TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Antalya, Bursa ve Antalya'da
Sayfa 111 / 116 İlkİlk ... 1161101107108109110111112113114115 ... SonSon
Toplam 1731 mesajın 1.651-1.665 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    selimS Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    eweeet arkadaşlar. bugün CİTROEN C5 aircross lar geldi. aradı beni bi kaç bayi. hatta biri zam geldi dedi. pazar günü Çekmeköy - Bayraktar Otomotiv e test surusune gitmiştik. aslında her şey güzelde içimize sinmeyen şeyleri sıralayayım. 1. Araç dıştan çok güzel (citroen c5 air) 2. bagaj ve kapıları açınca 250 binlik SUV gibi durmuyo. 3. en donanımlı paket alıyosun yok adaptif yok. yok elektrikli koltuk yok. yok deri yok. kardeşim bu en dolu paket. o yok bu yok olmasın. 2012 de raporsuz sıfır sedan astra aldım. bakınız 8 sene önce onda bile vardı bu donanımlar. Skoda superb de koltuklar, döşemeler ve donanım daha zengin. Şimdilik beklemeye karar verdim. Ancak onda da çok umutlu değilim. Düşünsenize araç alıcaksınız adam araç yok diyo. Ver kardeşim bilgilerini. Hangi model hangi renk hangi donanım demesi lazım. Ne bileyim canımız sıkkın biraz...

Üye
    texasboy77 Avatarı

Son Giriş
    03.12-2019
    Saat
    20:43
    Yaşadığı Yer
    Elazığ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de aracı alalı yaklaşık 2 ay oldu, ziyadesiyle memnunum. Benim tercihim benzinli olduğundan rahatsız edici bir motor sesi yok, zaten araç yalıtımı çok iyi olduğu için dizelde de yalnızca motor sesi duyulabiliyor, ben test sürüşlerinde hiç rahatsız olmamıştım.
    Yakıt olarak da beni çok üzmüyor, uzun yolda 6,5-7 lt, şehir içinde 8-8,5 lt arası yakıyor, elbette eksik ve diğer rakiplerine göre zayıf olan tarafları vardır ancak bu motor ve şanzımanla sorun çıkarmayacağına güveniyorum. Süspansiyon ve koltuk konforu gayet güzel, özellikle bozuk yollarda giderken süspansiyon kendine hayran bıraktırıyor, şerit takip yardımcısı da gayet güzel çalışıyor. Eğer binmek için alacaksanız tavsiye edebilirim C5A'yı, ama yatırım olarak düşünen varsa ne olacağını bilemem, Allah herkesin gönlüne göre versin.

Üye
    dryusuf9436 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf aydemir
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:48
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    18

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Bende doğuş Maslak bayiine Tiguan higline dsg için kapora verdim..raporumu ve ehliyetimin resmini çekip gondermemi istedi bayideki görevli gönderdim sorgulatmak için miydi acaba..
    @ugir

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:46
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    60
    Verilen Beğeniler
    145

olabılır yusuf bey.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    06.12-2019
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    513
    Verilen Beğeniler
    122

@kenai @ugir

Arkadaşlar,

Sorgulatma vb birşey yok. Kesin işlemleri yapmayacaksanız gidipte memurla konuşmanız gerek yok, zaten tepki alırsınız. Olacak şeyi boşu boşuna olmayacak hale dönüştürmeyin. Siz engelli raporunuz ile varsa özel tertibat kodlu ehliyetinizi alın, Trafik Vergi Dairesi olmaz derse Bölge Vergi Dairesine gidin sorun.

Bu arada Trafik Vergi Dairesi, Bölge Vergi Dairesine bağlı. Araç alamazsın dediği durumlarda ben Bölge Vergi Dairesi tarafından araç alır kararı aldım.

Ben bu işleri yapalı 1 yılı geçti. O dönemden bu yana gözlemliyorum ve engelli arkadaşlar hep yol bilmeden ısrarcılık ve yanlış yönlendirme ile olacak şeyi olmayacak hale dönüştürebiliyorlar...

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    60
    Verilen Beğeniler
    145

@StratoS

devletın memuru ıle gorusmedım dostum.bayının arac alım ıslerını gercekletıren trafık burosu vekalet verılen yer ıle.satıcı maıl attı raporu varmı sorun yok dedı.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    06.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    513
    Verilen Beğeniler
    122

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    @ugir

güvenme güvenme, güvenme... Kocaman yazdım. Güvenme...

Onlar gidip trafik Verg Dairesine soruyorlar. günde 500 rapora baktıkları için sadece kanuna göre, bu rapor olmaz, araç alamaz vb yanıt veriyorlar. Sonra iş resmiyete bininde ortada kalıyorsun...

ÖTV konusunda eğer sizin engeliniz yasada açık şekilde belli ise, sıkıntı yok, yürüyün, sormadan... (Mesela senin durumun %90 üzeri sormana gerek yok) Ama yasada açıkça belli değilse(Ortopedik engelliler için) mutlaka Bölge Vergi Dairesine gidip özelge doldurularak ilerlenmeli. Ben bunu bilir, bunu söylerim...

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    74
    Verilen Beğeniler
    106

@ugir kesinlikle araba firmalarında çalışan sözde temsilcilere güvenme, @StratoS un dediği doğru .bizzat başımdan geçti benim raporumu kabul etmedi hyundainin beylikdüzü bayindeki trafik işleriyle uğraşan temsilci (oda sordurmuştu sözde vergi dairesine ) ben inanmadım kızarak şuandaki aracımı aldığım yenibosnadaki bayiye gittim evraklarımı onlara verdim ama onlardan cevabı beklemeden kendim bizzat6 Ümraniye vergi dairesi nakil vasıtalar bölümüne gidip birebir memurla ve hatta müdürle görüştüm ve raporumun uygun olduğunu öğrendim kendi aldığım bayidende okey geldi . tabi bu durumun tam tersi olabileceğinden kendi işinizi kesinlikle kendiniz halledin kendiniz görüşün evrağınızdan eminseniz gerek yok diyecem ama devamlı memurlar ve kanunları algılama değişikliğinden yinede ilgili vergi dairesine kişinin kendisinin gitmesini öneririm.

Üye
    selimS Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 2
    @texasboy77 size hak veriyorum. ve de doğrusunu yapmışsınız. dediğiniz gibi birinin artısı öbüründe eksi birinin eksisi öbüründe artı. Bende şanzıman olayının peugeot ve citroen grubunda daha sorunsuz olduğunu düşünüyorum. hala da karar vermiş değilim. skodanın superb iç donanımı, bagajı ve işçilik kalitesi oldukça yüksek. ama araç yok. dediğim gibi can sıkıcı işler.

@dryusuf9436 siz ne kadar ücrete anlaştınız dr bey ? araç fiyatı neydi ? biz almak istesek araç var mı ? normalde benim bir arkadaşım var passat için yardımcı olacaklardı. ben orta ve ya üst donanım dedim. haber bekliyoruz ... hayırlı olsun selamlar...

bu arada değerli arkadaşlar. forumda eminim tanışma bölümü de vardır. ancak ben buarada bazı arkadaşların çok aktif ve oldukça da tecrübeli olduğunu gördüm. Bu durum gerçek hayatta önemli problemler yaşayan ve pratik çözüm üretemeyen arkadaşlarımız için büyük bir şans. Hepinize kolaylıklar diliyorum. @StratoS @dryusuf9436 @Mehmetyilmaz mesela bu arkadaşları oldukça aktif gördüm. tekrar teşekkür ederim. Ben İstanbul Ataşehirde oturan 3 evlat sahibi bir babayım. 3 numara bir melek . Down sendromlu küçük kızım hepinize tekrar selamlar...

Üye
    ugir Avatarı

Gerçek Adı
    Uğur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    60
    Verilen Beğeniler
    145

@Mehmetyilmaz

mehmet bey selamlar,tabıkı arac bayılerıne guven olmıyacagını gayet ıyı bılıyorum.zaten ben kendı raporumdan da emınım ancak temsılcı tabıkı raporu sorgulatmak ıstıyor tabı bende bundan yana bır tavır aldım cunkım mallasefkı devlet sureklı bır degısıklık bır farklılık pesınde benım raporum 91 olmasına ragmen acaba dıyorum var mı bır sorun bır problem olacakmı dıye terredut edıyorum.burada bır cok arkadasın basından gecenlerı gordukce artık hangı yola baasvuracagımızı bılemıyoruz.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:49
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    74
    Verilen Beğeniler
    106

@ugir aynı fikirdeyiz ,tabikide temsilci isterse sorgulatsın zaten onda bi sorun yok ,temsilciden olumsuz cevaplar gelirsediye tam onlara güvenilmez anlamında ,bazen kendi fikirlerinide katıyorlar çünkü.
    @selimS çok teşekkürler .

Üye
    toprak_55 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat TOPRAK
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    21:04
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Diğer arkadaşlarında aydınlanması için soruyorum. Liste fiyatı 295.000 olan Peugeot 5008 allure selection aracı peşin para 270.000 - 275.000 arası satıldığını forumlarda okudum. Bu aracı Peugeot ÖTV muafiyetli satış için indirip 154.000 satıyor. Şimdi ben bu aracı 154.000 ödeyerek ( başka herhangi bir ad altında bir ödeme yapmıyorum) satın aldığımda usulsüz olan bir durum varmı. Kimileri olamaz satamaz maliye araştırma yapıyor hem siz hem satan ceza yer vs yazıyor. Buradaki usulsüzlük ne olabilir. Tıpkı superb bin 287.000 den 258.000 çekip ÖTV muafiyetli satış için extra indirim yaparak 155 bine aracını satması gibi. Bu konu için düşünceleriniz nedir. Not: Hangi bayide var diye sormayın bu sadece bir kurgu.

Üye
    ikara Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peugeot 5008 allure selection 154 bin ₺ alındı.

Üye
    dryusuf9436 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf aydemir
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:48
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    18

tiguan higline 1.5 benzinli otomatik için 155.150 TL olarak anlaştık.. bakalım aralık ortasında gelecek dendi bana haber bekliyorum diğer araçlar ellerinde var mı yok mu bilmiyorum..isterseniz size bayi görevlisinin numarasını göndereyim görüşün
    @selimS

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    06.12-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    513
    Verilen Beğeniler
    122

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @toprak_55

Alabilirsiniz bahsettiğiniz durumda bir sakınca yok. Sonuçta bayi kendi karından indirim yapabilir.

Ama 154.000 TL fatura keserken, size ayrıca 5.000 TL hizmet bedeli faturası kesiyorsa bu usulsüzdür.