Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 32 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar biliyorum bu tür sorular çok soruluyor, internette de bu konuyla ilgili forumlar vs var ama ben engelliler açısından soruyorum. Hayatımda ilk kez bir araç alabilme durumundayım. Daha önce ehliyet kursu dışında araç kullanma deneyimim bile olmadı. Engelim sağ koldan. Tabii ki ilk sorun para. Sedan otomatik bir araç düşünüyorum. 4 kişilik aileyiz. Şu an fiyatıyla en uygun araç Hyundai Accent Blue gibi duruyor. Ama ne bileyim araç hakkında iyi diyen de var, kötü bulaşmayın diyen de. Bir ara Ford Focus düşündüm. Opel Astra düşündüm. En son Honda Civic kafama takıldı. Tabii ki son saydıklarım biraz tuzlu. Faize bulaşmadan almak istiyorum. Yoksa faize girerek krediyle bunlardan da alabilecek fazla olmasa da gelirim var. Acaba kullanan varsa Hyundai konusunda geniş bilgi verebilecek var mı? Kesin uzak dur mu dersiniz? Diğer saydığım araçlara göre çok fark yaratacak eksiklikleri var mı? Şimdiden teşekkürler.

Üye
    on-off Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Bilal
    Son Giriş
    23.09-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben hundayi accent maduruyum.. fiyat olarak en uygunu o saydıgın araçlardan faizede bulaşmak istemiyorsan dizel olmak şartıyla alınabilir. alacağın araç dizel olmalıki arabayı aldığına deysin dizel olarak hundayının yakıtı düşük

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Muhammed bey, acaba nasıl bir mağduriyetiniz oldu?

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

ben i20 alacaktım bayii e gittim 1000 tl peşinat verdim 15 gün içinde araç gelir dediler 1 ay geçti gelmedi sonra aradılar aracı teslim edemicez paranızı hesabınıza yatırıyoruz falan diye.. her aradığımda oyaladılar

Üye
    mazili Avatarı

Son Giriş
    25.10-2017
    Saat
    20:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    13
    Verilen Beğeniler
    5

İ20 kullanıyorum bana göre harika hem fiyattı da uygun.

Yasaklı Üye
    Sculptor Avatarı

Gerçek Adı
    Bir isim
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bir yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hundai hakkında olumlu yorumu pek okumadım. ama i30cw süper. anlamam arabadan. sadece tasarımı hoşuma gitti.

Üye
    TahaAY Avatarı

Gerçek Adı
    Taha
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    20:28
    Yaşadığı Yer
    Kahramanmaraş
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2

Ben Hyundai Getz aldım 2011 yılında araçtan memnunum araç benzinli dizel felanda değil Hyundai servisi olsun yetkilileri olsun sürekli arayıp satan kişiden yada bulunduğum ildeki yetkili bayisinden memnun kalıp kalmadığımı sordu. Memnun olmadığım tek nokta oldu onuda şikayet etmedim. aracı yıllık servis bakımına götürürler ama ben 6 ayda bir baktırıyorum. 6 aylık bakımında aracın yağını filtrelerini vb. diğer bir çok şeyi değiştirdim. 370 lira masrafı tuttu peşin ödeyip ödediğime dair faturamı da alıp çıktım. Muhasebeci hanım ödendi olarak geçmemiş faturanın bir nüshasını ne yapmış bilmiyorum. Beni aradılar parayı ödemediğimi ödemem gerektiğini söylediler. Bende ödediğime dair bende faturanın bir nüshası olduğunu olayı iyi araştırmaları gerektiğini söyledim. Bir kaç gün sonra tekrar aradılar ödemem gerektiğini söylediler bende müdürünüze söyleyin beni arasın dedim tabi beni şefleri aradı bende adama yasal yolları başlat bakalım kim mağdur oluyor dedim. ondan sonra müdürü aradı. o gün gelemeyeceğimi söyledim anlayışla karşıladı faturamı alıp müsait olduğum bir gün gittim. Adam güzel de ağırladı sağolsun. ama dediğim gibi araç benzinli gayette memnunum.

Üye
    özcan kamil Avatarı

Gerçek Adı
    kamil
    Son Giriş
    25.05-2016
    Saat
    20:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul pendik
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

ya arkadaslar buraya boyle yorumlar yaziyorsunuz parasi olan lütfen boyle seyler yazmasin sonra engellilere bir bok vermiyorlar diyorsunuz aglayip duruyorsunuz

Üye
    çavuş Avatarı

Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

civic yada vosvos

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

özcan kamil;
    İyi de Özcan bey ne yapalım paramız çok. Parayı koyacak yer bulamıyoruz. Sakla sakla nereye kadar. Zaten bize herşey bedava. Bir elimiz yağda bir elimiz balda. Artık saklamamalıyız. Zenginiz biz zengin. )
    (2006'da ehliyet almıştım. 8 yıldır araba diye dolanıp duruyorum. Koşullarımı çok zorluyorum ama yine de çok zor almam.)

