Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 31 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    DEMİRCİ Avatarı

Son Giriş
    27.01-2016
    Saat
    14:52
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba Zorlu kardeş ,Yurt dışından aynı şekilde bende araç getirttim bin pişmanım.Tanıdıkta olsa kimse aldanmasın.İnternet adreslerindeki referanslara da kanmasın.Çünkü orada sorunsuz araç getirip reklamını yapabilecek kişilerin isimleri konuyor.Adreste ismi olmayıpta araç getirtenlere ulaşamazsınız zaten, ne rezillik çektiğimizi bir Allah bilir bir de biz.

Üye
    efsane1 Avatarı

Son Giriş
    26.11-2011
    Saat
    22:46
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Otomatik viteste 1600 CC den daha güçlü araba almak gerekir sözüne 20 yıllık makina mühendisi -otomotive uzun yıllarını vermiş halen de aynı sektörde kalite danışmanlığı yaptığım için katılmıyorum.Otomobil alırken torkuna(gücüne) bakılır.Motor hacmine değil.Benim 1400 CC honda civic otomatik vites aracım var,10 yıldır problemsiz kullanıyorum.Otomatik araçlar sizin isteğinizle hızlanmazlar(düz viteste attığınız vitese göre hızlanırsınız tabii bununda şartları var)aracın ivmelenme hızı vardır.O hızı ilk etapta geçemezsiniz, aniden hızlanamazsınız(yani artistlik yapamazsınız makas atamazsınız). Büyük hacimli motorlar otomatik viteste normal araçlara göre daha fazla yakarlar. Aracın torkuna, ağırlığına bağlı olarak hızıda değişir.Büyük hacimli motor fazladan vergi,benzin masrafı,fazla ödeme demektir.Örnek 1600 CC honda civic 125 BG,2000 CC birçok araca göre çekişi,hızı,ivmelenmesi, güvenliği ve fiyatı açısından öne çıkar.

Üye
    Engelsizbiz Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet ÖNDER
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    21:09
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

aracın torku motor hacmine baglıdır! ve otomotik vites arac 300 nm az olmamlıdır bu benim gorusum ayrıca isteyen katılmaya bilir (Bilmedigim konularda konusmam kimseyede laf anlatmak zorunda degilim bu sadece gorusumdur)Ayrıca esas kritik nokta biyel kolunun uzunlugudur.20 yıllık Makina Mühendisi olmanız hic bir sey ifade etmez onemli olan bu 20 yılda mesleginize laik bir gelisim gosterip gosteremediginizdir.Bir cok makine muhendisi var tam takır kuru bakır (uzerinize alınmayın lafım direkt olarak size degil sizi tanımıyorum bile)iyi gunler!

Üye
    FMA ENGELSİZ YAŞAM Avatarı

Gerçek Adı
    FUAT
    Son Giriş
    08.01-2013
    Saat
    09:20
    Yaşadığı Yer
    KONYA / Selçuklu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence para durumuna göre otomatik ama Alman malı otomobilleri seç bu arada özel tertibatı nın olması önemli deil sanırım sen onu kendine göre ayarlatıp daha sonra engelli plakası alabilirisin herhalde ayrıca esnaf da para kazanacak yani neden satmak istemesin .Alman malı tercih et dememin sebebi en eski modeli bile diğerlerine nazaran daha emniyetli .Allah yardımcın olsun kardeşim.

Üye
    nuriye taşçı Avatarı

Son Giriş
    05.01-2012
    Saat
    13:48
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ankarada hiçbir firma kötü davranmıyor biz araba almadan önce bütün firmalara baktık vallahi hepsi ilgilendi.
    biz opel aldık bütün işlemlerimizi hallettiler.

Üye
    metehan50* Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:25
    Yaşadığı Yer
    Afyon
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    7

Arkadaşlar.Ben yurtdışından voswagen getirdim.Yeni alacak olsam yine yurt dışını öneririm.Türkiyedeki araçlar çok dandik.Avrupanın tam 20 yıl gerisindeyizAdamlar ta 1990 da koyduğu süspansiyonları bizim yerli üreticiler yeni yeni koymaya başladılar.Onuda malzemeden ve işcilikten çalarak yapıyorlar.Ben israrla sizlere yurt dışını tavsiye ederim.

Üye
    S7EVEN Avatarı

Son Giriş
    14.05-2013
    Saat
    06:43
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Volvo . Audi , pegeout bu firmaların araçları sana kolay kolay sorun cıkarmaz + parça sorununda olmaz güvenlik hat safhada olan otomobillerden 2 si volvo ve audi

karar sizin .

