Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    02:37
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşım ben skoda octavia 1.2 tsi elegance aldım... inşallah haziran ayı içerisinde teslim alacağım... bundan önceki aracım honda civic'ti ve allah var bana hiç arıza, sıkıntı yaşatmadı... ancak benzini sömürüyor o ayrı konu... eğer sen yılda en fazla 10.000 km yapacak isen hiç dizel alıp bir dünya fazladan para verme... niye dersen sana şöyle açıklayayım... yeni kanuna göre bundan sonra emisyon miktarı fazla ve dizel olan araçlardan devlet daha fazla vergi alacak... bu duruma görede kasko miktarlarıda aynı oranda yükselecek... 1.2 tsi motorların emisyon oranları çok düşük... bir diğeri dsg şanzıman'da evet 2013 yılı öncesinde sıkıntı vardı... ancak özellikle start stop teknolojisinin gelişmesi ve 7 ileri çift kavramalı şanzıman sayesinde bu durum minimuma indi... çünkü dsg şanzımanlarda problemin asıl kaynağı özellikle büyük şehirlerde araçların çok fazla dur kalk yapması nedeniyle otomatik şanzımanın debriyaj sisteminin uzun süreli aktif olması ve şanzımanlarda fazla ısınma probleminin oluşmasıydı bu da arızaya sebep oluyordu... bu sıkıntı az önce yazdıklarımla minimuma indi... ayrıca elektronik olayıda birazda şans işidir... şöyledi volkswagen grubunda skoda, audi, seat gibi markalar var ve bu markalar dünyanın en çok satan araçları... almanlar böylesine sıkıntı yaşadıkları bir şanzımanı bu markalar ile riske atmazlar... biraz mantıklı olmak lazım... ben honda'da hiç sıkıntı yaşamadım... çok memnundum ama çok sıkıntı yaşayıpta keşke almasaydım diyenleride gördüm... o yüzden bence rahat ol...

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

en son test ettiğim dizel otomatik DCT 7 ileri şanzumanlı İ30 sürüş konforu açısından oldukca başarılı idi. Nasip olursa almayı düşündüğüm araçtır kendisi sadece station mu hatchbeck mi ona karar veremedim bence artık günümüzde benzim mi dizel mi pek anlam taşımıyor zaten "az yol yapıyorsan dizel tavsiye edilmiyor" gibi bir klişemiz var. neden tavsiye edilmiyor hiç anlamıyorum, hele ki benzin ve dizel pompa fiyatları birbirine yakın bir memelekette ? bakım ücretine gelince bence dizel ve benzinli arasında bakım ücreti kaç tl farklı olabilir ? az üstelik az yol yapıyorsan daha uyguna bile gelir neticede artık yeni nesil araçların periyodik bakımlar markasına göre 10.000 km ile 15.000 km arasında değişiyor ve az yol yapıyorsanız bu ortalama yılda 1 defa servise gideceksiniz demek oluyor. benzili araç alıp uzun yola çıktığında anam çok yakmasın babam yavaş gideyim diyeceğine dizel araç al yılda 1-2 defa uzun yola gidiyorsan onunda keyfini yaşa. yakıtı ve cebini düşünüp seyehatinden zevk alamaktansa. Üstelik dizel araç alıp az yol yapacaksan ileride satışa çıkardığında km düşük diye piyasasından 4-5 tl fazlaya bile satma şansın olur. bence en mantıklısı dizel, bugüne kadar kullandıklarım hep benzinli veya benzin+lpg idi ekonomi diyeceksen dizel başka yok.

Üye
    Melih İnce Avatarı

Son Giriş
    16.08-2016
    Saat
    19:22
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben engelliyim dsg den başka seçeneğim yokki olsa keşke

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

bahsettiğim DCT 7 ileri şanzuman ta bir otomatik şanzuman isimleri farklı sadece

Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

deniz şahbaz arkadaşım dizel ve benzin hesapların çok yanlış... neden dersen;

skoda octavia 1.2 tsi elegance ötv indirimli fiyatı: 48.200 tl
    skoda octavia 1.6 tdi (dizel) elegance ötv indirimli fiyatı: 57.172 tl
    arada 8.972 tl var...

ayda 2 depo benzin: 4,66 x 2 x 50 lt (depo hacmi) = 466 tl x 12 ay = 5592 x 5 yıl = 27.960 tl yapar
    ayda 2 depo motorin: 4 x 2 x 50 lt (depo hacmi) = 400 tl x 12 ay = 4800 x 5 yıl = 24.000 tl yapar
    arada 3.960 tl var...

