Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 72 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Mami Junior Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Avcılar
    Alınan Beğeniler
    48
    Verilen Beğeniler
    31

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Dizellerin pahalı olması normal.
    Maddi imkanın el vermiyorsa, benzinli bi araç al lpg taktır.
    Oda olmazsa ucuz yollu 2.el bi araç al.
    Eline para geçincede istediğin bir sıfır aracı alırsın.

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    15:36
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

en doğsuru Mami Junior bey uğraşma gece mavisi temisz ikinci el bul maddi durm yoksa kredi çekmeye kalkmaa faizine çalışırsınn temiz ikiğnci el çokk bende ikinci el aldım maddi durum yoktu birde sıfırlarıda çok pahalı indirimli olduğu halde

Üye
    fero Avatarı

Son Giriş
    25.06-2015
    Saat
    22:04
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hakko efendi cok sey bildigini saniyorsun ama ya hicbirsey bilmiyorsun yada yazdiklarimi anlamiyorsun!!!
    Sen kendin soyluyorsun benim arabam 22 kurus yakiyor diye...Seninki lpg olmasina ragmen benimkinden biraz daha fazla yakiyor.Ayrica benim dedigim hyundai benim 2gun icin kiraladigim bir arabaydi ve ben yakiti konusunda bilgi veriim dedim...Sen lpg ile mazotu nasil kiyaslarsin anlamadim? Ayrica kiraladigim hyundai dizel bile senin lpg den daha az yakiyordu ve sen hala 'cok yakiyor' diyorsun.Kendinle celisme!!! Bana gore az yakiyordu kardesim ne diim simdi?Memnun degildim"falanmi diyeyim?Ben hyundai i kiralamistim"diyorum.Sen kaca almistin"diyorsun? Masallah herkesede laf yetistiriyorsun.Bu gune kadar kac farkli marka araba kullandinda her marka ile ilgili ahkam kesiyorsun? Ben,kiraladigim arabanin ne kadar yaktigini yazdim.Isteyen begenir alir istemeyen almaz bu kadar basit....Bu,bu konudaki son mesajimdir...

Üye
    SAMET/ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    24.04-2015
    Saat
    17:05
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

UZAKLAR;

Bu yorumu her kim yaparsan aynı tepkiyi veririm. lütfen alacak kişilere gerçeği yansıtmayan bilgiler vermeyelim. yanlış yollara yönlendirmeyelim.

Periyodik bakım pahalı falan değildir benzinli araca ne işlem yapılıyorsa dizel aracada aynısı yapılmakta.
    tek farkı benzinli 4lt yağ alıyor.dizel 5lt yağ alıyor. 1lt yağ da en kralı 20 lira. (1.4lt motor)

Dizel araçla yılda 5bin km yapsanızda 50bin km yapsanızda karlısınız.

Benzinli araç fabrika verisine göre şehir içi tüketimi neredeyse 2 kat yakmaktadır bunun nedeni benzinli araçların tork gücü düşüktür.

Satarken xxx markanın aynı model ve donanım paketine sahip araçları ele alalım. 5 yılda toplam 20bin km yaptınız diyelim. benzinli aracı 26bine satıyorsanız aynı şartlardaki dizeli 30 bine satarsınız. hiçbir markanın tüm şartları aynı benzinli ve dizel araç satarken aynı paraya satılmaz. satarken zarar etmezsiniz.

Paranız varsa ötv muafiyeti avantajı ile dizel alın. sonra benzinli araç için tüp derdine düşersiniz ve ötv muafiyeti hiçbir işinize yaramaz.

Ben 5yıl garanti veren hyundai i20 dizel aldım 4. yılı şuan 18bin yaptı. ötv'siz 27 bine almıştım 29bin lira veren var seneye aldığım paraya 27 satsam yine zararda değilim. bu 18bin km 12bin kadarı şehir içinde kullanıldı benzinli alsam şehir içinde kullanıldığı için 2 kata yakın yakıta para vermiş olacaktım.

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bilgilyiiz elbet.. bilgi istiyorsan bilgi verebilrim gece mavisi ferrari al sen az yakıyorr biliyoruzki konuşuyoruzz demekki her marka araca binmişiz .. blgiliyizz.....

Üye
    fleat Avatarı

Gerçek Adı
    özgür
    Son Giriş
    15.01-2017
    Saat
    16:13
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelli araba almak ıcın en az yuzde kac rapor olması gerekıo.

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

samet hayatında kaç tane araca bindin sen.... aynı işşlem yapılıyor görürsem söylerim..... 20000 bakıma 600 tl bakım parası verdi dizel araç... neyin hesabını yapıyorsun sen.. adamlar adanada benzin deposunu söktürüp ... benzin deposu yerine lpg tankı montaj yapıyorlar sıvı püskürtme şeklinde .... sen ve fero en iyisi arabaya binin yorum yazmayın dünya lpg kullanıyorr .. görmüyorsun sanırımm ... hyndaı benzin ile dizel arasında 7 bin tl fiyat farkı var ... 5000 km yapsanızda karlısınız diye başka yerde söyleme gülerler sana

Üye
    SAMET/ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    24.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakko.0101;

Şimdiye kadar bir çok araca binmedim. bir çok araca "sahip oldum" şuanda da çok şükür 2 tane var
    Bakımda Benzinli araca göre dizele farklı ne uyguluyorlar söyleyin bizde engin bilgilerinizle aydınlanalım. Sıfır araca uygulanan lpg işlemi motor aksamını garanti dışı bırakmaktadır.

Spoiler Spoiler/Ayrıntı İçerik:

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sahip oldun binmedinmii ne fark varr.. kendimiz bindikti konuşuyoruz... .. diğer marka araçların bakım fiyatlarını sırala bakalım 300 tl mi 600-700-800 tl mi görelim birr... benzinliyle dizel arasındaki farkı ... aynı yapılıyor dedin sen .. bakalım aynımı i20 n,n heryeri pahalı olsa ne ucuz olsa ne ....

Üye
    ismayil Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    5

gençler kavgaya son verin, gereksiz .....
    birbirinizi fazla incitmeyin...

Üye
    SAMET/ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    24.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakko.0101;

Binmek bilip bilmeden atıp tutmak. sahip olmak o araçla ilgili tecrübe edinmek. fark bu.

Ben ortaya bakımda değişenleri kalem kalem yazdım. buyur sende benzinliye göre dizele fazladan ne işlem yapılıyor benzinli aracınızın bakımda değişenleri yazın öğrenelim.

Hyundai küçümseyerek komik durumlara düştüğünüzün farkında bile değilsiniz. küçümsediğiniz araç euroncap çarpışma testlerinden. polo, corsa, fiesta, göre daha yüksek puan alarak geçti.

Ne hyundai eski hyundai, ne de dizeller eski dizel. siz bilgi konusunda 90lı yılların teknolojisinde kalmışsınız.

ismayil;

Kavga yok neden olsun forum bilgi alışverişi yapılan yerlerdir. ben sıkılmadan bilmeyenlere her türlü konuda bilgim doğrultusunda öğretirim.

Bütçeniz varsa dizel alırsınız yoksa benzinli alıp kullanırsınız. parasını çıkartmak için şu şu kadar km yapmak gerekiyor demek yersiz saçma.

bir aracım vw diğeri hyundai servislerin nasıl kazık atmaya çalıştığını çok iyi bilirim. bu dizel veya benzinli olmasına gerek yok. bilgiden yoksunsanız servis 200 lira sırf işcilik alır yine kazığını atar önemli olan pazarlık yapmak en iyi fiyat veren servise gitmek.

Bilgi paylaşımlarımızı ve deneyimlerimizi okumak isteyenler buyurabilir 300 kişiyi aşan bir grubuz. 4 yılda 368 sayfa deneyimlerin paylaşıldığı bir konu.

HYUNDAİ i20 KULÜBÜ 1. NESİL (207 ÜYE) 2. NESİL (111 ÜYE)

Üye
    EnemyHunter Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan
    Son Giriş
    01.12-2017
    Saat
    15:31
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

size çok iyi bi tavsiyem var
    renault symbol Yeni Symbol Joy 1.5 dCi 75 bg 36.500 lira araba dizel ötv düştümü 26.000 lira filan yapar

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

renaultun bakımları hyndaı göre çok çok pahalı 2 katı 30000 bakım 600 tl renault megane 2 nin dizeli nasıl iş bu anlamadımm bennnn milleti yemişlerrr servislerrrr ..... samet fiyat listesi dizel bakım fiyatlarımıydıı eminmisin sen o fiyata bakım nasıl oluyor parçaları çok ucuz nasıl iş anlamadımmm.....

Üye
    SAMET/ Avatarı

Gerçek Adı
    samet
    Son Giriş
    24.04-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hakko.0101;

verdiğim bakım maliyetleri dizel içindi. crdi dizel motor.

Servise gitmeden önce fiyat alıp gitmelisiniz. yağ için yüksek fiyat verirlerse kendiniz alıp götürün bunu koyun deyin. klimanın polen filtresine çok isterlerse onuda daha ucuza alıp götürün veya kendiniz değişip gidin çok basit. işçilik çok isterlerse pazarlık edin kesin düşüyorlar. sanmayın ki hyundai servisleri ucuz onlarında bazıları 400 500 fiyat çıkartmıştı. ucuza yaptırmak sizin elinizde.

Üye
    hakkimuratli Avatarı

Gerçek Adı
    Hakkı Muratlı
    Son Giriş
    24.08-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ADANA
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sömürüyorlar cebleri... benim ikinci el aracım.. arkadaşım vardı o söylemişti.. ancak araç garantiliyse yağı sen götürürsen not düşüyorlar yağı kendi getirdi motorda sorun olursa mesuliyet kabul etmeyiz gibisine nasıl işdir buuu anlamadımmm.... polen fitlrenin en iyisi ne kadarki 20 tl bile yok sanırmm

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon