TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 140 / 158 İlkİlk ... 4090130136137138139140141142143144150 ... SonSon
Toplam 2368 mesajın 2.086-2.100 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    fantastik Avatarı

Son Giriş
    27.02-2020
    Saat
    16:50
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    18

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu arabalardan zaten kar etmiyormu bunlar birde üstüne para almak nedir marka haracı alıyor vay densiz al arabanı biyerine sok derim bisürü marka var bu bayi elemanları na yüz vermeyin bukadar parayla alıyorsun bağışlmıyor sana

Üye
    dgnoztrk Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:02
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @StratoS

aslında dikkatli incelerseniz hava parası değil sonuçta araca ek donanımlar alınıyor o parayada. yazıları okuduğum zamanda siz çocuk azarlar gibi üsluplara giriyorsunuz. Burda herkes bilgi alışverişi yapıyor. Siz şuraya söylerim işe taş koyarım gibisinden muhabbete giriyorsunuz diğer almak istyen arkadaşların ne günahı var.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    149

@dgnoztrk

3 parça aksesuar için 20.000 TL mi? Bumu savunuyorsunuz...

Kaldı ki zaten kurunun yanında yaşında yanacağını bilmesem şimdi telefonda konuşuyordum hala karşı tarafı almayın diye ikna etmeye çalışmıyordum.

Ama gerçekten inanılmaz bir milletiz. Stratos haklı, kimseyi alıştırmayalım adamlar fiyat kırsınlar bunu konuşalım indirim yapsınlar niye 3 parça aksesuara 20.000 Tl veriyoruz diyeceğinize, sanki çok doğru bir şeye tepki göstermişim gibi bana saldırıyorsunuz...

Doğru ya, ne gerek var. Herkes ektiğini biçsin.

hiçbir şey yapmıyorum merak etmeyin. 20 az olmuş, 2 parça daha eklesinler siz direk 250.000 TL verin, güle güle kullanın arkadaşlar.

Özür dilerim, benim hatam.

Üye
    newyorker Avatarı

Son Giriş
    05.04-2020
    Saat
    23:21
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Önce sen dikkat et ... Saygısızlığı başlatan sensin (@newyorker 20.000 TL sorma ver parası ile Volvo'mu alıyorsunuz? Allah akıl, fikir versin.)
    Akıl mantık çerçevesinde kimseye böyle bir şey diyemezsin... Velevki fazladan bile versem uyarır arkadaşım hata yapıyorsun dersin...İster şikayet et ister etme ..Halen hava parası diyorsun...Okuduğunu anla önce... XC40 aksesuarlı vergisiz satış fiyatı 160 kabaca ötv limitinde kdv si ile 190... kamera +navigasyon+telefon entegrasyon.....vs tırı vırı şeyleri de + tescil işlemlerinide 20000 TL bedel ile faturalandırıyor sana yani zorunlu olarak... istemem dersen öyle bir araç yok diyor... İster al ister alma .....

Benimde eşim bu arabaya binmek istiyor ve muhafiyetli alma hakkım olduğundan alıyorum. ...Tercih benim arkadaş.... Sana Art niyetli veya kar elde etmek istediğimi anlamını nereden çıkarabildin. 3 yıldır bu hakka sahibim ama şimdi kullanıyorum..( kar elde etmek istiyorum ya )

Neyse Allah herkesin gönlüne göre versin. Boşuna zaman kaybı bu polemik ...

Üye
    dgnoztrk Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    işte sizin üslubunuzda sorun var biz savunmuyoruz firmayı banane babamın oğlumu. Siz diorm hala ben yardımcı olmak var karşınızda çocuk varmış gibi konuşmak var yukarda doğru konuşun diye kendin yazıyorsun ben 66 yaşındayıım asıl sen saygısızca ve kibirli olarak konuşuyorsun üslübun güzel olsa zaten problem yok hep birlikte karşı duralım ama sen bizi azarlayarak durumu açıklıyorsun. Bu da cidden büyük bir yanlış bilgili olabilirsin ona lafım yok ama bir konuyu açıklarkende insanlara çocuk azarlak gibi muamele yapma lütfen

Üye
    newyorker Avatarı

Son Giriş
    05.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @StratoS

Sana saldıran yok.... Yazdıklarına cevap yazdım.. Bir çok şey yazabilirdim ama yazmadım... Kalp kırmaya gerek yok...Heleki çıkarcı meteryalist gibi suçlamalar terbiye dışı....

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:34
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    610
    Verilen Beğeniler
    149

@dgnoztrk

Konunun sizinle alakası yok. Niye müdahil oldunuz anlayamadım(niyetinizi) ama cevap vereyim.
    Üslüp bir tepki üzerine böyle. Bu başlıkta 140. sayfadayız ve ben sayısını hatırlayamadığım şekilde arkadşları fazla para vermeyin, bayiler hizmet bedeli ister, aksesuar paraası ister, onu ister bunu ister kanmayın diye tüy bitti.

Ve birçok arkadaşım bu şekilde uyarılar ile madur olmadı. Şimdi önce %100 ÖTV'li diye Rav4 bakmış, sonra eşim istiyor diye Volvo XC40 bakmış arkadaşımız diyor ki çok normal şekilde volvo alıyorum. Harika indirim mi aldınız? Yok 20.000 TL ye bana aksesuar faturası kesiyorlar yani kılıfına uyduruyoruz. Volvo böyle, herşey çok güzel ve normal, bunu yazıyor burada! Burada ben sakin olamam ve üslubum değişir. Bu zamana kadar hiçbir arkadaş madur olmamışken böyle yönlendirmeler ve sözde doğru bir yol ile kimse hayaline ulaşmasın. Böyle hayal, hayal değil çünkü aslında size zarar verir. Böyle bir zihniyette marka varsa, 5 yıl boyunca aracı kullanırken illallah edersiniz, ve keşke almasaydım dersiniz...

Bunu geçtim, toplumsal olarak böyle yönlendirmeler limitin suistimal edilmesi yorumu yaratıp, kanun koyucu tarafından limit cezası ile cezalandırılıyoruz diyorum ve elbette sert söylüyorum. Bunun gülerek lütfen efendim, almayınız diyecek halim yok.

Bu durumda üslübun böyle vb yazmak yerine sonuca bakın, geldiğimiz noktaya bakın. Sorun bu!

@newyorker

Dediğim gibi sözlerinize dikkat edin. Paracı olmak, materyalist olmak sizin seçiminiz. Bunlar kötü şeyler değil. Kaldı ki yazımın sonunda umarım böyle olarak planladığınız karı elde edersiniz dedim, tüm iyi dileklerimle...

Yanlış yolda olmanızı bıraktık. Bunu tüm engelli arkadaşlarını etkileyebileceği sonucunu bıraktık, kalp kırmaya döndük. Benim kalbim neden kırılsın? Parayı verip, bu markanın aracını alacak ve 5 yıl kullanmak zorunda olacak sizsiniz. Ben ne girdiğiniz restoranla ilgileniyorum ne aracınızla.

Ben umarım böyle şeyler artmazda, Kanun koyucu benim mevzuatım suistimal ediliyor diyip tüm engellileri cezalandırıcı şeyler yaşamayız diyorum... Umarım...

O zaman işte herkesin vereceği örnek olacaksınız ve o zaman yine yazarsınız...

Üye
    newyorker Avatarı

Son Giriş
    05.04-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    5

Zaten Değerlendirdiniz! 3
    @StratoS

Hayırdır ben bittim başkalarına da saldırıyon.... Ego tavan sende belli....

Belliki Devlet Memurusun ve Devlet in sana ödediği maaşı forumlarda cirit atarak hak ediyorsun belli ki.... Mesai dışın da istediğin kadar yaz.

Açtığın bütün konularda nerede bir boşuk var ona bakmışsın, Nereden bir şey koparırım derdine düşmüş sün.. Limit artışı olsun diye CİMER e yazmıs sın ama sen uzaylı gören masum köylü biz de fırsatçı yız öyle mi? Rav4 verseler onuda alırım seni ilgilendiren bir şey yok.
    Sen DİKKAT et yazdıklarına...

Üye
    daimon Avatarı

Son Giriş
    13.03-2020
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    15

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @StratoS

Satılan aracı böyle bir yöntem ile faturalandırma usulsüzlük olsaydı emin olun Volvo Türkiye gibi firma bu yola baş vuramazdı. Ben bu yolu usulsüzlük olarak değerlendirmediğim için bu aracı almak isteyen arkadaşa destek verdim.