8.972 tl - 3.960 tl = 5.012 tl

yani 5 yılda dizel motora verdiğin fazladan parayı kurtaramıyorsun bile...
    bunu üstüne birde yeni kanun gereği dizel motorlara uygulanacak daha yüksek kasko farkı ve 5 yıl sonra satarken doğal olarak yine yeni vergi şartlarının yükselmesinden dolayı oluşacak 2 el zararınıda hesaplarsan dizel almanın bir mantığı kalmıyor... anladınmı kapiş...

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@OptimusPrime anlayacak kapiş olacak durum yok, neden yok dersen benim yazdıklarım benim düşüncemdir benim fikrimdir. ben zaten kalkıp nokta virlgül hesap yapmadım. senin hesabına gelince 2 depo benzin yaktığın yerde 1,5 depo mazot yakarsan ne olacak ?? neticede benzin ve mazot arasında menzil varkı var. ama neyse dediğim gibi benim hesabım bir uzman hesabi değil ki hesap yapmadım, düşüncelerimi paylaştım. ayrıca araç vergilendirmelerine dair birşey diyemem henüz çıkmamış bir kanun ki çıksa bile ve emisyon ölçümüne göre fiyatlandırılacaksa 1.2 tsi CO2: 114g/KM 1.6 TDI ise CO2:102g/KM muhtemelen afaki bir fark olmaz vergilendirmede. boşver gitsin, sağlıcakla kalın.

Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

deniz şahbaz noktalı virgüllü hesap yapmadım diyorsan o zaman dizel daha karlı diye yazmayacaksın...
    düşüncelerini rakamlarla ispatlayacaksın...
    bunları yapmıyorsan havaya konuşuyorsun demektir...
    karşındaki insanı doğru bilgilendireceksin...
    ayrıca vergilendirme yaz sonu başlayacak ayrıca yarım depo az yaksa bile bu benim hesabıma göre yine 3.500 tl gibi bir rakam yapar...
    bilmem anlatabildimmi kapiş...

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

dizel candır...)))

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Allah Allah, ne atarlandın anlamadım. ben senin hesabın tü kaka demedim ki sana. hayır illa rakamlarla oynayacağım diyorsun o zaman kendi hesabını birde 1.5 depo mazot ve konun başlığına uygun olarak 1.4 tsi üzerinden yap.

Konu benim adıma kapanmıştır. Sağlıcakla kalın.

Üye
    black bishop Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

5 yıl biniceksiniz ve öyle veya böyle yol yapacaksınız tork ve yakıt bakımından 7 ileri dizel dsg herzaman iyidir bildiğim kadarı ile tsı motorlara lpg de takılmıyor takılsa da pek tat vermiyor sorun çıkarıyor bu nedenle kesinlikle tdi dsg tercih edin derim ..

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

ben 5 yılda 100 000 km yaptım
    100 km de 5 lt dizel yakan bir aracı ele alırsak ve dizelin litresin ortalama 3 tl kabul edersek 100 000 / 100 = 1 000 , 1 000 * 5 = 5 000 , 5 000 * 3 = 15 000 tl
    100 km de 8 lt benzin yakan bir aracı ve benzinin litresini ortalama 4 tl ele alırsak 100 000 / 100 = 1 000 , 1 000 * 8 = 8 000 , 8 000 * 4 = 32 000 tl
    100 km de 10 lt lpg yakan bir aracı ve lpg nin litresini 2 tl ele alırsak 100 000 / 100 = 1 000 , 1 000 * 10 = 10 000 , 10 000 * 2 = 20 000 tl 2 000 tl de tüp = 22 000 tl

sonuçlar ortada dizel tl cinsinden hiç ekonomik gözükmüyor . benzinli tl cinsinden en pahalısı . lpg tl cinsinden en uygunu . lakin siz arabaya mı bineceksiniz tl ye mi bineceksiniz . bu hesabı indirimi olmayan tl fanatikleri yapar . ben engelliyim öncelikle engelimle rahat sürebileceğim bir araç sonra az arıza veren ve cebime en uygun aracı bulmam lazım çünkü marka almakla iş bitmiyor sonra o markanın otu çöpü bitmiyor . dsg şanzumandan uzakkere uzak durun , dizel alın çünkü biz engelliyiz sürekli istasyona girmek sıkıntı

Üye
    Melih İnce Avatarı

Son Giriş
    16.08-2016
    Saat
    19:22
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok kararsızım şuan gönlüm skoda octavia diyor ama satılırmı satılmazmı onunla ilgilide korkum var. cok kararsız kaldım öneri verin.

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alırsan full otomatik al, başın ağırmaz.
    DSG,DCT,EDC ve vs. hepsi sorun çıkartıyor.
    Daha öncede yazmıştım Hyundai elantra full otomatik şansıman, atmosferik tam LPG uyumlu motor.
    Sen bir bayi'ye git incele.
    A Hyundai istemiyorsan Opel Astra ama full otomatik şanzımanlısını al. ( aktiveselekt)

Üye
    OptimusPrime Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım sen yakıt değilde benim için motor veya şanzıman önemli diyorsan alacağın tek araç var (lüks sınıf hariç) honda civic... i-vtec motoruyla ve tık etmeyen şanzımanıyla her zaman tek geçerim... ama sen benim gibi tekerlekli sandalye kullanıyorsan ve bebeğin varsa ancak ya doblo tarzı araç ya da octavia tarzı liftback araçlar senin işini görür... ben 5 yıl önce çok sevdiğim ve gaza geldiğim için honda civic aldım... hiç sorun yaşamadım...çok memnun kaldım... hatta aracımı satarken neredeyse ağlıyordum... ama aracın içine sığamadım...şimdi mecbur büyük bagajlı araç almam lazım... en güzelide skoda octavia... iç donanımı passat kalitesinde motoruda kim ne derse desin dünyanın en iyilerinden birisi... o kadar para veripte audi,vw,skoda,seat alan dünyadaki milyonlarca insanlar aptalmı??? bu insanlar dsg şanzımanı bilmiyordamı alıyorlar??? araç şans işidir... kimsenin sözüne takılma iyi düşün ve gönlündeki cebine uygun aracı al... ama şunu unutma yılda 10.000 km- 15.000 km üstü yapmayacaksan benzinli al, ama daha yüksek km yapacaksan kesinlikle dizel al...birde 2. el otomobil satışı yapan sitelere bak skoda'nın ve vw grubunun araçlarının ne kadar çabuk satıldığını 2.el değerinin ne kadar yüksek olduğunu görmüş olursun... şimdiden aldığın aracın ne olursa olsun hayırlı olsun... güle güle kazasız belasız bin kardeşim...

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    22:51
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sen engellisin kardeşim sakın gaza gelipte dsg şanzımanlı wolksvagen araç alma afrikada ve çinde 10 yıl garanti verecek kadar düşen ayrıca türkiyedeki şaşkınlara 2 yıl garantiyi dayatan hatta ve hatta uzak doguda garanti kapsamındaki geri aldığı araçları türkiyedeki şaşkınlara kakalayan bir firmanın kazazedesi olmak istemiyorsan dsg den uzak uzak uzak uzak dur . ben düz vites araç kullanırım diyorsan wolksvagen grubun arabalarını kaçırma derim . düz vitesli alacagın wolksvagen araçları süper . bak ben marka fanatiği değilim . ilk aracım opel ikincisi ford üçüncüsü ise çinli gelly bile olabilir ama dsg şanzumanlı bir araç alıp ha bozuldu ha bozulacak stresiyle yaşamam . daha önce de yazdım dsg 2013 den sonra düzeltildi yalanına inanma istersen gel ankaraya tanıştırayım seni 22 000 km de çin arabaları bile 2 kez şanzuman indirmiyor . defalarca uyardım gene uyarıyorum biz engelliyiz bu sebeple dsg illetine bulaşma hangi marka alırsan al dsg li araç alma

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12