Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 24 mesajın 16-24 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    18.09-2017
    Saat
    16:16
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    önceki arabam citroen di 5 yıl kullandım ...
    Servis ve parçası biraz diğerlerine göre pahalı ama çok sık sorun yaşamadım ..

Üye
    yazma3 Avatarı

Son Giriş
    03.09-2013
    Saat
    16:31
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yorumlarınız için çok tşkler arkadaşlar. Cuma günü itibariyle raporu ve diğer evrakları teslim ettim citroen bayiisine. citroen 1.6 e hdi 115 hp mcp exclusive + cam tavan+ kör nokta uyarı sistemi 44 bin liraya anlaştık. hayırlısı artık raporu maliyeye yollayacaklarmış. inşallah sorun çıkmaz artık. Rapor oranım ( o korkutuyor beni.

Üye
    barisvan Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:26
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

YAZMA3 arkadaşım ben 2012 c3 pikaso 1.6.90hp otomatik dizel full olanını aldım.ve çook menunum.yakıtı çok tasaruflu bir araç

Üye
    yazma3 Avatarı

Son Giriş
    03.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ds4 cok güzel haklısın ama aile arabası olarak bence uygun değil arka tarafı biraz dar

Üye
    yazma3 Avatarı

Son Giriş
    03.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar maliyeye raporum gönderilmişti ama kabul edilmedi. Raporumda sol alt extremede palio sekelik otomatik vites arac kullanması uygundur h sınıfı ehliyet alır yazıyor ama kadının söylediği otomatik vites arac alamasın % 90 altında ise özel donanım yapılması zorunlu diyor. moralim cok bozuldu ya ne yapayım

Üye
    fazem16 Avatarı

Gerçek Adı
    Fuat
    Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    19:44
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    3

womanizer;

İX35 de 1.6 otomatik yok diye biliyorum ben.

Üye
    68aksaraylı41 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2015
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Gelir İdaresi Başkanlığı, sakatlık derecesi yüzde 90'ın üzerinde olan özürlülerin başka bir şart aranmaksızın, altında olanların da H sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları ve araçta sakatlığına uygun hareket ettirici özel tertibat yaptırılması şartıyla araç alırken ÖTV istisnasından yararlanacağını bildirdi.

Gelir İdaresi Başkanlığından yapılan açıklamada, ''Malul ve Engellilerin Araç Alımında ÖTV İstisnası Uygulanması Şartları ile İstisnadan Yararlanılan Araçların Satışında Vergi Uygulanmasına ilişkin ÖTV Sirküleri'' ile uygulamaya açıklık getirildiği belirtildi.

Buna göre, ÖTV istisnası için hareket ettirici aksam olarak debriyaj, fren ve gaz pedalları ile vites kolunda sabitlenmiş bir şekilde yapılan özel tertibatın kişinin sakatlığıyla uyumlu olması gerekecek.

Sakatlık derecesi yüzde 90'ın altında olanların bu şekilde hareket ettirici özel tertibat yaptırmaksızın kullanabilecek olduğu araçlar ile aracı hareket ettirici özel tertibat sayılmayan (direksiyona topuz takılması, engelin bulunduğu taraftaki silecek kolu, sinyal, cam silecek kumandası, dörtlü flaşör, ön-arka cam su fıskiyesi, korna ve kontak gibi düzeneklerin diğer tarafa alınması veya direksiyon simidine monte edilmesi vb.) ve tadilat yapılmak suretiyle kullanılabilecek olan araçlarda istisna uygulanmayacak.

Sirküler uyarınca otomatik vitesli araçlar, başka bir tadilat olmaksızın özel tertibatlı araç olarak değerlendirilmemekle birlikte, sol ayağında veya sol bacağında sakatlığı olanlar için otomatik vites, hareket ettirici özel tertibat olarak sayılacak.

Bu çerçevede, sağlık raporuna göre sadece sol alt ekstremitede sakatlığı bulunan ''H'' sınıfı sürücü belgesine haiz malul ve engelliler, başkaca özel tertibat yapılmasına gerek olmaksızın otomatik vitesli araç alımında istisnadan yararlanabilecek. Sağ ayağında veya sağ bacağında sakatlığı olanlar da, gaz veya fren pedalında sakatlığına uygun hareket ettirici özel tertibat yaptırmak suretiyle otomatik vitesli araç alımında istisnadan faydalanabilecek.

arkadaşım bu bir resmi biryazıdır eger engeliniz sol ayaktansan bu yazıyı maliye deki bu işle ugraşan memura gösterinn belki bu bilgiden haberi yoktur sana allah kolaylık versin işin zor...

Üye
    yazma3 Avatarı

Son Giriş
    03.09-2013
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ordu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sirküler uyarınca otomatik vitesli araçlar, başka bir tadilat olmaksızın özel tertibatlı araç olarak değerlendirilmemekle birlikte bana burayı okuyor ama sonrasını kabul etmiyor((

Üye
    68aksaraylı41 Avatarı

Son Giriş
    06.01-2015
    Saat
    21:49
    Yaşadığı Yer
    aksaray
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    kardeş iiii araştır onların demesine bakma mutlaka senin işi zora sokuyor senden belkide bir şey bekliyor.. iyi takipçi bul derim sana

bunu nasıl galiye almaz sen bu yazıyla oranın müdürüne cık yada bimere şikayet et ama senin engeli bu yasaya uyuyorsa

İX35 de 1.6 otomatik yok

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12