Üye
    S7EVEN Avatarı

Son Giriş
    14.05-2013
    Saat
    06:43
    Yaşadığı Yer
    ESKİŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kesinlikle hem fikirim
    türkiyede resmen kazıklanıoruz
    arkadaşım haklı burada 35 40 bine araç alan arkadaşlar var görüorum

o paraya avrupadan 2009 model araç alırlar ve daha sağlam araçlar olur teferruatı cok
    burda yazmaya kalksam arada dağlar kadar fark var okadar söylüorum
    benim arkadaşım daha 1 ay evvel almanyadan audi a4 aldı 2004 model 10 bin tl ye aldı babalar gibi otomatik şanzıman ve yol tutuşu olsun seyahat esnasındaki tork u olsun muhteşem arkadaşlar

bu arada şu araç getireyim falan diyen simsarlarada aldanmayın
    sizleri kekleme peşindeler açık söylim kendiniz uğraşın yoksa arada ya cok para ödersiniz oda i bir adama denk gelirseniz yani vicdanlı dolandırıcıya yada paranızın üstüne su içersiniz benden size dost tavsiyesi sizleri seviyorum

Üye
    Sema Avatarı

Gerçek Adı
    Sema
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    A.
    Alınan Beğeniler
    33
    Verilen Beğeniler
    17
    Blog Mesajları
    28

Yurtdışından almak isteyenler 2 kez düşünsün http://www.engelliler.biz/forum/ozel...stiyorlar.html

Üye
    Medusa34 Avatarı

Gerçek Adı
    Pınar
    Son Giriş
    24.01-2011
    Saat
    16:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar merhaba,
    ben bu konulara ve siteye yeni üyeyim. %45 sağ ayağımdan ortopedik engelim var bu hafta ehliyetim çıkıyor ve araç alma işlemnine başlıycam. Ehliyetimde özel tertibatlı araç kullanabilir ibaresi var. öncelikle araç almak için gitmeden önce neleri hazırlamış olmam gerek ehlieyt sanırım tek başına yeteli değil. bu konuda bana yol gösterriseniz 15 güne kadar araba almak istiyorum.

Üye
    seyithan Avatarı

Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa gogan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

h sınıfı ehliyetin olmalı ve hastaneden ozel tetibatlı arac kullanması uygundur raporun olmalı bu belgelerle bayiye gittiginizde size yardıncı olurlar baska gerekli bir sey yok tabi bunlar yurt icindelazım olanlar yurt dısı olsa baska seyler lazım

Üye
    ADEM06 Avatarı

Son Giriş
    11.06-2009
    Saat
    11:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar bende 14 yaşında kızım adına avrupadan araç getirdim ama yaklaşık 6 ay araştırdım hiç zahmet çekmedim ve 4 günde aracımı teslim aldım 2 senedir hiç sorunsuz kullanıyorum ve gayet makul bir fiyatla aldım. Size önerim çok iyi araştırın tabi getirenlerde bu işten kar ediyor ama bizim amacımız en makul fiyata almak başka türlü getirmek her yiğidin harcı değil bazı arkadaşlar cok uğraştı ama boşa para harcadılar bir türlü beceremediler. Hepinize sevgiler saygılar.

Üye
    ADEM06 Avatarı

Son Giriş
    11.06-2009
    Saat
    11:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

METEHAN KARDEŞE KESİNLİKLE KATILIYORUM AVRUPA ARAÇLAR KOLAY KOLAY PROBLEM YARATMIYOR. VE DEDİĞİ GİBİ 20 SENE FArK VAR ARADA

Üye
    ergün Avatarı

Gerçek Adı
    ergün
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    18:17
    Yaşadığı Yer
    didim
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ADEM06;
    aracı nasıl getirdiniz,kendinizmi,yoksa anlaştığınız kişi veya firma vasıtasıylamı?paramızı nasıl boşa harcamayalım konusunda bizlere nasıl yardımcı olabilirsiniz,önerileriniz nedir?cevabınıza göre,aracınızı başkası vasıtasıyla/firmayla getirtmişsiniz.paylaşırsanız sevinirim...

Üye
    lovest42 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa AÇIKGÖZ
    Son Giriş
    04.04-2017
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    Konya\Karatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ADEM06;
    ergun abımınde dedıgı gıbı aracı nasıl sorunsuz getırdın bu konularda senın calıstıgın kısıler yada fırma ısmı verırsen daha faydalı olursun ve yurt dısından arac almak ısteyen arkadaslarada faydan olmus olur

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon