Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 26 mesajın 16-26 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @oneday

teşekkür ederim . çok daha iyileri sizin olur inşallah .

@oabey

ruhsatta bir kısıtlama yok . 5 yıl geçmeden satılamaz ibaresi var . üstelik emniyete kendim gittim . engelli önceliği var . o kaosta 15 dakikada bütün işlemim bitti . inmayacaksın ama ankara emniyet müdürlüğünde kıssaca ankamall un yanında 15 dakika da işlerimin bitmesi bir rekor .

araca gelince : araç geniş ferah ve içindeyken daha heycan verici . o 85 beygir kasayı taşımaz yada 1.3 cc yokuşta bayılır diyenler büyük ihtimalle rakip firma adamları . 110 beygir tam otomatik 1.6 cc ford marka aracım dan inip 85 beygir duallogic 1.3 cc fiat marka araca binip '' yaaa bu nasıl olurda ford dan daha güçlü olur '' diye düşünmek yaşayacağınız ilk duygudur benden söylemesi . araç dizel ama içeri ses almıyor , çaılştırırken ibreye bakıyorum ahanda çalıştı bir minibüs kullanır gibi yola hakimsiniz . klima 10 üzerinden 10.5 . aracın iç aksanımına kalitesiz diyen kişiler sanırım mercedesle kıyaslıyorlar herhalde eee öyle ise haklılar . start stop ve hillholder gayet net . olumsuz yönleri ise tam otomatik olmaması biraz zorluk çıkarıyor çok az geri kaçırma gibi lakin kullanımla aşılacak bir sorun ve tam otomatik olmadığında kalkış ve hızlanma süresi uzun bu sebeple ralli yapamazsınız ( bende rallici değilim zaten ) şimdilik bu kadar

oabey
    Misafir Üye
    oabey Avatarı

@DADAŞ06

fiat 500 ün fatih altaylı testini yapmıştı, mercedes s ten bile nerdeyse eksiği yok diyordu. gerçekten artık çoğu şey her araçta var, lüksün adı lüks
    benim durumum da biraz karışık, forumda yazdım fakat bilgisi olan yok sanırım, boy kısalığından olan başvurumuza elden gazlı raporu vermişler, böyle olunca hem satarken hep sıkıntı, hem ailede kimse kullanamayacak, olan b sınıfı ehliyeti bile gidip h ile değiştirmeye değmez duruma geldi iş.
    acaba raporun diğer kısmında yazana itiraz edilebiliyor mu, ya da başka hastaneye tekrar başvurulursa sistemsel sıkıntı çıkar mı, hiç bilginiz var mı? bi araba olsun diye umutla bekliyorduk, sadece tertibatlı araç yazılı raporlar bile varken ayağını kullanabilen kişiye böyle çıkınca bizim durum hüsran oldu

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:33
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@DADAŞ06
    Tam otomatik olmadığından az bi geri kayma oluyor diyorsunuz.
    Dizel aracı manuel dahi olsa geri kaydırmak maharet ister arkadaşım Araçta stop etme diye bişey yok ki...

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp

her manuel araç yokuşta geri kaçar ( 500l rockstarda hillholder var ve kıssa süre tutuyor sonrası malum geri kaçar ) hatta hatta bağzı tam otomatikler bile yokuşta geri kaçar . kaçmaz deme kaçabilir biz engelliyiz ve maharetliyiz bir yolunu bulur geri kaçırtırız

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@DADAŞ06
    Acemi değilim, 20 yıldır kendi aracım var ve sürekli aktifim, hillholderin ne olduğunu da biliyorum.
    Sürücülük deneyimi olan ne demek istediğimi anlar. Benzinli aracı yokuşta kaçırmadan kaldırmak zordur ancak dizel araç kolayca stop etmediğinden önce motor hırıldayana kadar debriyajı yarım bırakıp sonra fireni bıraktığında araç askıda kalır ayarını tutturabilirsen tecrüben varsa geri 1 cm bile kaçmaz ve sonrasında gaz verirken debriyajı tam bırakır gidersin.
    Demek istediğim buydu.

Üye
    eseszeus Avatarı

Gerçek Adı
    Şaban Yıldız
    Son Giriş
    11.11-2017
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar birkaç gündür foruma girmiyordum konum baya canlanmış... Cevaplarınız için teşekkür ederim...

@UnFeeLinq

Açıkçası bu fiyatlara güzel araçlar olduğu doğru ama artık bütün araçlar birbirine benzer olmuş çoğu aracın fotolarını yanyana koyup baksan karıştırırsın hepsi birbirinin kopyası ben biraz daha farklı ve değişik dikkat çeken tasarımları seviyorum diyebilirim...

@SphiNX

Evet çakma Mini diyenler oluyor ama aslında Fiat'în 500 serisinin tarihi Mini'den daha eskidir birisi çakmaysa eğer bu 500 serisi olmamalı...

@DADAŞ06

Yarın bende gidip aracı ayrıntılı inceleyip son kararımı vereceğim büyük ihtimalle alabilirim gibi size sormam gereken çok soru var aslında... Ben Rockstar 1.3 otomatik beats ses sistemi + skydome + bicolor renk araç için en uygun olarak 52250 tl fiyat aldım sizce nasıldır? Birde sizin aldığınız fiyatın içinde ıvır zıvır evrak masrafları ve özel engelli donanımı masrafları falan dahil mi? Eğer öyleyse bende öyle yaptırıyım... Dahada aklıma geldikçe sorayım bulmuşken az düşüneyim ben... Şimdiden teşekkürler...

