TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 139 / 153 İlkİlk ... 3989129135136137138139140141142143149 ... SonSon
Toplam 2294 mesajın 2.071-2.085 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Q77 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:49
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @newyorker

Hocam size verilen fiyat biraz fazla değilmi? Biraz yukarda 205 bin fiyat verildiği yazıyor. Bende 207 bin fiyat aldım bir yerden.

Üye
    newyorker Avatarı

Son Giriş
    30.01-2020
    Saat
    20:35
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    5

3 üne 5 ine bakmadım hocam zaten önünden geçiyordum 5dk sürmedi anlaşmam. Haklısınız 205 konya bayisi verdi telefonda ama orada kapora veren çok var sıra gelmez mayıstan önce ve ayrıca git gel yapamam. Zaten araçlar net kesinleşince fiyatlarda tam netlik kazanır boya koruma .. felan tırı vırı şey kopartılır ve aradaki fark kapanır. Kapanmasada önemli değil. Bazen böyle olmakta.

Üye
    Alaattin1234 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Hocam bende bugün kapora yatırdım. Bana tam fiyat konusunda net bir şey söylenmedi. Fiyatlar netleşmedi diye biliyorum.

Üye
    newyorker Avatarı

Son Giriş
    30.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    5

Evet net değil. 205 - 210 olacağı yönünde söylendi ancak tam net değil. Zira normal fiyat listeleri de açıklanmadı. Ancak Volvo merkez bu konuda sağlam bir çalışma yapmakta ve muhafiyetli satışlara önem vermekteymiş ve reklam hazırlatıldığı yönünde bilgilendirilmişler. Ne kadar doğru bilemem. Umarız Önceki yıllarda yaşanan BMW fiyaskosuna dönüşmez. Zira renk/döşeme rengi bile değil. Şanşımıza ne çıkarsa. kişinin rengi belli oldu ben orada iken siyah ama tarih bile belli değil.

Üye
    iPeople Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:51
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@StratoS

yanıtınız için teşekkürler.
    Araştırmam sonucunda Honda Civic 2020 Executive+ almaya karar verdim.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:06
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    596
    Verilen Beğeniler
    142

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @iPeople

Hayırlısı olsun.

@xman5734

Tucson ile 3008 kıyaslamasını anlarım da, 508 neden araya giriyor onu anlamadım. Biri sedan araç diğerleri SUV. Öncelikle nasıl bir araç istediğine kadar verip, o isteğine göre model belirlemelisin.

Tucson'da ben her zaman söylüyorum ama burada hiç bir engelli arkadaşım dikkat etmiyor. Herkes yine bir lüks ve fiyatı en yüksek araç muhabbetine gidiyor.

Önemli olan size uygun araçtır. Ve aldığınız aracın servisinin uygun olması, garantisinin olması önemlidir. Çünkü çoğu engelli arkadaşım otomatik vites, cam tavan vb kolay bozulan ve pahalı olan donanımları alıyor.
    Nasılsa Volvo alıyorum birşey olmaz diyip, 4. yılınızda cam tavan kendiliğinden bozulduğunda sizden 22.000 TL + KDV isterlerse bu söylediklerimi hatırlarsınız ve Volvo sahibi olmanızın da bir önemi kalmaz.

Ben Hyundai'i bu yüzden tercih ettim. 7 yıl garanti, servisi fazla, rakiplerine göre yedek parçası ucuz, ve hatta bakım fiyatlarını bile yıllık olarak web sitesinde yayımlayan bir marka diye...

Bundan 2 önceki aracım Mercedes'ti. ÖTV'siz değildi yani ÖTV'li almıştım. Ve bakımlarına 2014 yılında 2.000 TL para verdiğimi hatırlıyorum...

Diyeceksiniz ki kalite farkı var. Elbette var. Ancak bakın, C SUV, D Sedan/SUV araç alıyorsanız premium almasanız bile(Volvo, Mercedes vb.) araçlar zaten kalitedir. Çünkü rakabet böyle... Siz D segmenti 508'i kaliteli yapmazsanız Passat alır götürür. Bu yüzden rakabet edebilmeniz için segmentin gerektirdiği şeyleri yapmanız gerekiyor.

@newyorker

20.000 TL sorma ver parası ile Volvo'mu alıyorsunuz? Allah akıl, fikir versin.

Üye
    daimon Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:14
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    38
    Verilen Beğeniler
    15

303200.-TL üzerinden kesebilecekleri en üst değer 189500.-TL. Bu fiyata 4 parça ekstrayı hariç tutarak sağlayabiliyorlar. Daha sonrada aksesuar olarak bu 4 parçayı satın alma zorunluluğu getirerek fiyat teklifini oluşturuyorlar. (357 bin fiyat etiketli bir araç muafiyet sınırı olmasaydı 223 bin TL ile alınabliyor olacaktı)

Volvo'nun piyasa koşulları göz önünde bulundurularak yapmış olduğu kampanya ÖTV muafiyeti ile araç alacak arkadaşlarımız için olumlu bir yaklaşım olduğunu düşünüyorum.

