TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 64 / 88 İlkİlk ... 145460616263646566676874 ... SonSon
Toplam 1320 mesajın 946-960 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    18.10-2019
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    97

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @texasboy77 ben aracımı mart ayında almıştım, şuanda elit pluslar bize olmaz fiyatları çok yükseldi. Mart ayında Tucson elit pluslara yaklaşık 15 günlük kampanya yapıp engelliler için uygun limite çektiler, bunuda eski aracım olan ix35 i aldığım kendi bayim söyledi 152 bin artı boya koruma,ekstra güvenlikli film kaplama ve bagaj havuzu hediye etti 6-7 bayiyle ve 3 farklı şehirden fiyat almıştım 159 bin 157 bin en son 155 bin lira fiyat teklifine kadar inebilmiştim ,en uygunu kendi bayim verdiği için bende kendi bayimden aldım istanbul yeni bosnadaki Nev otodan aldım.

Bu arada illaki suv olmaz demişsin ,kaç kişillik bir aile olduğunu bilmiyorum ama oraya v40 olabilir yazmışsın ,ben tucsonu almadan önce v40 ı inceledim az daha alacaktım ve hala aklımdadır v40. neden almadın dersen ,ix35 e biniyordum yani bir suvu 5 yıldır kullanıyordum iç ferahlığı ve genişliğine ailece baya bir alıştık bende 2 çocuk var yani rahatlığa baya bir alıştık . v40 kendi açımdan söylüyorum çok kaliteli bir araç donanımıda oldukça tatmin ediciydi ama deneme sürüşüne gittiğimde annemde vardı yanımda malesef annemi alamadık yani içi özelliklede arka kısmı oldukça daralıyordu ,ama fazla kalabalık değilsen ,gerçi iki çocuk ve anne babadsan oluşan aile içnde uygun ama ben bir önce 5 sene suvu kullandığım için o genişliği göremeyince ailece karar verip vaz geçtik ,eğer senin böyle bir sıkıntın yoksa v40 çok kaliteli bir araç. şunu söyliyeyim sadece git koltuğuna otur direk kalitenin üstünde olduğunu hissediceksin ,dikiz aynası bile normal araçlardan çok farklı ,çok kaliteli duruyor,ayrıca v40 ın body giydirilmiş versiyonuda vardı ben bakarken v40croscantry di yanılmıyorsam dış görünüş olarak dahada kaslı ve biraz yüksek olduğu için daha bir albenisi vardı jantlarıda daha güzeldi normal v40a göre aralarında fazla fiyat farkıda yoktu bence bak derim.

@StratoS ve @Serengeti70 aslında sorun nedir biliyormusunuz ,hemen söyliyeyim ( yazayım aslında ) bütün sorun yazışma. yani aynı whatsap gibi, insanlar whatsap gurubu kuruyor ve bir süre sonra o gruplarda hiç alakasız konu yada konuşmalardan tartışma çıkıyor çünkü yüz yüze konuşulamadığı için karşındaki insanın yüz mimiklerini göremediğin için, yazı yazarken hep karşındakini sinirli yazıyor felan hayal ediyorsun, artı senin yazdığına karşındaki hemen cevap veremiyor yani konuşmasını sürdüremiyor çünkü karşısında cevap verecek birisi yokki ve insan yazı yazarken şundan emin oldum baya bir cesaretlli yazıyor ve buyüzden de yazılar keskin olabiliyor,tartışmak yüzyüze yapılmalı bence . gelelim size ben 76 doğumluym 42 gibi yani benden büyükte olabilirsiniz küçükte bilemiyorum. bence ikinizde aslında çok değerli ve kaliteli bilgi dolu insanlarsınız ,ikinizinde bilgilerine ve tecrübelerine buradaki insanların ihtiyacı oluyor tabiki diğer arkadaşlarımızında bilgilerine ihtiyacımız var sizin bu konuda daha bir tecrübeniz olduğu için şimdilik sizi kastettim. kesinlikle arada yanlış anlaşılma var arkadaşlar ikinizde aslında bilgi vermek istiyorsunuz ve eminim ikinizde aslında aynı fikirlerdesiniz . ben ikinizinde daha sakin olup daha ılımlı yazarak birbirinizi anlıyacağınızı düşünüyorum ikinizde özellikle bu konulardaki görüşleriniz için değerlisiniz.

Üye
    Serengeti70 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:17
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    @mehmetyılmaz
    evet bu yazışma konusunda çok çok haklısın. aynı şeyler whatsapp gruplarında oluyor. evet bu yazışmalar yüz yüze konuşulamadığı için vücut dili, ses tonlamaları, yüz mimikler vs vb hakkaten yok. bu yüzden de anlaşma kısır ve çok yanlış anlaşılmalar oluyor. daha geçen gün üniversite arkadaşlarımızdan oluşan bir whatsapp grubunda kavga çıktı küfürler uçuştu, ki bunlardan biri de benim çok sevdiğim bitirme projemizi beraber yaptığım arkadaşımdı. Allah'tan avrupa kadınlar voleybol şampiyona maçları için Ankara ya geldi de orada görüştük sarıldık öpüştük barıştık. . evet benim yaşım 49, amacım birçok yerde bilgi tecrübelerimi paylaşmak, insanların bilgi ve tecrübelerini dinlemek , güzel tartışmalar da yapmak gerekirse neden olmasın. öğrenmek, ölene kadar devam eder. Rahmetli babamın değerli bir hocası babama şunu demiş, babamda söylerdi "Arkadaşlar öğrenmek hayat boyu sürer, bitmez. Ölene kadar öğreneceksiniz, hatta ölürken bile ölmeyi öğreneceksiniz." startos un dediği de doğru. ben şu kadar üniversite bitirdim, şu kadar 30 yıl çalıştım çok iyi bilirim falan her zaman doğru diildir. 30 yılda çalışsan 3 üniversite de bitirsen öğrenme devam eder. Yaşım 49 ben üniversitedeyken benzinli motorlarda silindirin içine benzin püskürtülemezdi. dizel le benzinin en büyük farklarından biri buydu. ama yıllar sonra motordaki gelişmelerle silindirlerin direk içine püskürttüler, almanlar TSFI, TSI motorlarla devrim yaptı. Keza japonlar onları da geçti. Mazda şu anda dizel gibi çalışan benzinli motordan bahsediyor. belki motoruna buji bile koymadan yanmayı gerçekleştircek . bunlar bizim o zamanlar için inanamayacağımız konseptler. neyse gerçi gelecek artık bu içten yanmalı motorlar üzerine olmayacak. gelecek elektriğindir. İçten Yanmalı motorlar (Internal Combustion Engines -ICE) bence son devirlerini yaşıyorlar. tabii ki 10, 20 yıl daha giderler belki ama önce gelişmiş ülkelerde daha sonra gelişmekte olan (hah ha bu ifadeye de hep gülerim, nazik olsun diye öykle demişler aslında geri ülkeler işte) ülkelerde git gide azalacak ve tarihin tozlu sayfalarına gömülecekler.

Üye
    cabbar0101 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    104

@StratoS

Sorduk ne demek kaç kişiyle sorguya aldınız Amerikan kongresinde zannettim kendimi bu küstahlık değil nedir.Ayrıca 300 ün üstünde söyleyenin kaynaksız üfürdüğünü ima etmişsiniz benim rakamlarım devletin resmi rakamlarıdır her defasında açıklamasını yaptım.Ve size ydo konusundaki fikirlerinizin altyapıya sahip olmadığını söyledim.Bilmediğiniz konularda başkalarını aşağılarcasına sorduk ettik şeklinde konuşmayın.Ben rakamları söylerken mali analiz ve finansal analiz konusunda uzmanlığımı kullanarak bilgi paylaşmadım.Our yazar herkesin anlayacağı şekilde açıkladım.Siz kimsinizki sorduk bekliyoruz diyebiliyorsunuz.Ben kötü söz söylemiyorum sizi uyarıyorum.Bir kaç kez tartışmalarınıza denk geldim insanların sizinle uğraşmasına kızmıştım demek ki bu tür ukalalıklarla onlarıda zıvanadan çıkartmışsınız.Bir daha sizi uyarmam demişsiniz hayrola ne yapacaksınız.

