Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 44 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mehmetx Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    14:39
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar ben 6 ay öncesinde saglık kurulundan % 50 rapor almıştım bunu kaymakanlıgı götürdüm ankaraya gönderdiler.neyse 6 ay oldu bugun eve kagıt geldi rapor noksanlıgı

antalya eğitim araştırma hastanesı başhekimligine 2022 sayılı kanunu uyarınca aylık isteminde bulunan hastanemızin saglık kurulunca 12.03.2012 tarih ve 2938 sayılı rapor duzenen xxxx xxxx oglu xxx raporda noksaklıklar tespit edilmişir.

Ek 1 : 1 adet saglık kurulu raporu fotokopisi

noksanlıklar :

() ekle fotokopisi gönderilen saglık kurulu raporunun hastenemizin kayıtlarına uygun olup olmadıgının tespiti ile üst yazının eki ile kurumumuza gonderılmesı
    () raporun sürekli olup olmadıgının gerekiyorsa kontrol süresinin belirtilmesi
    () zorunlu dal ve veya ilgili dal uzmanların kaşe ve veya imza eksikligi
    () özürlününün tüm vücüt fonksiyonun kaybı % olarak belirtilmesi
    (x) fotokopisi gönderilen saglık kurulu raporunun aslının veya başhekim başhekim yardımcısı tarafından aslı gibidir onaylı süretinin gönderilmesi gerekmektedir...

BENİM ANLAMADIGIM BEN RAPORU ALDIM BUNLARI HEPSİ VARDI NDN BÖYLE BİRŞEY OLDU YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVİNİRİM EVRAK TAKİBİNDEN BAKTIGIMDA İSE BU CIKIYOR YARDIMCI OLURSANIS SEVINIRIM...
    KONYAALTI KAYM 02.08.2012 13771622 03.08.2012 Evrak sisteme kaydedildi.
    KONYAALTI KAYM 02.08.2012 13771622 03.08.2012 Evrak işleme alındı.
    KONYAALTI KAYM 02.08.2012 13771622 06.08.2012 Evrak işleme alındı.
    KONYAALTI KAYM 02.08.2012 13771622 06.08.2012 Gereği yapıldığından arşive kaldırıldı.

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:02
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

işlemleri bitmiş.

Üye
    mehmetx Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

ee kardesım sımdı nollcak eve gelen mektup nolcak ben ne kadaar daha beklıcem

bugun raporu aldıgım saglık kuruluna gittim ordakılere bu kagıdı gösterdim dediler 1 fotograf ver verdim arkama isim soyisim yazıp biz 1-2 gun ıcınde yollıcaz sizlik bir durum yok dediler benım işlerim ne zaman biter yardımcı olurmusunuz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231

Rapor sgk'ya gönderilecek. Beklemekten başka yol yok maalesef. Bir sonraki dönem maaşını alabilirsiniz diye düşünüyorum. Maalesef işler çok çok yavaş ilerliyor
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mehmetx Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

bir sonraki dönem maaşı ne zaman oluyor yanı anlamadım hayır benım anlamadıgım bu nasıl iş ben kaymakanlıga gıttıgımde benden fotokopi istediler madem fotokopisi olmuyor ndn böyle birşey yapıyorlar bana deseler bunu git noterde cogalt oyle gel ıslemını yarın yapalım onlarda yanlış yapmış yazık ama gercekten yazık sözde yardım maaşı ama bu kadar saçma birşey olamaz

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    13:53
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    939
    Verilen Beğeniler
    1.231

Haklısınız. Memurların saçma sapan yanlışları yüzünden bizler mağdur oluyoruz. Ne denebilir ki...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kato23 Avatarı

Gerçek Adı
    oğuzhan tan
    Son Giriş
    21.06-2017
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

evet memurların yüzünden insanlar madur oluyor bizimde raporu gününde yenilememize rağmen memurların geciktirmesinden dolayı maaşımız kesildi 3 ay oldu bekliyoruz bide memure hanımefendi bize ya sizin maaş boşuna kesildi diye kendisi ağzıyla sölemekten bile utanmıyor allah insafsızlarla karşılaştırmasın

Üye
    mehmetx Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

öyla yaa mal mudurlugundekı memur dese fotokopisi olmaz aslı gibidir yazsını yaptır gel sımdıye maaşımı beklıcektım almak ıcın ama sımdı ise evrak işleme alıncak tekrar beklıcez kım bılır ne zaman alcaklar orası şüphe memurlar yuzunden biz magdur oluyoruz yazık cidden :S

Üye
    mehmetx Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Merhaba arkadaşlarım benım yaklaşık 7 aydır maaşım bir türlü baglanamadı bimere şikayette bulundum sorgula yaptıgımda karsıma bu cıkıyor ne demek bılen varmı?

Bimer 06.09.2012 bimer
    aile ve sosyal politikalar bakanlığı
    10.09.2012 bimer
    sosyal yardımlar genel müdürlüğü
    10.09.2012 aile ve sosyal politikalar bakanlığı
    sağlık, yaşlı ve engelli yardımları dairesi başkanlığı
    11.09.2012 sosyal yardımlar genel müdürlüğü

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

konu ilgili kurumlara gitmiş size en kısa zamanda bu kurumlardan bilgi gelecek demek

Üye
    mehmetx Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Merhaba arkadaslar ben gecen ay 2022 ye basvurmustum bugun sydv aradılar babam emeklı anne calısmıyor ben calısmıyor abı calısmıyor ama aylık baglamıyorlar ama yardımcı olmak ıcın babanın kaydını evde aldırın dedıler sımdı ben nasıl bir yol izlicem yardım edicek

Üye
    MertAta Avatarı

Gerçek Adı
    Mert
    Son Giriş
    21.07-2016
    Saat
    14:13
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok ilginç. babanızın ikametini başka yerde göstermesini istemişler. babanız belediyeye gidip eğer kendi babası sağsa veya kardeşlerinin birinin evine aldırsın oturma kaydını. ya ama çok saçma bu ya napmaya çalışıyor bu sydv.

Üye
    mehmetx Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

yapcak birşey yok genelge boyle olcakmıs artık 2022 maaşı almak cok zor arkadaslar ne yazıkkı bence cok saçma

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Babanın emekli aylığından dolayı aylık baglanamıyor. O yüzden aylık baglanmamış sana.

sen kaymakamlıga başvurdugunda muhtaçlıgın onaylanmış mıydı peki? muhtaçlığın onaylanıp ilgili evrakların Ankara'ya gönderilmişti ve sadece raporunda eksiklik tespit edilmişti, raporundaki eksiklik tamamlanmış ve gonderilmişti. Buna ragmen yeni aylık başvurusu mu olarak dikkate alındın?

Anladıklarım doğru mu?

Çünkü muhtaçlığın daha önceden karara baglanmışsa ve muhtaç bulunmuşsan senin durumun 2022 yönetmeliği geçici madde 2'ye göre degerlendirilip başvurunun eski yönetmelik hukumlerine göre tamamlanması gerekiordu:

"GEÇİCİ MADDE 2 (1) İl veya ilçe idare kurulları tarafından ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından muhtaçlık kararı alınmış olmakla birlikte aylık bağlama işlemleri henüz tamamlanmamış olanlar hakkında alınmış muhtaçlık kararlarının geçerli olarak kabul edilmesinde ve aylıklarının bağlanmasında geçici 1 inci maddeye göre tekrar muhtaçlık tespiti yapılması gerekmez ve bu durumda olanların aylık bağlama işlemleri, 22 nci madde ile yürürlükten kaldırılan Yönetmelik hükümleri çerçevesinde Bakanlık ve Vakıflar tarafından sonuçlandırılır."

Eğer benim anladığım gibiyse daha önceden muhtaç bulunmuşsan muhtaçlık belgen doldurulup karara baglanmışsa ikamet ettiğin adrese baglı olan vakfa git ve aylık baglama işlemlerinin tamamlanmasını iste. dayanagın geçici madde 2 olsun.

Üye
    mehmetx Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    28.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    AntaLya
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    şimdi bir soru sorucam ben 2012 mart ayında basvurdum benım muhtaclıgım onaylandı evraklarım ankaraya gıttı agustos ayında ısleme aldılar ama rapor fotokopi diye maaşim baglamadılar orjinalını yolladık sonra sydv devrettiler tam 1 sene oldu benım 2022 engellı sorgulamada ısleme alınmıstır dıye cıkıyor sımdı benım maasımı baglıcaklarmı lutfen cevap verin

Sayfa 1 / 3 123 SonSon