@DADAŞ06

Sorularıma devam edeyim... Birmotta pazarlık payı var mıdır? Yani siz alırken pazarlıkla az da olsa indirim yaptırabildiniz mi merak ettim ona göre bizde biraz yüklenelim ne koparırsak kardır... Mesela araç biraz yüksek duruyor acaba koltuklarda çok yüksek mi? Çünkü benim boyum çokta uzun sayılmaz arabaya binerken zorlanmak istemem yüksekse bile en azından koltukları biraz aşağı indirme şansımız varsa iyi olur... Ayrıca beats ses sistemi hakkındaki görüşlerinizide almak isterim çok güzel olduğu söyleniyor müzik benim için çok önemli umarım kaliteli bi ses vardır... Birde aracın yanında hediye birşeyler verildi mi acaba? Mesela aksesuar seçeneklerinde özel anahtarlıkları var renkli çok güzel, paspas falanda orijinal veriliyor mu yanında? Burdanda bişeyler almak lazım sonuçta 50 küsür bin para kazandırıcaz adamlara değerimizi bilsinler biraz...

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

@Ufukalp

arkadaşım senin kadar profosyonel değiliz . zaten ilk yazımdada kullanımla aşılacak yani kullandıkça aşılacak bir sorun dedimştim zaten .
    @eseszeus

1) 52 250 güzel fiyat
    2) aracımda donanım yok salt otomatik vites . dolayısıyla donanım parası ödemedim.
    3) ilkyardım seti ve orjinal kauçuk paspas hediye ( ıvır zıvır )
    4) anahtar teslim fiyatı 51 000 kıssaca evrak masrafı yok
    5) birmotta hatice hanım var lakin kartaş ta ali bey daha ilgili istersen ona yönlendireyim .
    6) 1.73 boyundayım inip binmemde bir sıkıntı yok . koltukların yükseklik ayarı var .
    7) müzik sistemi dehşet . yürüyen disko yada seyyar orkestra
    8) araba yok 3 ay gün veriyorlar ( geldiği gibi gidiyor )
    9) çakma mini contryman değil orjinal big 500l çünkü mini 500l nin yanındayken gerçekten minik kalıyor

Üye
    eseszeus Avatarı

Gerçek Adı
    Şaban Yıldız
    Son Giriş
    11.11-2017
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    Eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@DADAŞ06

Cevaplarınız için teşekkür ederim bende bugün gidip aracı inceledim ama babamın Fiat önyargısını bi türlü kıramıyorum herşeyime karışıyor... Aracın içine ilk kez bugün oturdum ve koltuk yüksekliği hariç çok hoşuma gitti diyebilirim... Koltukları en düşük seviyeye getirsemde benim için biraz yüksek kalıyor inip binerken ama çok büyük bi problem değil gibi bende 173 boy olsa daha ne isterim... Bicolor beyaz tavan kırmızı rockstar beats ses sistemi ve cam tavan toplamda ufak bi indirimle beraber 52000 fiyat aldım bugün... Ama engelli sürücü tertibatı içinde 1000 lira istediler etti 53000... Ben zaten 52000 e falan tamam diyorumda işte babamın önyargıları... Şuan Ankara'da yaşamıyorum malesef Eskişehir'deyim o yüzden yardım teklifiniz için teşekkür ederim...
    Birde bana 1 buçuk ay gibi beklersiniz dediler sizin 3 ay baya çokmuş... Ben şuan koltukların yüksekliği ve babamın baskısından dolayı 1-2 ay daha bekleyip bu sürede de biraz daha birikim yapmayı düşünüyorum ama bu süre içinde zam gelirse boşuna beklemiş olucam bilmiyorum kafam karışık...

Üye
    Ufukalp Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    19
    Verilen Beğeniler
    1

@DADAŞ06
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin güzel günlerde kullanın inşaallah.

Üye
    Alpay35 Avatarı

Son Giriş
    06.11-2016
    Saat
    01:40
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arabalardan az cok anlayan bırı olarak hondadan baska ototmatık vıtes arac almayın derım 40.000 km sonra ww dahıl arızlar baslıyor

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @Ufukalp teşekkür ederim çok daha iyileri senin olsun inşallah. @Alpay35 otomatik viteste japon iyidir lakin en iyisi Honda değil mazda dır lütfen marka fanatikligi yazmayalım

500l rockstar a gelince : bildiğiniz FIAT modellerini unutun . ayrı bir araç . araçta hız belli olmuyor 110 km hız ile gidiyorum arkadakiler bu yolda 60 km ile bu yolda gidilirmi diye kızıyorlar. 163 TL ile 800 km yol yaptım 300 km si şehir içi . araba şu an 900 km de . rodaj süresinde anlayacağınız . araç kalkışta yavaş ama devamında çok seri ve direksiyon acayip tepkili ve başarılı . FIAT bu aracı kesin kendisi yapmamış yada şaşkınlık sonucunda bu araç çıkmış olmalı deneyin hak verirsiniz şimdilik bu kadar

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12