En azından XC40 modeli de bu şekilde alternatif modeller arasına girmiş oluyor.

Üye
    newyorker Avatarı

Son Giriş
    30.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    5

@StratoS

20.000 standart ücret .tescil masrafı adı altında bu şekilde alıyor. Bunu başka isimlede adlandırabilir. Aklımızda var fikrimiz de... İşine gelen alır gelmeyen almaz.Kimseye sunu al , bunu al da demiyoruz... 140-170 peugeota/hyundai ye verecegime 210 volvoya veriyorum(bu benim tercihim---baskası tam tersini de söyleyebilir). Keyf benim para benim. Kar edeyim diye bir derdim de yokk ..Herkes kendi ihtiyacına / zevkine / parasına göre arabasını alır. Masrafını karsılayamacaksan zaten zaten almanın mantığı yok. Satarken veya binerken zarar edermiyim gibi düşüncemde yok.
    Konu newyorker tarafından değiştirilmiştir (10.01-2020 Saat 11:46 ).

Üye
    tanerbudak Avatarı

Gerçek Adı
    Taner Budak
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:07
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    592
    Verilen Beğeniler
    333

ek donanımları ayrı fatura ile gösteriyorlardır. araç faturası sınıra uygun kesilir, ek donanım dedikleri de ayrı fatura kesilir.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    596
    Verilen Beğeniler
    142

@newyorker @daimon

Kanunsuz usulsüz biri şlemi, gayet doğal, isteyen yapmaz diyip sıradanlaştırmayın.

İlk şikayet eden ben olurum, sonra siz uğraşırsınız. Sayfalarca kez söyledim, X parası diye talep edilen paraları vermeyin, şikayet edin ve o araçları almayın.

Satmıyorlarsa satmasınlar, böyle usulsüz iş mi olur?

Ne zararı var demeyin, siz verdikçe diğer bayilerde istiyor. Sanki normal birşey miş gibi birşey bilmeyen ağır engelli arkadaşımda normal bende vereyim diyor ve canı yanıyor. Sonra şikayet ediliyor, bu sefer kanun yapıcı sistemi kötüye kullanıyorsunuz diyip sınır koyuyor. BİZ BUNU YAŞADIK!

Siz Volvo alacaksınız diye birde bana ne olacak isteyen alsın, sen alma lafları ile gelmeyin. Şu hakkı kötüye kullanmayın zorlamayın. Benide yaptığınız işlemle ilgili şikayet etmek zorunda bırakmayın.

Başka sözüm yok.

Üye
    newyorker Avatarı

Son Giriş
    30.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    5

@StratoS

Yazılanları okumadın galiba önceki mesajlarda. Kimsenin tasvip ettigi yok hatta karşıyız. Firmanın fiyat politikası bu şekilde..
    Şikayet etmek istersen istediğin yere şikayet et seni tutan yok.Faydan olursa herkes sana teşekkür eder ben dahil. Firmayı savunduğumuz da yok. Solmestir tatilinde uludağa gidicem veya bayram da antalya tatile gidicem ama fiyatlar 2 hatta 3 katı oluyor diye gitmeyeyim mi? Uçak bileti alırsın..erken alırsan ucuz son dakika alırsan 3 /4 katı.... İşine gelen alır işine gelmeyen almaz dan kasıt bu.....

Gelelim fırsatçı olanlara; Dikkat edersen kimseye bir tavsiyede bulunmadım hiç bir mesajda şu alınır bu alınır diye...
    İlk tercihim Rav4 hybrit sonrasında volvo xc40 ve sırasıyla diğer altenatif araçlar. ( Kisisel tercih... Sana göre farklı bana göre farklı )
    Ben aldığım teklifi belirttim diğer arkadaşlarda.... Kanunsuz bir şey olduğunu ben düşünmüyorum.Kılıfına uydurulduğu sürece elden bir şey gelmiyor... Düşünen varsa savcılığa gider suç duyurusunda bulunur.
    Doguş grubu ve bir kaç marka en büyük fırsatçı ve aralık ayında yaptıkları malum..Boya koruma ve tırı vırı seyleri zorunlu sattılar.. Günlük zam yaptılar . Sarı sitede halen ilanlar mevcut... Bayiden teslim diye kapora odedıklerı arabaları satıyorlar.(şikayete buradan başlayabilirsin)...
    Arkadaşlar kendi ihtiyaç ve kriterlerine göre araç tercihinde bulunur... Kimi egea,corolla,kimi 3008 kimi isteyen istediğini alır.... En iyi araç yoktur. İdeal araç vardır kişisel isteklerinize cevap veren.

Muhafiyet hakkını kötüye kullandığımızı belirtiyorsun. Neresinde kötüye kullanıymuşuz beni bir aydınlat.... Teyzesi,dedesi .... tırı kişiler üzerine araç alıp kullananlar sa kastın Devlet zaten hesabını yapmış belli derece yakınlara kullanma hakkı tanımış....

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    596
    Verilen Beğeniler
    142

@newyorker

Bakın sözüm yok dedim, polemiğe girmek istemiyorum dedim ama zorluyorsunuz.

Kendi paranızdır, haybeye vermek isterseniz verirsiniz. Ama burada Volvo politikası böyle dediğinizde "Durun, bakalım" derim. Böyle bir şirket politikası olmaz.

Tasvip etmiyorsanız, almayın ve şikayet edin. Siz sanki teşekkür eder gibi, alıyorsunuz ve sanki çok iyi bir iş yapmışsınız gibi benimle laf dalaşına girmeye çalışıyorsunuz.

"Kanunsuz birşey olduğunu düşünmüyorum, kılıfına uydurulduğu sürece..." ne demek ya...

Gerçekten iyi misiniz?

Başkalarını örnek gösterip, ben meleğim demek "Temel Fıkrasından" ileri götürmüyor yaşadığınız durumu.

Ben yukarıda neye sebebiyet verdiğinizi açıkladım. Siz 20.000 TL- 30.000 TL verdikçe, o değerli aracınızı satan bayiler isteklerini daha da arttırıyor. Nasılsa veren var. Bu işleri bilmeyen engelli arkadaşım hayalim diyip, araç almaya gittiğinde, demek ki herkes veriyormuş bizde vereceğiz diyip, dolandırılıyor. Gidip şikayet ettiğinde, sizin tabirinizle "Kılıfına uydurmayı" Bakanlık gördüğünde diyor ki, bu iş kötüye kullanılıyor sınır koyulsun. Bu engelli limiti neden getirildi sanıyorsunuz?

Sonuç olarak, o parayı vermemenizi ve Volvo XC40 almamanızı öneririm. Birde bu benim seçimim demişsiniz ama önce %100 ÖTV sebebiyle Rav4'e bakıp, sonra buna bakmanızda seçiminizin ne kadar materyalist olduğunu gösteriyor.

Umuarım 5 yıl bu kar hesabı ile aldığınız araçtan gerçekten kar edersiniz...

Üye
    newyorker Avatarı

Son Giriş
    30.01-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    5

Ben iyiyim ama siz değilsiniz. Sen onerilerini kendine sakla. Rav4 limite girse alirim tabiki. Bunun neresi meteryalist. Sen neden duster almadin madem metaryalist dusunce diyorsun. Alakasiz polemik yapiyorsun.
    Sen kendin 2020 Engelli Araç ÖTV Sınırının Arttırılması diye konu açmış ve limitin artması için CİMER e yazacağını belirtmissin.( Çok masumane bir talep engelli arkadaşlar tekerlekli sandalye kullanan lar daha büyük d sınıf araba alsınlar diye demişsin )
    Okudugunu anlamiyorsun sanirim. Kimseye prim verdigimiz yok. Premium arac alicam ve bu sekilde aliniyor varmi itirazin.
    İyi bir restoranda yemek yemek engellinin hakki degilmi. Adam hesaba %10 garsoniye yaziyor diye kavga mi edicem. Esnaf lokantasinda yemeye mecburmuyum...

Üye
    dolceman Avatarı

Gerçek Adı
    nurkut
    Son Giriş
    17.01-2020
    Saat
    00:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

volvo xc 40 piyasası Türkiyede olmayan bir araçtır.Adamlar madem böyle bir hazırlık yapıyorlar gözlerini açmamak lazım mecbur 303 bin limitinde vermek zorundalar.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    596
    Verilen Beğeniler
    142

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @newyorker

Sözlere dikkat edin ve benimle saygılı konuşun. Biranda niye saldırganlaştınız? Doğru birşey yapıyorsanız bu saygıdan uzak yazının sebebi nedir?

Benim söylerimi bir yerlere çekmeyin konu engelli arkadaşımın lüks restoranda yemek yemesi premium araca binmesi değil. Ben en pahalı aracı almadım. Hyundai Tuscon aldım çünkü ihtiyaçlarımı karşılıyordu. Sizin gibi 20.00 TL hava parası verip bunu da savunmadım...

Volvo XC40'ı 303.200 TL ye düşürürlerse alın, ne güzel, kazasız belasız deriz. Ama hava parası ile kılıfına uydurarak alıyorsanız peki, siz bilirsiniz...

Aslında Şikayet etmeyeceğim, İzmir Arkas Otomotiv üst yönetiminde arkadaşlarım var. Bir konuşacağım böyle usulsüz işler nasıl yapıyorlar diye. İşim gereği İzmir bölge Vergi Dairesi Birim Müdürleri ile de görüşüp, bir incelmelerini isteyebilirim, bunlar zor şerler değil.