Zaten bu çaptaki bir işlem usulsüzlük olarak değerlendirilirse ki anladığım kadarıyla çok sayıda belki yüzlerce ifade edilebilecek aracın bu şekilde satışı söz konusu firma çok ağır bir vergi usulsüzlük cezası ile karşı karşıya kalır.

Fevri tavrın zaman zaman ortaya çıkıyor ve bu formdaki yararlı paylaşımlarını gölgede bırakabiliyor. Tek bilenin sen olmadığını unutma, doğru bildiğini savunurken kırıcı olmak zorunda değilsin.

Üye
    grkmn Avatarı

Son Giriş
    10.01-2020
    Saat
    15:11
    Yaşadığı Yer
    Kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@daimon

Volvo nun yaptığı bu uygulama usulüne uygunsa neden diğer markalar bu şekilde bir uygulama getirmiyor ?
    Bu şekilde baz paketi limite dahil olan tüm araçları opsiyonları sonradan fatura edilecek şekilde 303 bin değil 400 bin veya daha fazla fiyata alınabilir olacaktır.
    Ki bu uygulama satın alacak kişinin küsmen lehine de dönüşebilir. Örneğin ben cla 200 almayı düşünüyorum. Ancak içerisinde telefon entegrasyonu ısıtma koltuk elektronik bagaj yok. Bunları ekletirsem fiyat 350 bandına çıkıyor.
    Ancak volvonun yaptığı bu işleme göre üstte saydığım donanımları da Mercedes’in de vermesi gerekir ben talep edersem.
    İlginç bir durum ikili uygulamalar mevcut.

Üye
    daimon Avatarı

Son Giriş
    13.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    15

Aracın gümrükten giriş fiyatı bağlayıcı oluyor sanırım. Gümrüğe bildirilen fiyat 303200.-TL sınırını karşılıyorsa yapılabiliyor, karşılamıyorsa bu uygulama yapılamıyor diye düşünüyorum. Sonuçta bu tür işlemleri denetleyen kurumlarımız mevcut, işlemi en baştan usulsüz ve kanun dışı olarak nitelendirmenin kimseye yararı yok.

Diğer firmaların neden bu tür bir yöntem tercih etmediklerini bilemem, Sonuçta Volvo'da karından fedakarlık ederek böyle bir kampanya başlatmış. Ayrıca sunmuş oldukları fiyatta ekstra olarak görülen donanımların sonradan araca eklenebiliyor olması gerekir. Aksi taktirde onlarda bu şekilde satış yapamazlar.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    174
    Verilen Beğeniler
    95

@grkmn

Volvonun sonradan eklediği şeyler servislerde sonradan yapılabilecek, takılabilecek şeyler, o bakımdan böyle bi şey yapıyor.
    Mesela, bi sunroof yada koltuk ısıtma fabrikadan çıkış olması gerekiyor.

Üye
    daimon Avatarı

Son Giriş
    13.03-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    40
    Verilen Beğeniler
    15

@Mami Junior

Aynen öyle, buradaki konu aracı ÖTV muafiyeti ile almak isteyenlere bu aksesuar yada özellikleri mecbur etmeleri. Muhtemelen en çok karıda bu kalemden yapacak satıcı firmalar. Belki ilerleyen zamanda bu ilaveler olmadanda daha uygun bir fiyatta araç satacaklardır ama satsış statejilerini piyasa koşullarında böyle belriemişler. karşılığıda varki insanlar sıraya girmişler.

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    174
    Verilen Beğeniler
    95

@daimon
    Malasef şartlar kötüleştiğinde firmalarda kendilerince çözümler arıyorlar.
    Zaten şu an şipariş almadan araç getirmemeye çalışıyorlar.
    Çünkü kur hala çok dalgalı, her an ne olacagı belli değil.

Üye
    dgnoztrk Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    12
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    herkes kendisi ve ailesi için en uygun en yararlı en güvenli aracı seçmek istiyor. Burda herkes fikirlerini beyan edebilir bunda hiç bir sorun yok zaten hayat bize bir sürü engel sunuyor birbirimize destek olalım en güzeli. İnşallah herkes gönlündeki aracı en uygun şekilde alır tek temennim bu yönde..