Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:41
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @skaradeniz otomatik zorunluluğun yok anladığım kadarıyla!
    datcia
    skoda(yeti)
    ilk aklıma bunlar geldi yüksek olarak ama bütçeyi bence biraz daha yükseltme imkanın varsa daha iyi bir araç baka bilirsin.

Üye
    karizmatikmen Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:57
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    59

@cabbarehlinamus

Ben noterden satış yaptıktan sonar zaten araç üzerimden düşüyor, o sorunda alan kişi düşünsün beni bağlamıyor aynen dediğim gibi yaptım noterden satışını yaptım bir daha araçla ilgili bir işlem yapmadım bundan sonrası alan kişiye ait

Üye
    bros Avatarı

Son Giriş
    23.05-2016
    Saat
    02:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok iyi bilgi sahibi oldum

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

@karizmatikmen
    Arkadaşım sen bu yaptığının çok doğru olduğuna inandırmışsın kendini.
    Hayattın ne getireceği hiç belli olmaz günün birinde aynı yada benzer bir duruma düştüğünde sakın serzenişte bulunma.
    Not: Alan kişi yasal olarak haklı çıkar sen haksız eksik beyanda bulunduğun için.
    @bros
    Arkadaşım inşallah bu bilgilendiğin konuyu başkalarını mağdur ve ah alacak şekilde başkaları gibi değerlendirmez sin.
    Konu cabbarehlinamus tarafından değiştirilmiştir (10.05-2016 Saat 10:06 ). Gerekçe: bilği ekleme

Üye
    karizmatikmen Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    59

Arkadaşım 5 yılını doldurduktan sonra araç zaten normal araç status kazanıyor kimseyi kandırmıyorum, haksız eksik beyan etmiyorum, alan adama engelli aracı olduğunu 5 yılını doldurdugundan dolayı normal araçmış gibi satabiliceğini kaldı ki alan adamı bilgilendiriyorsun nerden çıkartın ah aldığımı falan, bak tekrar söylüyorum, satıcı ile alıcı anlaştıktan sonra kimse ah almaz yanlış beyanda bulunma diye bir şey yok, anlaşmana bağlı ister alıcı yapar ister satıcı, aracı noterden sattıktan sonra alan adam engelli aracından normal araca dönüştürür. var mı anlaşılmayan bir taraf CABBAREHLİNAMUS?

Üye
    ottobock Avatarı

Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    17:18
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

arkadaşım tamam iyi söylüyosun da biz engelliler bu işlerin nasıl olduğunu biliyoruz; yani en az beş yılda bir araç alıp satıyoruz ama normal vatandaş hiç bir şeyden habersiz sen başta söylüyorsan bak abicim bu araç engelli aracı bunu aldığın zaman satıştan sonra tertibatı sökülecek şu para muayeneye gidecek şu para araç normale döndüğü için ister ilk altı ay ister ikinci altı ay mtv vergisi çıkar bunlarda tahmini şu kadar tutar (ben yaptırdım 400 aparat söktürme proje parası+374 altı aylık mtv +200 muayene parası) pazarlıkta uyardıysan alan vatandaşta razı olduysa sorun yok ama bunlar konuşulmadıysa kul hakkı olmazmı @cebbarehlinamus arkadaş bence bunu demek istemiş

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

@karizmatikmen arkadaşım şu yazdıklarını baştan itibaren okur musun sonrada enson yazdığın mesajı oku ve haştan beri insanları yanlış bilgilendirdiğinin farkına varacaksın umarım en başta yazman gerekeni yazmıyor insanları yanlış yönlendiriyorsun.
    @karizmatikmen senin anlamadığın yerler olursa sor her zaman doğru bilgiyi paylaşalım.

@ottobock siz doğru olanı yapmışsınız tebrik ederim.
    Tertibatı sökme ile araç normale ve beş yıl bitincede araç normal arac olmuyor tertibatı söktürüp muayeneden geçirdikten sonra ve maliye ye bildirdikten sonra normal araç durumuna geldiğini biz engelliler bir türlü işimize gelmediği için kabul etmiyoruz malesef.
    şunu yaparsa iki taraf konuyu anlatır masrafı şu kadar arkadaş ben uğraşamıyorum o miktarı fiyattan düşerim sen git işlemleri yap dersin alıcı da tamam derse sıkıntı yok ama demediğimiz sürece haksız biz oluyoruz.

Üye
    bros Avatarı

Son Giriş
    23.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

başkaları neden mağdur olsun onu anlıyamadım yada neden ah alayım...birde geçenlerde bir otomobil bayisine gittim adam bana dobra
    dobra söyledi senden 45000 tl ye alırım işlemleri yaptıktan sonra 53000 gibi bir rakama da satarım dedi....fiyat belli her şey belli isteyen alır istemeyen almaz

Üye
    karizmatikmen Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    59

@cabbarehlinamus

Arkadaşım sen ne ima etmeye çalışıyorsun herkes anlamak istediği gibi anlıyor, yazdıklarım açık ve net sen anlamadıysan benim suçum ne de hemen karalama yapıyorsun, fikrin varsa yaz yoksa karalama, konuyu açan arkadaş yazdıklarım karşısında tşk ederken sen nasıl anladın pek de önemli değil benim açımdan ben başıma geldiği için yaşadıklarımı anlattım

Kaldı ki aracın ruhsatında engelli aracı olduğu 5 yıl doldurmadan ötv ödenmeden satılamayacağı ibaresi yer aldığı için alıcıyı kandırma falan hikaye söz konusu bile olamaz, alacak adam enayimi? CABBAREHLİNAMUS nickli arkadaşım bir şey soracam sana (sorda söyliyeyim demişsin ya) senin araban varmı? veya böyle bir durum yaşadın mı? onu öğrenmek istiyorum arkadaşlar araç satarken kendinizi aparatı söktürecem muayeneye sokacam falan hiç uğraşmayın, süresi dolduktan sonra engelli aracı olduğunu ama normal araba gibi satılmasında sorun olmadığını izah edin alıcıyı bulduktan sonra noterden devrini yaptıktan sonra sizinle bir alakası kalmıyor.

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

Senin bu foruma üye olduğun tarihlerde ben 4. aracımı alıyordum.
    Tecrübe farklı bir olay tecrübesizlik ap ayrı bilğin olsun.
    Siz bildiğiniz gibi satmaya devam edin ben burada insanlar madur olmasın diye yazdım ama bu formun amacını anlamak istemeyenlerede sözüm yok.
    Konu cabbarehlinamus tarafından değiştirilmiştir (10.05-2016 Saat 20:51 ).

Üye
    karizmatikmen Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    61
    Verilen Beğeniler
    59

@cabbarehlinamus

TEMEL BİLGİKLER

YAŞ 31
    cabbarehlinamus Tanıtımı
    Gerçek Adı:
    Ümit
    Sakatlık veya Hastalık?:
    ortopedik

Yaşın 31 tecrübesizliğin burada ortaya çıkıyor, bir adamın yazdığıyla yaşadığı farklılık gösteriyorsa dikkat edeceksin, 4. aracımı satıyordum derken üç tekerli çocuk arabasından mı bahsediyorsun, araç alım satımı minimum 5 yıl olsa 20 yıl yapar, 11 yaşında da ancak üç tekerli çocuk arabası alınıp satılabilirsin. Ayrıca yaşım ve tecrübem ile senin bu sitenin amacını tartışmaya yetmezsin

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Karizmatikmen ;

alışverişte karşı tarafa şu kadar artı masrafı var demek ve ona göre anlaşmak gerekir

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

@bros
    Arabanın yılı doldu, ben öyle hemen satarım falan olmuyor.
    Noterde satış yapıldıktan sonra eğer arabada tertibat benzeri bi şey varsa, onların sökülüp arabanın tekrar muayene girmesi gerekiyor.
    Eğer siz bu arabayı satarken bunları söylemezseniz, karşı tarafı kandırmış olursunuz. Tıpkı, kazalı arabayı kazasız göstermek gibi bi şey.
    Arkadaşın (@cabbarehlinamus) magdurluktan kastı bu, arabanın engelli statusunden çıkması gerekiyor kısaca. @ottobock; Çok güzel açıklamış zaten.

Üye
    cabbarehlinamus Avatarı

Gerçek Adı
    ümit
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul-TOKAT/TURHAL
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    12

@karizmatikmen

Bak kardeş burada da senin CAHİLLİĞİN ortaya çıkıyor %90 rapor diye bir şey var türkiye de bilmiyorsan bir araştır çocuğun 1 yaşında bile olsa araç ala biliyorsun, ayrıca benim profilimde ki bilgilerin gerçek olduğunu nereden biliyorsun nüfus müdürlüğünden teyit ettirdin mi? ben buraya yaşımı 18 de yazarın 70 de az akıllı düşünmeni öneririm.
    sen git aracını istediğine istediğin gibi sat benim umrumda değil ama burada insanları YANLIŞ bilgilendiriyorsun az aklını kullan tüv türk'e git oradaki yetkililere bir sor bakalım engelli aracını noterden sattım üzerindeki tertibatı geçerli mi geçersiz mi diye verdikleri cevabı da lütfen video ya çekip burada paylaşırsan çok memnun olurum.

NOT: Engelli arkadaşlar bu kişinin yaptığı gibi yaptığınız sürece doğacak yasal sıkıntılardan sizler sorumlu oluyorsunuz unutmayın alıcı her zararını faizi ile çatır çatır tanzim eder mahkeme yoluyla 200/300 tl verip tertibatı araçtan çıkarttırmak varken bu riski almaya deymez.

Üye
    bros Avatarı

Son Giriş
    23.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkürler mami junior

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon