Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mustalex Avatarı

Gerçek Adı
    MUSTAFA
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    18:06
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar, iyi geceler... %80 şizofreni hastasıyım vede eşim bakıcı ücreti alıyor. Ocak ayında müracaatta bulunduk vede şubatın 15inde muhtaç olduğuma karar verildi. Evrak takip sitesinden baktığımızda evrak işleme alındı şeklinde yazıyor, buna ek olarak bimer'e dilekçe gönderdim. (Aile ve sosyal politikalar bakanlığına gönderildi-Yaşlı ve engelli maaşı servisine evrakımız gönderilmiş) Bundan sonraki süreç nasıl işler? Ne kadar toplu para ala bilirim? Bilgisi olan arkadaşlar, cevaplarınızı bekliyorum... (Ayrıca bu güzel siteyi kuranları kutluyorum, Allah razı olsun hepinizden)

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

merhaba
    Mustafa, muhtaçlık kararınız olumlu çıktığına göre ilgili evraklarınız Ankara'ya gönderilmiştir demektir. Ankara'da gönderilen evraklarınız geliş sırasına göre sıraya alınacak ve sıranız geldiğinde işleme alınacaktır. Evraklarınız işleme alındıysa evrak takibinizi şuradan yapabilirsiniz:Sosyal Güvenlik Kurumu - ES 2022 Evrak Takip Uygulama
    Aylığınız baglandığında size ödenecek toplu tutar, online ödeme miktarı bölümünde yazacaktır.
    Aylığınızın ne kadar sürede baglanacagını tahmin etmek bizim açımızdan oldukça zor. Dediğim gibi bunu evraklarınızın işleme alınma sırası ve işlemlerdeki yoğunluk belirliyor. Aylıgınızın çok uzun surmeden baglanacagını umuyorum diyeyim.
    Ocak ayında başvurmuşsunuz. başvuru formunuz Ocak ayında Kurum kaydına geçmişse bu durumda Başvuru formunuzun Kurum kayıtlarına geçtiği tarihi takip eden aybaşından baglandıktan sonraki ilk dönem aylıgınıza kadar toplu ödenecektir.
    O yüzden aylıgınız baglanmadan toplu miktar hakkında bilgi vermem zor. Ama fikrin olması açısından şöyle izah edeyim sana.
    Eğer Ocak ayı içinde başvuru formun kayıtlara geçmişse aylık başlangıç tarihin bu durumda 1 Şubat olur.
    Diyelim ki aylığın Mayıs ayı içinde baglandı. Bu durumda sana 1 Şubat'tan 1 Haziran'a kadar olan tutar toplu ödenir. Bu ödeme yapılırken özür oranına baglı olan miktar dikkate alınır.
    Ayrıca şurayı dikkatle okuyunuz:http://www.engelliler.biz/forum/2022...-ve-surec.html

Üye
    mustalex Avatarı

Gerçek Adı
    MUSTAFA
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

MERHABALAR, İYİ AKŞAMLAR. İSMİM MUSTAFA, YAŞIM 28, BURSA'DAN YAZIYORUM. 8 SENEDİR TEDAVİ GÖRÜYORUM, %80 ENGELLİ ŞİZOFRENİ HASTASIYIM. EŞİM BANA BAKTIĞI İÇİN BAKICI ÜCRETİ ALIYOR, OCAK AYINDA 2022 ENGELLİ 3AYLIĞI İÇİN MÜRACAATTA BULUNDUK VEDE ŞUBATIN 15'İNDE MUHTAÇ OLDUĞUMA KARAR VERİLDİ. MART AYININ 7'Sİ İTİBARİ İLE EVRAKLARIM ANKARA'YA İLETİLMİŞ, DOSYAM SIRAYA ALINMIŞ. (BÜTÜN EVRAKLARIM EKSİKSİZ TESLİM EDİLDİ VEDE BİMER'E BAŞVURUM HAKKINDA DİLEKÇE YAZMIŞTIM. BUGÜN ANKARA AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINDAN 1MEKTUP GELDİ.) Bilgi edinme talebiyle Bakanlığımıza yatığınız başvuru incelenmiş olup Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğümüz ile yapılan yazışma sonucunda alınan bilgiler aşağıda belirtilmiştir;Bilgi başvurunuz üzerine yapılan incelemede, aylık talebiniz ile ilgili belgelerin 07.03.2012 tarihinde Kurumumuz Kayıtlarına intikal ettiği görülmüştür.
    Kuruma gelen evrak işlem görmek üzere sıraya konulmuştur. Sırası geldiğinde belgelerinizin incelenmesi sonucunda hakkınızda yapılacak işlemle ilgili olarak tarafınıza bilgi verilecektir.
    Bilgi edinilmesini rica ederiz.
    ACABA EVRAKLARIM NE ZAMAN SIRAYA GİRER VEDE MAAŞIM NE ZAMAN BAĞLANIR?YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM,
    SAĞLIKLA KALIN, HOŞÇAKALIN...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

