Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rahavi Avatarı

Gerçek Adı
    MUSTAFA
    Son Giriş
    21.02-2012
    Saat
    10:59
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam arkadaşlar..

Ben devlet memuruyum, annem ile babama bakmakla yükümlüyüm annem ve babam 2022 yaşlılık aylığını alıyorlar.
    2012 yılı öncesine kadar, annem ile babam benden tedavi yardımından faydalanıyorlardı. 2012 yılı sonra ise sistem onları otomatikmen gss 60/c-3 kapsamına almştır.
    oysa onların aldığı aylık, asgari ücretin 3/1'den de azdır.(biri 120 diğeri de 250 tl olması lazım)
    benim sorum bunların tekrar benim tedavi yardımından faydalabilmesi için ne yapmam gerek ? benim gibi aynı durumda olan var mı ?

Herkese teşekkürler.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Anneniz ve babanız 2022 yaşlılık aylığı aldıklatrı için 60/c- 3 kapsamına alındılar artık. Bu kapsamda oldukları için prim ödeme yukumlulukleri yok. Sağlık giderleri devlet tarafından karşılanacaktır. Gelir testi söz konusu değil yani.

60/c-3 kapsamında genel Sağlık Sigortalısı oldukları için artık sizin sağlık güvencenizden yararlanamazlar yasal olarak. 2022 aylıgı aldıkları sürece de yararlanmaya devam edecekler.
    Ancak 2022 aylıkları kesilirse işte o zaman 60/c 3 kapsamından çıkarlar. GSS'lı olmadıkları zaman da siz kendi sigortanızdan yararlandırırsınız.

Üye
    rahavi Avatarı

Gerçek Adı
    MUSTAFA
    Son Giriş
    21.02-2012
    Saat
    10:59
    Yaşadığı Yer
    Şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Melek hanım çok teşekkür ederim.

Üye
    kavlak Avatarı

Son Giriş
    23.02-2012
    Saat
    16:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kalem hanım
    Bilginizden faydalanmak istiyorum annem babam 2022 faydalanıyır fakat 2 senedir annemin gözleride sarı nokta rahatsızlığından kapandı 76 ağır özürlü raporu var babamda erken bunama oluştu bunlarla mücadele verirken ablam 657 emekli sağlık güvenceleri onun üzerineydi şimdi devlet hastanesinden 65 yaş üstü sevk isteniyo denerek ünüversiteler kabul etmedi konuyu bilmeyerek bir defa sevkli götürdüm hafta sonu cuma göze iğne yapılacak dendi cumaya tekrar sevkli gelmem istendi cuma tekrar sevk yapıldı iğne yapıldı çarşamba yapılan iğnenin konurolu verildi tekrar hastaneden sevk istendi ongünlük bir sürede üç defa sevk alındığı gibi 9 nisana randavu verildi tekrar sevk alınacak devlet hastanesinden önceden giden sevk hastalık sonuçlanasıya kadar geçerli olurdu veya bir sevkin 10 günlük geçerliliği olduğunu biliyorum
    65 Yaş üstü genel sağlık sigortasının tanımıyoruz tavsiyeniz nedir