Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 19 mesajın 16-19 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    gugukkuşu, anlaşılan tartışmaya devam etmeye ve bunda ısrarda kararlısınız. O halde tartışalım bakalım.
    yüzde 84 agır özürlü biri 2022 aylıgı alamadıgında hangi yasal yollara başvurabilir? Buyrun yardımcı olun bakalım.

Birilerinden medet ummakla itham ettiğiniz arkadaş bakın nereden medet ummuş buyrun:
    "Rezzak Kardeşim.

75 doğumluyum bende 2022 sayılı kanuna göre müracaat ettim. benimkide reddedildi.

Benim hiç bir gelirim yok. evde anne baba ve ben 3 kişi yasıyoruz Gerekçe henüz bana bildirilmedi ama sanırım tek nedeni Babamın emekli maaşının aile fertlerine bölündüğünde yüksek gelmesi.

Fakat. bu durumu sosyal yardımlar daire baskanlığına sordum. Aynı durumda onbinlerce insan oldugunu ve herkesin bu parayı aldıgını benimde bu parayı almaya hakkım olduğunu söylediler. ve başbakanlık özürlüler idaresine durumu anlattım Gerekçeli kararı faxlamamı istediler. Bende gerekçeli kararı bekliyorum. Hem sosyal yardımlar daire baskanlıgına hemde basbakanlık özürlüler idaresine faxlıyacam.

bunlar haricinde mahkeme safhası nasıl oluyor bilen arkadaslar yazarlarsa sevinirim. " bkz:http://www.engelliler.biz/forum/2022...tml#post890052

ayrıca şurada da mahkeme safhası konusunda bilgi almaya çalışmış:
    "osman77;

Aynı halden benimde başvurum rededildi. Herhangi bir gelişme olursa bilgilendirirseniz sevinirim.

Not: Başvurular artık ilçe kurullarından alındı sosyal yardımlaşmaya verildi. dün itibarıyle henüz devir gerçekleşmediği için sosyal yardımlaşmadan bir süre daha beklemem gerektiği iletildi.

saygılar.. " bkz:http://www.engelliler.biz/forum/2022...tml#post980899
    Mahkeme safhasını araştırırken bunda da tekrar başvurmaya çalışmış.
    yardımcı olacaksanız gerekli linkleri verdim oralarda yardımcı olursunuz yasal hakları konusunda. Bekliyoruz.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

O halde buyrun şu başlıga tartışmaya katılın tam yeri:http://www.engelliler.biz/forum/ayri...artisma-3.html
    TMK 364. madde için savaşa davet ediyorum o halde sizi
    Madem memleket önemli. Burada anlamsız tartışmak yerine katkınızı bekleriz.

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gugukkuşu:

nickinin hakkını vermişsin.
    çalışıp emeğimle kazandım yıllar boyu bu devlete vergi verdim sosyal pirimlerimi ödedim. lakin kaza gecirdim ve emeklilik hakkım olmadıgı için aylığa bağlanamadım. Ağır özürlü çalışamaz rapor vermiş devlet. ÇALIŞAMAZ ve çalışma imkanım olsaydı gider çalışırdım. çalışmayı bir klaç ay denedim ama uzun yıllar hastane köşelerinde faturasını ağır ödedim. o küçük aklın yaşadıklarımı hayal bile edemez. Allaha şükreti çalışacak kadar gücün ve imkanın var ama bu imkanı olmayanları aşağılayıcı ifadeler kullanamdan önce o küçük aklınla bir kez daha düşün. ve sarfettiğin cümleleri iyi seç.
    Senin ve senin gibi hükümet düşmanlarının hakkımı aramasına benim ihtiyacım yok. hiç olmadı da buralarda provakatörlük yaparak engelli insanları kullanarak durumdan faydalanacagına var olan durumu nasıl daha iyi hale getirebiliriz tüm engellileri daha iyi hayat şartlarına nasıl kaçuşturabiliriz diye fikir üret. İçindeki hükümete olan kinini kusarak buralardan sana pirim çıkmaz..

Üye
    KOZANLIM Avatarı

Gerçek Adı
    Cumali
    Son Giriş
    07.03-2016
    Saat
    17:16
    Yaşadığı Yer
    Yüreğir/ADANA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Sana katılıyorum VURALH...İhtiyacımız olan şey, şu anki durumdan daha iyi duruma nasıl gelebiliriz diye fikir üretmek.Olumsuz düşüncelerden çok olumlu fikirlere ihtiyacımız var bence...

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12