk fiyat farkıyla birlikte araç 261,300 TL indirim ile 162,750 TL ye vereceğini söyledi. Biraz müsade istedim ve fiyatı araştırdım.

Ankaradaki diğier 2 toyota bayisinde de tanıdıklarım vardı, Onları aradım ve aynı araç için tanıdık olmasına rağmen biri 183 bin, diğeri 178 bin son fiyat verdiler ve ağustos teslimi denildi fakat fiyat sabitlemesi yaparız denildi.

Bende bu aracı kaçırmak istemedim ve 5000 lira kapora vererek aracı opsiyonladım, 100 binin üzerine kredi kullanacaktım

rapor ve ehliyet fotokopisi alıp vergi dairesine soracaklarını söylediler

Ehliyeti zaten geçen hafta yenilemiştim, rapor ise sol ayak engelli olduğumdan sol diz altı amptasyon sürekli otomatik vitesli araç kullanır ibareli olduğundan hiçbir sorun olmayacağını düşündüm

Fakat öle olmadı, vergi dairesindeki görevli rapor yenilenmesi lazım demiş, neymiş efendim raporda "otomatik vitesli araç kullanır" değil "otomatik vitesli araç kullanması gerekir" yazması gerekirmiş. kafasına göre kanun yorumlayan işgüzar bir memura denk geldik.

Raporumuda yanıma alıp bizzat vergi dairesine gittim ve orada görevli memur ile bizzat görüştüm raporu inceledi ve hiçbir problem yok bu raporunuz yeterli ve geçerli 2 adet noterden onaylatın aslı sizde kalsın onaylı suretleri bayiye verin dediler, memurun isminide alıp bayiye döndüm ve durumu söyledim tamam o zaman sorun yok denildi.

Bugün proforma faturamı aldım ve krediye başvuru yaptım, aracım şuan fabrikadan çıktı bu akşam ankaraya inecek inşallah.

Teslimat sürecini yine yazarım inşallah, Allahın izniyle arabayı aldık sayılır.

Burada kıymetli fikirlerinizi yazdığınız için teşekkür ederim

Üye
    mutineer901 Avatarı

Son Giriş
    03.07-2020
    Saat
    14:32
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    48

Aracınız hayırlı olsun. Kazasız belasız kullanın inşallah.

Üye
    yurekliumut Avatarı

Son Giriş
    03.07-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @mutineer901

Teşekkür ederim daha iyisi sizlerin olsun inşallah