Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    loks Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    03:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Mami Junior;

DSG nin yoğun şehiriçi trafiğinde aşırı ısınmasını üreticilerinin bile kabul ettiğini, hatta bir çok ülkede araçlarını sırf bu sorun yüzünden geri çağırdığı gerçeğini bir bizimkiler anlamıyor, ya da anlamak istemiyor... dsg konforludur, seridir ama böyle bir riski var..

Üye
    encanli Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    15:52
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

merhaba 2016 yeni tiguan 1,4 otomatik aldım aralık ayında yeni otv zammı ile beraber 150bin tl araç
    88bin tl geldi 500 trafik 1500 kasko toplam 90bin TL

araç highline yani en yüksek model cam tavan + sunruof var.

araç en üst model olmasına rağmen bir çok eksiği var herhalde onları da almaya kalksak araç 200bin TL dayanacak

bu modelde gördüğüm eksik olanları yazayım:
    - navigasyon (dışarıda aracın ses sistemine ek oem takılıyor 3.800 TL)
    - geri görüş kamerası (dışarıda 1500 TL)
    - araç park asistanı eller serbest (dışarıda 2200 Tl)
    - anahtarsız çalıştırma (dışarıda 1500 TL yeni 2 anahtar veriliyor cep telefonunda çalıştırıla biliniyor)
    - yol levhaları - cizgi ve ondeki arac takip
    - yan basamak (dışarıda ortalama 500 TL)
    - gelen aracı tanıyıp uzunlar acıksa kısaya çevirme araç yoksa belli bir hız üzerinde uzunları açma
    - gizli kodların kapalı olması (artırılabiliyor dışarıda 50 tl)
    - ses komutunun kapalı gelmesi
    - app connect (dışarıda 500 TL)

Servis fabrikadan gelen araca yeni paket eklemiyor.

bu modelde olup ta bir alt modelinde olmayan özellikler
    katlanır ayna (1500 TL)
    hayalet ekran (7500 TL)
    18" jant ve lastik
    Led gündüz farları
    araç içi led ambiyans
    koltuk döşemesi
    8" multimedya ekran
    yorgunluk uyarısı

Üye
    fevzieryilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    CADILLAC_MAN
    Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    68
    Verilen Beğeniler
    31

Zaten Değerlendirdiniz! 1 Zaten Değerlendirdiniz!
    Allah kimseye kaza bela vermesin..Hayırlı olsun güle güle kullanın aracınızı..

Birde şu DSG şanzıman ile alakalı bir şey söylemek istiyorum.Renault Grand scenic araç kullanıcısıyım. EDC şanzuman var (DSG) Trafikde beylerbeyinden Köprüye çıkamıyorum sürekli aşırı ısınma uyarısı veriyor. 4 senesinin içinde yolda bıraktı beni, garanti kapsamına sokmadılar 3800 TL serviste masraf yaptım.
    Ha birde şehir efsanesi olan bir söylenti var Bu Şanzuman beynine atılan yazılımlar için belirli bir tarih veriyolarmış o tarih den itibaren şanzuman kendini kitliyor ve kullanılmaz halen geliyormuş.Ne kadar uğraştımsa yazılım yükletemedim dışarda sıfırını bulamadım mecbur servise gidip 3800 TL bayıldık (Sanayide şanzuman ustasıyla kısa bir sohbet)

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    7

@encanli

Aracınızı güzel günlerde kullanınız.
    Hayırlı olsun.
    Detaylı anlatım için de teşekkürler.
    Doğuş otonun meşhur donanım farklılıkları.
    En üst donanım araca navigasyon koymamak nedir arkadaş.
    Ben gizli kodları Ankara Şaşmaz da açtırdım. Dediğiniz gibi 50 TL. Ayrıca arkadaş bu fiyatın içine yan aynaların katlanmasını da ekledi.
    Çok güzel bir araç tercih etmişsiniz.Güle güle kullanın.

Üye
    black bishop Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

ülkemizde otomatik vites kullanımı konusunda bayiler yanlış bilgilendiriyor bu nedenle otomatik şanzuman ne olursa olsun çok çabuk arıza yapabiliyor ışıkta beklerken vitesi boşa almak el frenini çekip aracı sabitlemeden vitesi p ye almak yolda seir halinde rampa aşşağı inerken aracı boşa almak araç hareketi sonlanmadan geri vitesten ileri vitese veya tam tersi yöne değişim yapmak yoğun trafikte dur kalk yapmak otomatik vitesin canına okuyor bunu cebimden harcadığım paracıklarla öğrenmiş bulunmaktayım arkadaşlar o nedenle otomatik vites aracınız var ise veya otomatik vites araç alacaksanız kullanmasını öğrenin bayinin dediklerine bakarak kullanmayın ...

Üye
    encanli Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

senin yan aynalar da motor var demek ki benim yazdığım fiyatta aynalar komple değişiyor. motorlu ayna takılıyor. ve sağ taraftaki ayar düğme side değişiyor. Aracın yeni olması nedeni ile araçla ilgili aradığım bir çok parçayı bulamadım. Halen araştırmaya devam ediyorum. (kafalık monitör yada tablet - ön arka taban koruma - ön ve arkaya korkuluk - ön ve arkaya trafik kayıdı için kamera - nikelajlı pedal takımı - bagaj plastik örtüsü v.s.) Bunun dışında boya koruma v.s.
    Yazdıklarım ve daha ekstralarla bana bir 10 bin TL daha masraf açacak ama o zaman araçtan zevk almaya başlayacağım.
    Bunları servise yapmıyor ama yapsa en az 20bin TL ister.

Üye
    black bishop Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    evren
    Alınan Beğeniler
    32
    Verilen Beğeniler
    2
    Blog Mesajları
    3

ha bide tork konvertörlü şanzımanlarda belli aralıklarda yağ değişimi yapılması gerekli bu markadan markaya değişir benim aracımda 70000 km den sonra sonra yağ değişimi gerekli bu periodik bakımları göz önünde bulundurup birde vitesi yormadan bahsettiğim konulara dikkat ederek kullanırsanız şanzıman ömrünüz daha uzun olucaktır haa fabrikasyon bi teknik sorun vardır onu bilmem ....

Üye
    MUR37 Avatarı

Gerçek Adı
    murat tosbıyık
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:17
    Yaşadığı Yer
    kastamonu
    Alınan Beğeniler
    28
    Verilen Beğeniler
    0

Öncelikle hayırlı olsun,bende Ford kuga selective 4x4 var sende olmayan tümü bende mevcut tork konvantörlü otomatik şanzıman ile donatılmış şimdilik 0 sorun mükemmel 4x4çalışan bir araç eksileri: yakıt Benzin ,uzun yol 9lt altını gören olmadı

Üye
    Suret Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    76
    Verilen Beğeniler
    251

tiguan gibi arabalar büyük olduğu için böyle büyük arabalara 1.4 gibi motorlar küçük geliyor ve o yüzden de yakıt yine artıyo aslında. Skoda ya da kia'ya bakmanızı öneririm.

Üye
    Zamanın Ötesinde Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    86
    Verilen Beğeniler
    70

Bende Ford Fiesta, Renault Clio veya Hyundai i10 almayı planlıyorum.. siz bu 3 arabadan hangisini önerirsiniz ?

Üye
    encanli Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

iyi araştırı derim.
    ben voswogen yeni tıguanı alırken 2 aya yakın araştırdım artıları eksilerini değerlendirdim 7 model içinde en son buna karar kıldım.
    ikinci el piyasası nasıl, yakıt tüketimi, konfor, güvenlik ve kronik hale gelmiş arızalar.
    youtubede bu araçlarla yapılmış test sürüşleri vardır bunları seyret.
    ve yine bir cok araba dergisinde test değerlendirme sonuçları var.
    bunların hepsini yaparsan zaten hangi aracı alman gerektiği ortaya çıkar.

Üye
    oneday Avatarı

Gerçek Adı
    OneDay
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    14:55
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    7

@Zamanın Ötesinde

içlerinden en yakışıklısı Clio bence .Birde kırmızı renk olursa süper olur.

Üye
    encanli Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

daha önce bende 1,6 2009 model jetta vardı.
    bu araç ondan daha ağır olmasına karşın ve 1,4 motor olmasına rağmen daha hareketli yolda araç sollarken güven ve zevk veriyor rampada bile bayılmıyor. gaza bastıkca koltuğa seni basıp yolu tırmalıyor..

bunun sebepide şanzıman la ilgiliymiş sen 3. vitesteyken diğeri 4. viteste hazır bekliyormuş
    bu sayede arac hem güç kaybetmiyor hemde vites geçişlerini hissetmiyorsun

Yakıt tüketimine gelince:
    aracı stabil kullanırsan 4 şanzımandan, 2 şanzımana düşüyor yani 4 pistonun 2 sini kulanım dışı bırakıyor ve yakıt tüketimi acayip düşüyor.
    (bunu ekranda görebiliyorsun 2ye düştü şeklinde ayrıca ekonomik gittiğinde araç ekonomikte diye ekranda bilgi veriyor)
    Tabii bunu İstanbul da başarmak çok zor. Dur kalk'lar çok benzin yaktırıyor bunu çözüm olarak ta star-stop özelliği var.
    araç durunca stop ediyor ve hali ile yakıt tüketimi sıfır oluyor. hareket edince çalışıp ilerleyince 11'e çıkıyor normal seyre gelince 6 ya kadar düşüyor.
    3000 km yaptım bunun yarısı uzun yoldur ortalama 100 km 7,5 litre.

jettayı elden çıkarınca 2014 model 1,4 meganı emaneten aldım 6 ay kadar kullandım 100 km 9 litre yakıyor bu şehir içi tüketimi uzun yolu da dahil edersek 7-8 ortalamayı yakalar gibi.

ama bir suv ile meganı aynı kefeye koymakta ayıp olur
    bu aracın yanında sanki megan da bir ağacın dalında oturuyorsun gibi geliyor ha düştün ha düşeceksin gibi güven vermiyor.

daha önceleri 2010 model 1,4 megan almıştım 5. viteste araç sollamaya giremezdim rampalarda 4 de 3 e düşmezsen yemezdi 2-3 ay içinde hemen onu geri sattım.

1995 toyota corolla gli model aracım vardı. Tüp taktırmıştım O aracı sattığın ma pişmanın. Onun tadı bir başkaydı...

Üye
    battal Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    20:10
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    18
    Verilen Beğeniler
    0

Encanlı rumuzlu arkadaşım, 7 araç arasında tiguana karar kıldığınızı yazmışsınız bu araçlar nelerdi ve temel eksikliklikleri, sizi vaçgeçirten temel nedenleri neydi acaba

Üye
    encanli Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Burda öncelik nasıl bir araç istediğin ben kendime göre özelikler seçtim sonra ya aracı yada istediklerim azaltım.
    diğer bilgisayarım yanımda değil onda excell de tablo yapmıştım. oradan bakar yazarım. biz 5 kişilik bir aile olduğumuz için öncelikli bagaj genişliği oldu. Ve aracın rahat içinin geniş olması bunları bizi SUV modeline yönlendirdi.
    Skoda ile tiguan arasında bir ara çok gittim geldim. Burada Skodanın Super B haric ikinci elinin ağır gittiği.
    Üretim yerinin Malezya olması eksi. 7 koltuklu olması bir çok özelliği ile tiguanla aynı olması ve Tiguanın ek paketlerinin bu araçın fullunda standart olması ve fiyatının uygun olması artı yönleriydi.

Pejo 3008 cok hoşuma gitti burada arcın yeni olması ne gibi sorunlar çıkaracağını bilmemek en büyük eksi oldu. örneğin tiguanda şamsıman sorunu yeni tiguanda çözülmüş. Ayrıca bagajının tiğuan ve skodaya göre küçük olması bir eksi daha aracının fullu yine tiguanın ek paketleri hepsi var. ve fiyat daha uygun.

SUV modellerde yüksek bagaj kapasitesi tiğuan ve skoda da...
    Keşke 1,5 dizel otomatik tiguan Türkiye ye getirilseydi en çok satan model olurdu.

dediğim gibi diğerlerinde diğer bilgisayarıma bakar yazarım.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12