Toplam 7 mesajın 1-7 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    can_bursa Avatarı

Gerçek Adı
    can_bursa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaslar ben 2022 maası alıyordum 01,06,2012 tarıhinden itibaren calısdıgım özel hastanede sigortalı olarak görünüyorum . bugun bir hata yaptım hazıran donemınde yatan maaşı cektim ve maası kapatmak ıcın mal müdürlügüne gittim onlar dılekce yazmam gerekdıgını soyledıler. ben bu parayı gerı ödemek için bugun aynı gun içinde ptt ye gıttım onlar benı ssk ya gıtmemı soyledıler ama vakıt yetmedı mesaı bıttı . şimdi sızlerden ogrenmek ısdedıgım bu ödeme hazıran temmuz agustos aylarını kapsadıgını ogrendım .ben ise mart nısan mayıs olarak biliyordum yanı parayı cektık şu an sanırım borclu duruma duştum vede ssk basladı burda ceza durumu nasıl olur ? vede maası kapatmak ıcın nasıl bır yok cızecegım .

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Cengiz, 1haziran'da çalışmaya başladın ve 2022 Haziran dönem aylığını bugün çektin.
    Tam olarak ilk prim günün 1 Haziran'da mı yattı?
    Eğer böyleyse 1 Haziran'dan önce geriye dönük 1 sene içinde başka prim günün var mı?
    Ya da şu şekilde sorayım: 2022 aylığına başvurduktan sonra bu çalışmandan ayrı sigortalı çalışman var mı?

Eğer yoksa ve ilk prim gunun 1 Haziran'da yatmışsa Haziran dönem aylığını vermeye kalkma o aylık senin hakkın
    Sen sorularıma cevap ver ona göre değerlendirelim durumunu.

Üye
    can_bursa Avatarı

Gerçek Adı
    can_bursa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet 1 hazıranda basladı sigortam . ve bugun maas cektım sonradan bana soylenen 2022 maas memurlar gibi önümüzdekı 3 ay için gecerli dedıler . maas baglandıkdan sonra ssk calısmam yok .

şu anda kafam karma karısık ya parayı gerı odeyecez cektıgımız maası . yada cezayı yiyecez veya işi bırakacaz . maası nasıl iptal eddırecegız.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Öncelikle panik yok

2022 aylığına başvurduktan sonra sigortalı çalışmamışsınız hiç.
    Daha yeni çalışmaya başlamışsnız. 1 Haziran'da, yani ilk priminiz bu günde yatmış.

Durum buysa panik yok, her şey yolunda.

Evet, Haziran dönem aylığı Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarını kapsar.
    Bu süre içinde çalışsanız da aylıgınız kesilmez
    Çünkü 1 sene içinde bir dönem yani 90 gün çalışmanız halinde 2022 aylığı kesilmez
    O yüzden Haziran dönem aylığınızı afiyetle harcayın

Ha, yok daha önce 90 günden fazla çalışmanız varsa bilemem

Eğer 90 günden önce olur da işten çıkarsanız aylıgınız aynen devam eder.
    Yok, 90 günden fazla çalışmaya başlarsanız aylıgınız 91. prim gününden itibaren kesilmek zorunda. O yüzden 91. gün olan aydan sonraki dönem başından sonra kesilir aylıgınız. Yani 1 Eylül'de.

O yüzden eger 90 günden fazla çalışırsanız Eylül dönem aylıgını sakın çekmeyin.

Tekrar özet geçeyim şimdi:
    En geç 90 gün içinde çalışmaya başladıgınızı muhakkak SGK'ya bildirin. Ama feragat dilekçesi asla yazmayın!
    Bu bildirimi 90 gün içinde yapmk zorundasınız unutmayın.
    Ama acele etmenize gerek yok. Hele bir çalışın bakalım işte kalıcı mısınız deneyin bir. Bir ay sonra bildiriminizi yaparsınız.

Üye
    ibrahimozt Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    10:18
    Yaşadığı Yer
    Yozgat/Merkez
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ablam diyoki maaşa kayıt olmadan önce bir işte çalışdınmı prim günün varmı eğer yoksa o maaş cebinde kalsın senin hakkındır diyor yakın zamanda dilekçe yaz gönder iptal ederler

Üye
    can_bursa Avatarı

Gerçek Adı
    can_bursa
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ablacım tesekurler vermıs oldugun bilgiler için. ablacım ben 2008 e kadar calışıyordum ama hastalık yüzünden calışamaz duruma geldim tedavı süreci vardı işde o zaman ben bu aylık için muracat etmişdim şimdi1 hazıran itibari ile calışıyorum . 2022 aylıgı aldıgım süre içinde 1 gün dahıu ssk primi yatırmış degılım .90 gün olayını bilmıyordum ögrenmıs oldum tesekur ederım

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Rica ederim ablam Gönül rahatlıgıyla çekebilirsin dönem aylıgını. Ama en geç 90 gün içinde muhakkak çalışmaya başladıgını sgk'ya bildirmeyi unutma sakın.