TEKSAN İnovatif Medikal Ürünler İstanbul, Bursa ve İzmir'de
Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 29 mesajın 16-29 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cemil çiçek Avatarı

Son Giriş
    21.11-2019
    Saat
    09:59
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar volvo s60 a ne dersiniz, alınır mı. 1,5 benzinli fakat periyodik servis ücreti 2000 tl den başlıyor. ikinci elini ise bilmiyorum.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    12:09
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    642
    Verilen Beğeniler
    162

@cemil çiçek

S60 kasa değiştirecekti. Hatta şuan gelmişti ama Amerika ile yaşadığımız sıkıntı sebebiyle Amerika üretimli araçlara ek gümrük vergisi getirdiğimizden, getirmediler. Ne zaman geleceğini bilmiyorlar.

Araç kült, 2. El piyasası da az da olsa var, özellikle büyük şehirlerde.

Ancak dediğiniz gibi Bakımı ve parçası pahalı. Ben araç aldığım dönemde Opel grandland x ile aynı fiyata bırakmışlardı. Yani verdikleri fiyata dolu bir C suv alabiliyorsunuz. Ben C suv tercih ettim. Hem daha donanımlı, hem sedana göre daha ferah ve yüksek...

Üye
    cemil çiçek Avatarı

Son Giriş
    21.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi ne zaman aldınız grandland ı ve kaç tl ye mal oldu size

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    642
    Verilen Beğeniler
    162

@cemil çiçek

O dönemde Grandland teklif edildi. Ama almadım.

Sonra fiyatlar uçtu ve Grandland stokta yoktu.

Yeni Tuscon Dizel otomatik 4X2 aldım.

Üye
    cemil çiçek Avatarı

Son Giriş
    21.11-2019
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@StratoS

hocam güle güle kullanın

Üye
    Oguzhang Avatarı

Son Giriş
    24.03-2019
    Saat
    16:04
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 1
    Arkadaşlar merhaba,

Engelli aracı alımında biliyorsunuz daha evvel 1.6 motor koşulu vardı. Onu kaldırdılar ve bu koşulu 200 bin tl lik muafiyet barajına çevirdiler. Bden bu kanun çıkmadan evvel 1.6 motor Subaru Xv almıştım. Neyse, geçtiğimiz gün Çekmeköy Bayraktar a uğradım. Subaru fanlarının yakınen bildiği isim olan Burak beyle sohbetimiz oldu ve bu ötv barajının her yıl bir parça yükseldiğini, bu yılki barajın 247 bin tl ye çıktığını öğrendim. Haliyle de 2.0 motorlu eyesightl li premium Forester araçların bu kapsama girdiğini ve engellilerin çok talep gösterdiğini anlattı. İçim gitmedi değil, mecburen 2 sene kadar daha bu elimdeki aracı kullanmak zorundayım.

Devletin sağladığı indirimler ve ötv barajıyla birlikte firma kampanyaları da oluyormuş. Fiyatlar çok uygunmuş, ben faydalanamıyorum en azından ihtiyacı olan, arayışta olan arkadaşlar için Subaru Forester i tavsiye ederim. Çekmeköy Bayraktar Otomotiv den Burak Gözal bey ile irtibata geçip ayrıntı alabilirsiniz. Forum kurallarına uygunmu bilmiyorum, yine de ihtiyaç duyabilecek arkadaşlar için tel nosunu vereyim. Zaten bu noyu google den de bulabilirsiniz.
    0 216 645 58 76 Burak Gözal bayraktar-Çekmeköy
    Burak beyin adını niye verdim? Çünkü bende engelli aracı alımım esnasında Burak beyle tanıştım ve çok ilgilendi benimle. Daha sonra üye olduğum subaru Forumlarında da çokça adının geçtiğini gördüm. Yani satışını yaptığı marka ile oldukça ilgili ve engellilerle ilgili mevzuata da hakim bir arkadaş.

Üye
    bpolat66 Avatarı

Son Giriş
    04.03-2021
    Saat
    13:20
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

bilgi için teşekkürler.BMW 320 D BİZİM 247.000 TL BARAJINA ÇEKİP %100 ÖTV ORANI DÜŞTÜKTEN SONRA 128.000 TL VERİYORLARMIŞ

BUNADA BAKIN DERİM

Üye
    Oguzhang Avatarı

Son Giriş
    24.03-2019
    Saat
    16:04
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Abim Bmw güzel bir araç, klas bir araç marka araç ama valla ben Subaru nun tadını aldım bi kere Yerden yüksek, Sürekli 4 çeker ki giremeyeceği yol yok, bide japon markası yani zırt pırt sanayiye gitmek zorunda kalmıyorsun. Benim Kullandığım XV amerikanın en çok tercih edilen ve en güvenli araçlarından biri seçilmiş. Tüm testlerde ilk 3 e giriyor. Türkiyedeki vergi mevzuatından dolayı 1.6 motor getiriyorlar. Ama şu ötv muafiyetini yükselttikleri için artık Forester alınır ki 250 bg lik sürekli 4 çeker bir araç bu. bmw ye bakmam bile bu araç varken. Eyesight denen özelliği de muhakkak araştırın araçta standart.

Üye
    AhmetGS17 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2021
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    91

Benim 40.000-50.000 aralığında bir bütçem olacak muhtemelen.
    Bu arada ÖTV muafiyeti yok. Yani normal bir araç ve normal bir araç olacak.
    Bütçem kelepir ve aracın genel durumuna göre 55.000 'e çıkabilir.
    Benim araç konusunda takıntılarım vardır. Bunların başında konsol gelir.
    Konsola çok önem veririm. Şöyle örnek vereyim;
    Konsol konusunda 2012'ye kadar olan Dacia Sandero konsolu inanılmaz itici geliyor bana.
    Aklımda genel konsept olarak karar verdiğim bir model/tip/marka yok.
    Ama sıraya dizebilirim;
    Ford Fiesta, Opel Corsa, Opel Astra, Hyundai i20, Toyota Corolla, Pegueot 301, Citroën C-Elysée, Linea, Megane 2...
    Bunlar benim olasılık havuzumda yer alanlar. Bunların dışında bir araç düşünmüyorum açıkçası.
    Ben bu mesajı spesifik bir model görüşünüzü almak için yazmıyorum...
    Daha genel görüşler arıyorum. Yani sonuçta bundan sonraki hayatımı emekli memur olarak sürdüreceğim.
    Uzun yol yapar mıyım? Evet yapabilirim. Ama yılda 5000 km yi geçmez.
    Daha çok şehir içinde kullanacağım.
    Dizel konusunda açıkçası bu bütçeyle temiz bir araç bulabilir miyim? Orası şüpheli hatta çok zor.
    Benzinli de 1.4 ancak uygun olur maddi anlamda. Geriye LPG kalıyor.
    Bazı modeller uzun bir süre aklımı karıştırdı açıkçası. Chevrolet Cruze gibi mesela.
    Konsol takıntıma ilaç olur. Konfor gayet üst eşikte. Güvenlik de aynı şekilde iyi.
    Normalde 70.000-80.000 değerinde ama 2.el piyasası yüzünden 50.000-55.000'lerde geziniyor.
    Kilometre konusunda da 175.000 km üst kırmızı çizgim.
    Ama sarı çizgim 150.000 km. 100.000-125.000 arası kabul edersiniz ki ballı lokma tatlısı olur.
    Aracın sedan veya HB olmasına takılmıyorum. Bir port-bagaj+kızak yaklaşık 500 TL.
    Yukarıda da yazdığım gibi uzun yol çok yapmayacağım zaten.
    Değişen, boya, kaza, bela konuları ise klasik düşünceye sahibim; Olmasa iyi olur.
    Uzun oldu biliyorum.
    Ama araç alımı konusunda görüşlerimi sizlerle paylaştım.
    Sizlerin de görüşlerim ve kıstaslarım hakkındaki düşüncelerinizi öğrenmekten mutluluk duyarım.
    Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Üye
    StratoS Avatarı

Son Giriş
    24.09-2020
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    642
    Verilen Beğeniler
    162

@AhmetGS17

Eski bir Cruze sahibi (LPG'li) ve Türkiye Chevrolet Kulübü'nün kurucusu olarak, Cruze'u öneririm. Sizin yazınız ve isteklerinizle birebir uyumlu.

Araç hakkını veriyor. Sadece güncel motoru ve modelini (124'lüktü sanırım) öneririm.

Aracın piyasasını altında olması, bizi şok eden Chevrolet'in aldığı saçma çekilme kararından ileri geliyor. Güzelim araçları ve sahiplerini tabiri caizse ortada bıraktılar.

OPEL servisleri bakıyor ama birçok arkadaş ilgisizlikten şikayetçi. Bu yüzden Cruze almayı düşünürseniz sanayi de mutlaka iyi bir usta bulup, servis işlemlerini o şekilde yürütün. Yani hem araç bakın, hem servis bakın.

LPG ben engelli arkadaşlara önermiyorum fakat başka çareniz yoksa, LPG'li araç aldıysanız, belli bir km sonrası oluşabilecek olası motor masraflarına hazırlıklı olun.

Siz taktıracaksanız (LPG'siz aldıysanız) ve aracı uzun dönem kullanmayı düşünüyorsanız çok kaliteli sıvı sistem kitlere bile bakabilirsiniz. (Yani LPG için biraz paraya kıyın.) Bu şekilde başınızın ağrıması daha geç olur.

Ben Cruze HB sahibiydim. Sedan modelini beğenmediğimden almayı düşünmedim. (Modeli RS di. Yeni versiyonlarsa Sport falan dediler.)
    Bu arada alacağınız aracın multimedya sistemi yoksa, konsol tasarımına ilginiz sebebiyle taktırmanızı öneririm. Havayı çok değiştiriyor.

Dış modifiyeye uygun bir araç. Tavanı siyah yapıp, siyag bagaj eşiği ve Xenon LEd ışıklarla Beyaz Cruze inci gibi gözükür. HB modelinin en sevdiğim özelliği alt siyah tamponu olması sebebiyle ortdan çıkışlı sessiz spor egsoz yaptırmıştım. Görenler çok beğeniyordu

Şimdilik söyleyebileceklerim bunlar.

Üye
    AhmetGS17 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2021
    Saat
    02:07
    Yaşadığı Yer
    Çanakkale
    Alınan Beğeniler
    35
    Verilen Beğeniler
    91

Fiyatlar öyle bir arttı ki... Bakalım ne olacak.
    3 ay önce 35bin TL'ye günlerde satılmayan araçlar bile bugün 40-45binden satışta.
    Tabi fiyatlar yılbaşından sonra arttı. Eğer hurda indirimi tekrar başlarsa o zaman fiyatlar da düşecektir

Üye
    Leventmert Avatarı

Gerçek Adı
    LEVENT
    Son Giriş
    02.02-2020
    Saat
    20:46
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba Arkadaşlar. % 90 çözger raporum var. 65 bin TL param var. ÖTV ve vergi indiriminde sonra hangi aracı alabilirim. Lütfen önerilerinizi bekliyorum.

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ÇUKUROVA
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    8

@Leventmert
    Pek düşük fiyata araç yok maalesef.yinede normal muafsız Fiat'ın bu aracına bakın isterseniz.indirimle sizin paraya yakın bir tutar çıkacaktır sanırım.
    Easy 1.4 Fire 95 HP 91.900 TL

Üye
    Memet Çakar Avatarı

Son Giriş
    17.02-2020
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar selam,
    Toyota Corolla hibrit deneyimi olan ya da halihazırda kullanan varsa deneyimlerinden bahsedebilir mi ?
    Hibrit araçların gelecekteki yeri, aracın 5 yıl sonra ÖTV muafiyetinin bitmesi ile satışındaki fiyat ve benzeri faydalar ya da zararlar hakkında öngörüleriniz de kıymetli.
    Şimdiden teşekkür ederim.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12