Üye
    Serengeti70 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

bir de boşverin bu araba işleriyle bu kadar çok uğraşamaya değmez. daha büyük sorunlar var hem ülkemizin hem dünyanın. bu arabalar için bu kadar enerjimizi vaktimizi harcamaya, birbirimizi şu kısa dünyada kırmaya sinirlendirmeye gerek yok. Bize daha yeni rapor çıktığı için bari bi araç alim diye bitim kanlandı öyle incelerken internette bu forumu buldum girdim yazdım birşeyler. aracı da seçtim, şimdilik söylemicem süpriz olsun, artık kafam rahatlar, sakinler biraz sanırım. yoksa ben bu kadar arabayla otomotivle uğraşamam.
    @StratoS

cabbar0101 in dediğine ben de katılıyorum. bana da "bir dahakine tepkim şikayet boyutunda olacak, bilginize..." diye yazmışsınız. ilkokul çocuğu gibi şikayet mi edeceksiniz? kime şikayet edeceksiniz onu da anlamadım. bir de cidden cahilliğime verin ya kime ne şikayet ediliyor? neyi şikayet edeceksin?

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    18.10-2019
    Saat
    16:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    430
    Verilen Beğeniler
    103

@Serengeti70

İşte yine ateşliyorsunuz... Siz kırmızı ışıkta geçen birisine tepki göstermiyor musunuz? Trafik kurallarına uymayanlara kızmıyor musunuz, şikayet etmiyor musunuz?

Buranında bir kuralı var. Burada "sen" diye biriyle laf yarışına girilmez. Burada insanlara hakaret edilmez. Burada sen yazdın, ben yazdım. Şöyleyim, böyleyim denerek karşılıklı atışmaya girilmez.

Bu başlığın konusu nedir? Attığınız mesaj ile ilgisi nedir? Yani konular bir yerlere çekilmez, bilgi alışverişi kısıtlanmaz. Forum budur. Forum wp grubu, Chat odası vb değildir.

Forumlarda "Duyuru- Bilgilendirme" bölümünden zaten kurallar var. Sizin gibi her türlü konuda fikri olan bir kişinin bunları görmedim bilmiyorum demesi de bana manidar geliyor.

Bir daha yazmayacağım. Umarım belirttiğiniz ilkokul çocukları gibi uzatmazsınız...

Üye
    texasboy77 Avatarı

Son Giriş
    13.10-2019
    Saat
    19:52
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

[QUOTE=StratoS;2241797][MENTION=147914]

Herhangi bir modelde ısrarcı değilim, şu an MPV kullanıyorum, büyük bir SUV alıp onu satabilirim veya daha küçük (yine C sınıfı en az) bir araç alıp ikinci araç olarak da kullanabilirim, aslında şu an gerçekten iki araca ihtiyacımızın olduğu bir dönemdeyiz. Full+full takıntısı var maalesef. 247000 sınırına çekilebilecek en iyi araç tercihim olacak bu nedenle, keşke X1 girse hiç düşünmeme araştırmama gerek kalmazdı ama onun olmaması doğal olarak kararsızlık yaratıyor.

Üye
    kenai Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:09
    Yaşadığı Yer
    Edirne
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    2

https://youtu.be/y2UqlEPxc5M
    Çoğumuza denk gelmiştir ama izlemeyen varsa mutlaka izlesin. Kısacık bir video. Araç farklı olsaydı durum çok farklı olabilirdi.

Üye
    Ceranimo Avatarı

Son Giriş
    17.10-2019
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar hayırlısıyla bu hafta araç alacam peugeot 5008 kampanyası bitmiş dediler 3008 vermek istediler.şuan alınabilecek en iyi suv modeli nedir bu arada nissan xtrail platinum u 164 bin lira teklif etiler

Üye
    Serengeti70 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    0

Xtrail platinum a kim 164 telif etti.

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    16.10-2019
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    Angara Gardaş
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    258

@Ceranimo

Dizel takıntınız varsa, Hyundai Tucson, Ford Kuga...

Üye
    redkit Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Karababa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Denizli-Merkez
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    3

@Serengeti70

aynen x-trail limitin üstünde kalmıyor mu

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    18.10-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    430
    Verilen Beğeniler
    103

@cabbar0101

Daha ismimi doğru yazmak ve anlamaktan aciz birisi benim yazılarımı anlayacak...

"kaç kişiyle sorguya almak" ne demek? "Küstahlık" ne demek? Ben size bu komik sözler için cahil diyor muyum?

Siz yokken burada YDO ile ilgili çok fazla konuştuk. En son sevdiğim bir abimle YDO şu olur, bu olur hesaplama şöyle diye atıştık. Benim kalbim kırıldı. Bende kendi adıma YDO ile ilgili bir şey paylaşmayacağım dedim. Ve ilgili başlıkta derin ekonomik bilginizle kopyala yapıştır yaparak YDO böyle çıkar 300.000 altı olmaz dediniz. Bende yorum yapmıyorum, 2 ay sonra hep birlikte görelim dedim...

Amanın...

Sizin kopyala/yapıştırınıza doğru demedim diye küstah oldum...

Benim alt-üst yapımı boşverin. Siz kendi yapılarınızla ilgilenin. Herkes kendinden sorumlu bu hayatta. Herkes kendi yaptığının söylediğinin bedelini öder. İnsanlara laf atmadan önce benim bilgi birikimim nasıl, acaba ben mi ukalalık yapıyorum diye düşünün...

Bu arada 2 ay sonra açıklanacak YDO ile ilgili tahmininiz Devlet'in resmi rakamı değildir. Tahmindir. Formül resmi rakamı derseniz, o konu ile ilgili de farklı görüşler olduğunu defalarca söyledim ama anlamada sıkıntılarımız var...

Siz kimsinizki sorduk bekliyoruz diyebiliyorsunuz.
    Neyi sormuşum neyi bekliyorum? Başka konularda başka durumlarla ilgili söylediğim sözleri cımbızla seçip, başka bir başlıkta bana saldırmanız... Komik

Bu arada ben StratoS. Gerçek ismim Burak. Yaşım 32. Ekonomi, İşletme, Kuzey Avrupa Ekonomi Yönetimi Lisans, İşletme Yönetimi Yüksek Lisans, şuanda da Yönetim Bilişim Sistemleri Lisans okuyorum. Evliyim, 1 yaşında oğlum var. 15 yaşımdan beri araç kullanıyorum. Amatör yarış pilotuyum. Ayrıca motosiklet hastasıyım ama sağ kol engelliliğim sebebiyle artık binemiyorum. Meslek hayatımda 10. yılı dolduruyorum. Farklı şirketlerde Ekip Yöneticiliği, Portföy Yöneticiliği, Müdür Yardımcılığı, Kamu Uzmanlığı ile ilgili tecrübelerim var. Favori rengim kırmızı, tekne ile balık avlamayı, kamp yapmayı ve elektronik müzik dinlemeyi seviyorum. Kim olduğum ile ilgili var mı başka söyleyeceğiniz bir şey?

Bundan sonra yani 25. mesajından sonra bende seni takip edeceğim. Birisiyle tartışmanızı görür görmez, işte ukalıkla insanları zıvanadan çıkarıyor diyeceğim, emin olabilirsin...

Ne yapacağım, burası sanal alem. Şikayet ettim, sataşmalarınız devam ederse yine ederim. Bilgi paylaşmak yerine saldırırsanız yasaklanmanız için elimden geleni yaparım. Kuralları olan bir ortamda, kuralları olan bir Devlet'te yaşıyoruz. Dolayısıyla ben birşey yapmam, uyarırım, kurallar herkese ne ise o yapılır...

Sevgilerimi sunuyorum...

@texasboy77

Full+Full SUV diyorsanız şuan C5 göz kırpıyor. Yıl sonunda limit artışı ile muhtemelen Tucson'da alınabilir Elite Plus olarak.

X1 evet, benimde hayalim olan bir araç. Ama mevcut koşullarda limit artışı ile bile zor alınabilir.

@Ceranimo

En iyi SUV, en iyi araba diye birşey yoktur. Öyle olsa, herkes onu alır farklı modeller olmazdı. Size uygun araç, size uygun SUV vardır. Eğer aileniz geniş ise, sportif değilde daha çok klasik kullanımınız varsa, bagaj hacmi sizin için önemli ise, ve araç konforuna önem veriyorsanız 7 yıl garantisi ile @gönülyarası nın bahsettiği gibi Tucson alabilirsiniz.

Ama biraz sportif bir araç arıyorsanız 3008'e bakabilirsiniz. Ford Kuga'da elbette boyutları sebebiyle tercih edilebilir. Ama fiyatı bir miktar yüksek kalıyor.

Bütçeniz nispeten kısıtlıysa Qashqai tercih edebilirsiniz.

Şuan C SUV segmentinin en çok satan ilk 3 aracı, Qq, Tucson ve 3008 dir.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    18.10-2019
    Saat
    15:58
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    70
    Verilen Beğeniler
    97

@Ceranimo 164 binlira demek sizi en az 10 binlira kazıklıyorlar demek. ben bu sene tucsonun en üst segmentini bize limitin en sınırdaki aracı aldım diyorum 152 binlira ödedim .buda şu demek en üst limitteki aracı 152 binliraya hatta sıkı pazarlıkla yada tanıdıkla dahada aşağıya alabilirsiniz demek.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    18.10-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    430
    Verilen Beğeniler
    103

Ve @Mehmetyilmaz hocamın haberdar etmesi ile Tucson cephesinde harika bir gelişme olmuş.

N-Line Spor paketi Türkiye'ye gelmiş. Fiyatları ve donanımları belli olmuş. Özellikle 3008 ile Tucson arasında kalanlara iyi bir cevap olmuş.

tucon0 plaka - ÖTV muafiyetli SUV araç önerisi olan var mı?

Dış tasarımda tampon ve ızgara değişmiş. Aynı zamanda arka tampon altı ve egsozların şekilleri değişmiş. Sportifliği vurgulayan N-Line logosu eklenmiş. Spoiler ve yan aynalar siyah olmuş. Bumerang görünümlü gündüz farının da tasarım özgünlüğü çok hoş olmuş. Birde siyah jant yokmu...

Ve 3008'e direk salça olacak sportif bir süspansiyon sistemi eklenmiş

tu nline 009 - ÖTV muafiyetli SUV araç önerisi olan var mı?

2019 hyundai tucson n line - ÖTV muafiyetli SUV araç önerisi olan var mı?

İçeride, sade ve klasik çizginin dışına çıkılmış. Kırmızı dikiş konseptli deri koltuk ve direksiyon, aracın içine çok klasik diyenlere hitap etmiş. Siyah tavan döşemesi ve kırmızı dikiş vites ve ön konsol yine görselliği tamamlamış.

tu nline 010 - ÖTV muafiyetli SUV araç önerisi olan var mı?

Sportiflik unsuru krom pedal takımından bahsetmeye gerek yoktur sanırım.

Beni en çok mutlu eden donanımları...

Ben şuan için (Yaş ilerledikçe ne olur bilemem ) sürüşüme karışan akıllı sürüş sistemli bir aracı kullanmayı istemiyorum. N-line'a da Elite Plus donanımda olan akıllı sürüş sistemlerini eklememişler. Kendi aracımda da bir eksikli olarak gördüğüm, Otomatik Bagaj kapağı, elektrikli koltuk, LED farlar, Elite donanıma artı olarak eklenmiş.

Bence şuan donanımları ile, görünümü ile ve çizgisiyle harika bir araç olmuş. Fiyat olarak 276.000 TL etiketle şuan için sınırın üstünde gözüküyor. Ama ben yıl başı itibariyle yeni sınır ile alınabilecek bir araç olacağını düşünüyorum.

Beklemek isteyenlere duyurulur

Ek: Renk olarak Tucson da metalik sedefli beyaza yakın renkleri seviyordum. Aracımıda böyle almıştım. Ama N-line için direk mat beyaz diyebilirim. Çünkü Beyaz/Siyah konsepti bu araca yakışırken bir de içeride kırmızı detaylar harika bir uyum yakalar diye düşünüyorum.

Üye
    egemmm Avatarı

Gerçek Adı
    Osman
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    08:34
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    130
    Verilen Beğeniler
    162

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Mitsubishi Eclipse cross araclarına da bakmanızı öneririm.

Sayfa 64 / 88 İlkİlk ... 145460616263646566676874 ... SonSon