Üye
    alifatih1958 Avatarı

Gerçek Adı
    Fatih
    Son Giriş
    08.04-2017
    Saat
    14:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul/B.Çekmece
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

1998 senesinde 0 km bir Hyundai Accent (yumurta kasa) satın aldım.. Bir kaç ay sonra arabada adını şimdi hatırlamadığım önemli bir parçasında arıza çıktı.. Garanti kapsamında ücretsiz olarak hemen değiştirdiler parçayı.. Bu model tazı gibi bir araç idi yani çok seri ve canavar gibi fırlıyordu ve rahatlıkla sollama yapabiliyordunuz.. Memnundum ancak modeli eskidiği için elime geçen bir fırsattan yararlanarak 2011 senesinde bunu satıp ikinci el Getz modeli aldım.. Her ikisi de tabii ki otomatik vites.. Getz modeli Accent'e nazaran bana biraz daha hantal gibi geldi ancak bundan da memnunum.. Yakıt sarfiyatı piyasadaki mevcut araçlar seviyesinde ancak özellikle uzun yolda 90 km gibi standart hızda giderseniz sarfiyat oldukça düşüyor ancak hızı arttırdığınızda yani 140 km gibi bir süratle gitmeye kalktığınızda yakıt sarfiyatı artıyor.. Eski aracımı servise pek götürmedim ancak Getz modelinin bakımlarını serviste yaptırıyorum.. Bakım masrafları korkulacak gibi değil, özel serviste bakım yaptırdığınızda ödeyeceğiniz ücretle kafa kafaya gelir diyebiliriz.. Yani hem yedek parça fiyatları hem de işçilik ücretleri serviste oldukça makul seviyede, kazıklanma yok diyebilirim.. Öte yandan parçayı dışarıdan aldığınızda da fiyatları oldukça makul, yani bir Opel, Mersedes, Vosvos gibi pahalı değil yedek parça fiyatları.. Getz'den tek sıkıntım ön camın devamlı olarak buğu yapması.. Ayrıca sola dönüşlerde sağ ayna hizasına denk gelen kısım biraz kalın olduğu için sağ tarafı görüş açısı biraz sıkıntılı, Accent modelinde sola dönüşlerde sağı daha rahat görebiliyordum.. Kliması güzel çalışıyor.. Kısacası dostum ben 1998 senesinden beri Hyundai kullanıyorum ve her iki modelden de memnun olduğumu söyleyebilirim.. Kazasız belasız iyi günlerde kullanmanızı dilerim..

Üye
    on-off Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammed Bilal
    Son Giriş
    23.09-2017
    Saat
    15:35
    Yaşadığı Yer
    afyonkarahisar
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benım hundayiden mağduriyetim kazayı hundayi aksentle kaza yapmam (benden kaynaklı aşırı hız, yinede bi bmw yada mersedesle yapsaydım o kazayı bu kadar ağır hasar almazdım.) güvenlik açısından zayıf olduğu kanatindeyim kaç yıldız olduğunun bir önemi yok. trafik kurallarına uydugunuz sürece alınabilir (aşırı hız tutkunu değilseniz yine sorun yok)

Üye
    Kederli Avatarı

Son Giriş
    17.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    *
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Yorumlayan arkadaşlara teşekkür ederim. İlk çıktığı yıl sanırım 2011'di ve çok hoşuma gitmişti Accent blue modeli. Tabii ki yeterli bütçem olsa ne bileyim Volkswagen, Opel, Honda, Toyota almak isterim ama aynı özellikteki modelleri 10-15 bin TL daha pahalıya geliyor.

Üye
    çavuş Avatarı

Son Giriş
    18.09-2016
    Saat
    00:53
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 2009 hundai accent era var 43 binde .paraya göre araç benim işimi görüyor param olsa civic alırdım. otomatik vites yazın antalyaya gittim geldim 5kez uzunyolda yakıtını ölçtüm 188 kuruş yakıyor lpg .dar gelirli aracı bu.

Üye
    skaya Avatarı

Gerçek Adı
    KAYA
    Son Giriş
    15.07-2015
    Saat
    12:20
    Yaşadığı Yer
    KÜTAHYA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşım Bende 2010 yılından beri Hyundai Getz Otomatik Benzin LPG li kullanıyorum. Kullanıcı olarak söylüyorum araçta benim yaşadığım tek sıkıntı bagaj konusu oldu. 2015 yılında sedan bir araçla değiştirmeyi düşünüyorum. bagaj konusu dışında gayet memnunum. söylentilere pek kulak asma derim ben 2015 yılında ben değerlendirme yapacağım duruma göre gene hyundai alabilirim.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon