Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    @loks;

İndirimle 50 bin TL ye geliyor.
    Otomatik dizel geniş bagajlı araba bulmak zor zaten.
    Söylediğiniz arabalar zaten o civarlarda hep, ya benzinli alıcak yada 2. el engelliden engelliye alıcak.

Üye
    loks Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    03:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

bLaCkRaCe;
    bahsettiğiniz opelin bagaj hacmi 500 lt, seat'ın bagaj hacmi ise 532 lt.

Mami Junior;
    seat altea otomatik dizel, bagajı hepsinden geniş ve fiyatı 56.000 tl, indirimle 40.000 tl

Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    32

Evet altea nın fiyatı uygun diğerlerine göre ama doğuş grubunun arabaları için özellikle dizel otomatikleri için 5-6 sonrası için gün veriyolar, sabrı olan alsın
    Birde bagajın direk hacmine bakmamak lazım , kullanışlı bagaj olması, sandalyenin rahat girebilmesi gerekiyor, çünkü bazılarının hacmi büyük olmasına rağmen bagaj ağızları dar olabiliyor.

Üye
    loks Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    03:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Mami Junior;

Evet aynen öyle doğuştan araç almak sabır işi ağzının da geniş olduğunu biliyorum ama en iyisi gidip yerinde görmek veya yakınlarda kullanan varsa ondan bilgi almak

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

son zamanlarda cvt diye bilinen otomatik şanzımanlar popüler olmağa başladı. ben kullanmadım. ama yakıt ekonomileri düz viteslerle aynı. Toyota'da multidrive diye geçiyor. honda jazz'da da cvt var. ilginzi çekebilir aklınızda bulunsun.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bildiğim kadarıyla vites ile alakası yok, tam otomatik vites ile triponik vites yada multisonik vites veya cvt hepsini kullandım: Yakıt ile alakası yok. Sadece konfor ile alakalıdır...
    Yakıt tasarrufuna gelince aracın model ve motoru ile alakalıdır. Audi A3 ile ford fiesta aynı vites olsa bile aynı oranda yakıt yakmaz.

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Dün Ford ve Opel bayilerine gittim ancak iki yerdede station wagon modeller yoktu ve çok tutulmadıklarını söylediler. Zaten Ford Focus Station imkansızlaştı çünkü station olmayan bir focus'un içine geçip baktım araba bana bunaltıcı ve dar geldi hele birde aparatlı hali olsa araca hiç binemicem.

Renault bayisine gittiğimde Grand Scenic ve Megane Sport Tourer modellerini inceledim. Megane Sport Tourer Privelege 1.6 motor station wagon 2012 model sıfır. Neredeyse tamamen full aracın fiyatı 47 bin olarak söylendi bana. Aracın bagajına akülü sandalyeyi katlamadan sığdırmak mesele olacağı olacağı için direk Grand Scenic'i inceledim.Grand Scenic sadece metalik boya farkı ile 52,500 sunroof eklendiğin zaman 55,000. Ek masrafları hesap ettiğimiz zaman kaba taslak bir fiyat çıkardığım zaman 57,500-58,500 TL gibi bir fiyat çıkıyor ki buda beni aşıyor.
    Açıkcası aracın geniş yüksek olması tam bir ferahlık duygusu uyandırıyor insanda, sunroof seçeneği eklenmiş bir aracın içine bindim ve yarım saat kadar inceleme fırsatı buldum gerçekten de bagaj kapasitesi, gerektiğin de 7 koltuklu olabilmesi ve en önemliside 1,5 motor-dizel oluşu aracı cezbedici kılıyor. Ancak maddi sınırım bir yere kadar olduğu için Grand Scenic sahibi olabileceğimi sanmıyorum her ne kadar beğenmiş ve ihtiyaçlarımı karşılayabilecek bir araç olsada.

Ford ve Renault dışında Seat aradık SW bulamadık, Opel'e uğradık gene SW bulamadık. Hyundai'ye uğradık hemde hiç aklımızda yokken ama gene SW bulamadık.
    En son Hyundai i30 inceledik araç gerçekten de çok hoş, dizel-otomatik ve station wagon olan modelide var. i30 CW. Yakın tüketimi açısından cimri sayılabilir. Station modelini göremediğimiz için bagajına bakma fırsatım olmadı.

Vel hasıl bir kaç bayii dolaştım kafam öncekinden daha karışık hale geldi.
    Renault Grand Scenic'in fiyatı 48-49 bin tlyi geçmemiş olsaydı herhalde kafamda bu işi bitirmiş olacaktım ve ilk fırsatta gidip aracıma kavuşacaktım. Şu an ki düşüncemiz gelecek hafta sonu Seat ve Opel bayilerine gidip SW modelleri incelemek olacak. Kararımızı öyle vereceğiz.

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Ben birşey soracağım pek konumuz değil ama engelli birey h sınıfı ehliyet aldığında manuel vites araç kullanabiliyor mu

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

grand scenic gibi mpv araçlarda koltuk biraz daha yüksek olduğundan tekerlekli sandalyeden araca geçiş zor olabiliyor. dikkatinize....

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ismayıl koltuk ayarı ve uzaklığı bence çok iyidi ve kendim zorlanmadan geçebildim, bu transfer konusun da sadece Hyundai i30'da çok zorlandım işin tuhafı da i30'u çok beğendim. Fiyat iş görebilirlik ve transfer konusunda nedense bir araç tutturamadım ne yapacağımı iyice şaşırmış durumdayım. Yani bu böyle giderse SUV tarzı bir araca dönebilir fikrim. Oda büyük ihtimal dizel ve otomatik seçeneği ile Peugeot 2008 olabilir.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12