mustalex ablam yukarıda cevap vermiştim daha önce ve sanırım bu cevabımı gormedin. Şİmdi yukarıda yazdıklarımı okur musun? Kafana takılan soru olursa yine sorarsın.

Üye
    mustalex Avatarı

Gerçek Adı
    MUSTAFA
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar selamlar...
    10 yıldır araç kullanıyorum ve ehliyetim var.
    Eğer 2022'den yararlanıp devletten engelli maaşı alırsam, ehliyetim iptal edilir mi? yardımlarınız için tekrar teşekkürler...

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

İptal edilmez mustalex
    2022 aylıgı baglanınca ehliyetin iptal olmaz kesinlikle.

Üye
    mustalex Avatarı

Gerçek Adı
    MUSTAFA
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tekrar merhaba...
    10.07.2012 tarihinde onlıne ödeme tarihi şeklinde görünüyor. Elime ödeme emri gelmedi 20.07.2012 tarihinde birikmiş toplu maaşımı ala bileceğim yazıyor yani; takip sitesinde yazan tarihte maaşımı ala bilecek miyim? (buna ek olarak 1aylık 337.74 şeklinde yazıyor)???
    Beni aydınlatır sanız sevinirim, şimdiden teşekkürler....

Üye
    KaRe Avatarı

Son Giriş
    03.06-2016
    Saat
    21:23
    Yaşadığı Yer
    Güneşi Bol Bir Şehir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

20.07.2012 bu tarih ten 10 gün sonra Zİraat bankasına kimliğiniz ile müracaat edebilirsniz bankaya giderken emekli sicil no nuzuda yazın onunlada bankadan konrol ettirebilirsiniz sicil no ile bir çok arkadaşımız toplu parasını alabildi ödeme emrini beklemenize gerek yok

bir aylık
    337.74 * 3 = 1013 tl olarak ptt den alacaksınız dönem maaşlarınızı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Görünen o ki 2022 maaşı 9-12 aydan önce bağlanmıyor. Sürekli "evraklarda eksiklik" gibi saçma sapan durumlar ortaya çıkıyor
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    mustalex Avatarı

Gerçek Adı
    MUSTAFA
    Son Giriş
    16.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    BURSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi geceler cümleten arkadaşlar...
    İlk birikmiş toplu paramı temmuzun 10unda bağlanmış ve ben bu maaşı ağustosun 15inde çekmiş bulunmaktayım...
    Acaba eylül ayında (yani bu ay içerisinde) 3aylık maaşımı ptt şubesinden çeke bilecek miyim?
    Yoksa birikmiş paramı aldıktan sonra, ilk maaşımı almam için 3ay daha beklemem mi gerekiyor?
    Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim...
    Sevgiyle kalın...

Üye
    muhaberat Avatarı

Son Giriş
    14.03-2014
    Saat
    14:21
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mustalex kardeşim ödeme emri yazılı olarak geldiyse orada yazması gerekirdi ama sana şunu söyleyim evet eylülde aylığını bana göre alırsın çünkü ben şubat ayında toplu paramı bir ay sonra yani martta da maaşı almıştım...