Toplam 14 mesajın 1-14 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rüstem Avatarı

Son Giriş
    25.02-2010
    Saat
    13:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Yurt dışında araç getirtmenin olumlu ve olumsuz yönlerini burda paylaşma imkanına sahibiz. Olumluysa ne ala, değilse birçok sıkıntıyla karşı karşıya kalınabiliyor. Ama ne yazık ki bazen olumsuzlukla sonuçlanabiliyor. Sonucun, olumsuz olmaması için dikkat edilmesi gereken hususları kendimce belirtmek istiyorum. Sizinde bildiğiniz hususlar varsa sizde belirtin ki birçok arkadaşımız bilgi sahibi olsun.
    Her önünüze çıkan kişilerden araç almayın. Aracı alacağınız kişinin referanslarına mutlaka bakın. Aracın 5 yıl sonra değerini kaybetmemesi için modeli yüksek ve km düşük olan aracı almaya çalışın. Araç Türkiye de ise aracı görmeden, bilen birisine veya herhangi bir servise baktırmadan almayın. Şayet, araç yurt dışındaysa benim tavsiyem almayın. Alacağım derseniz araç ortada olmadığı için sadece sözleşmeye dayanarak araç alacaksanız peşinat vermeyin. Bu şekilde aracınız Türkiye’ye geldiğinde araca mutlaka baktırın ondan sonra alın. Yaptığınız her şey sözleşmede bittiği için sözleşme maddelerine çok ama çok dikkat edin. Olur ya aracı size getiren kişi kendini sağlama almak için sözleşme maddelerinden birinde açık kapı bırakabilir. Onun için işinizi yaparken bu işlerde deneyimli yakınınıza veya dostunuza danışarak yapın.

Üye
    Fatih Aslan Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:58
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

2 el aldım kendime göre donanım yaptırdım yaptırıcam şimdilik memnunum mtv ve ötv derdim olmayacak ve istediğim kişiye satar ve alırım hemde motor sınırlaması ve kategori yok yani her yol mübah

Üye
    DEMİRCİ Avatarı

Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesinlikle yazdıklarına katılıyorum.Yurt dışından araç getirten birisi olarak.Son pişmanlık fayda etmiyor.Çok çok iyi düşünün arkadaşlar.

Üye
    Prens Esat Avatarı

Gerçek Adı
    Esat
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:21
    Yaşadığı Yer
    Akdeniz-Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

pişmanliklarinizi tek tek yazarmisiniz bazilarina örnek olsun.

Üye
    Fatih Aslan Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    07:58
    Yaşadığı Yer
    .
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    6

yurt dışı artık avantaj değil dezavantaj sağlıyor ben 2005 di sanırım 1000 euro kapora kaptırdım artık bu tür insanların türediğinide duydum yani kendimce ya sıfır yada 2 el yurt içinden alınmalı kanımca

Üye
    recepp Avatarı

Son Giriş
    23.03-2016
    Saat
    13:54
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende yurt dışından aldım cok memnunum mutlaka getiren kişinin bu işi düzgün yapan olması lazım allah kimseyi kötülerle karşılaştırmasın bizim paramız helal para cünki ...

Üye
    DEMİRCİ Avatarı

Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşımın tavsiyesi özerine 2008 yılında samsun'lu aracılarla tanıştım.o zaman getirmek için başvurdum.paranın bir kısmını verdim üç ay oyaladılar.aracı cuma mesai bitiiminde getirip,alel acele gümrüğe götürdüler..aracı akşam üzeri göz ucuyla bir ustaya baktırabildim.zaten yapılacak bir şeyde yoktu gümrükten çıktığı için.sonrası çabası.

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

yurt dışından araç getirmenin hiçbir garantisi yok aracınıza gümrük müdürlüğü muhafiyet koyuyor aradan 3 sene de geçse 5 senede geçse aracı bağlıyabiliyor örneğin ben 3 sene önce getirdigim aracın faturası sahte diye beni savcılığa bildirdi gümrük müdürlüğü kaçakçılık ile suçluyor..ayrıca getirirkende hiçbir garantisi yok hep simsar dolu ortalık hiçkimseye guvenemezsiniz paranızı alıp dandik araç getirirler bilemezsiniz yani hepsi dolandırıcı bu işi düzgün yapıyorum diyenin yuzune tükürün sonra da küfür edebilirsiniz arkadaşlar çunku bu işi düzgün yapan yok

Üye
    DEMİRCİ Avatarı

Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

referans olan arkadaşıma iyi araç getirmişler.diğer referans gösterdikleri kişilerede kolaylık sağlanmış.ancak bilinmeyen çok mağdur var.

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

yok hocam iyi araç getiriyorum diyenin 72 türlü dalaveresi var iyi araç getirmekte marifet değilki pahalı getirirsin gümrüklemede sorun çıkar veya sonra problem çıkar ben sana ne diyorum 3 sene sonra araca sahte faturadan gümrük sorun çıkarabiliyor .yurt dışından kendin getirebiliyosan ne ala..ama yok birisi sana ben yurt dışından araç getiriyorum bana getittir derse elini şöyle guzel bir sopa al yermisin yemezmisin

Üye
    DEMİRCİ Avatarı

Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

son pişmanlık fayda etmiyor.bu yüzden yurt dışından getirmek isteyen arkadaşların iyi düşünmesi lazım diyorum.

Üye
    DEMİRCİ Avatarı

Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mekanik olarak araca çok masraf yaptım.

Üye
    mbozbas Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa BOZBAŞ
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla / Fethiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    2

kardeşim alıp izine gelirken getirecek almanya dan. sonrası hakkında bilgi verebilirmisiniz i izine 10 şubat 2012 de gelecek . ben arabayı nasıl alacam üzerime . % 90 üzeri raporum var . H sınıfı ehliyetim var . şimdiden cevap veren arkadaşlara teşekkürler

Üye
    freee Avatarı

Gerçek Adı
    akın
    Son Giriş
    05.12-2016
    Saat
    10:34
    Yaşadığı Yer
    istanbul/kadıköy
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2012 de araç almaı düşünüyorum.fakat aklımı karıştıran bir soru var .dışardan mesele sıfır mercedes b160 getirtsem burda aldıgım araçta 37 ötv ve kdv yi alabiliyoruz.dışardan getirtmenin ne gibi burdan almaya göre artısı var.parasal olabilir yada her türlü ne gibi faydası var.bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.