Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon
Toplam 80 mesajın 46-60 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    15:01
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    8 temmuz 2011 de gönderdik.15 eylül de ankaraya ulaşmış.hala bağlanmadı tam pasif yazıyor :S sizce kesin bağlanırmı :/

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

babam bağkurdan emekli ama ben 30 yaşındaym çalışmıyorm bağkur beni kapsamıyor sigortam yok hiç bi gelirm yok raporum yùzde 50 .8 ay önce raporu ve evrakları ankara gônderdik ama hiç bi sonuç alamadık.

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

evde bakım maaşı evrakını yani bağlanıp bağlanmadığnı öğrenebileceğim bir link varmı atabilirmi bilğisi olan lütfen

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evde bakım maaşı için 2022 evrak takip sitesinden tc no ile durumunuza bakabilirsiniz

Üye
    boodi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    21.05-2017
    Saat
    10:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

bakıyorum ama aradığınız kişiye ait kayıt bulunamadı diyor

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

boody, evde bakım aylıkları, 2022 aylıklarında olduğu gibi bir evrak takip sistemiyle takip edilemiyor. Şimdilik durum böyle evde bakım aylıklarında.
    İleride belki 2022 aylıkları gibi bu aylıkta da evrak takibi mümkün olabilir, şimdiden bişi diyemeyiz.
    Ama şimdilik evde bakım aylıgını netten takip etmen zor. Evde bakım aylıgının baglanıp baglanmadıgını kurumdan sorarak ogrenebilirsin ancak.
    Tabi sormak istediğin evde bakım aylıgı ise.
    Yok, 2022 özürlü muhtaç aylıgını kastediyorsan bu mümkün.

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek abla benim durumum neden tam pasif kafayı yiyecem nasıl olur bu memurlar ne düşünüyorda iptal ediyor maaşı ..bağlanmaması için hiç bi neden yok herşey tamam .kendilerince bi engel mi koyuyorlar anlamıyorum. mümkün değil iptal olması ama bağlamamya yeminmi etmişler. ankara 2022 servisini aradım bi bayan çıktı ve nasıl tam pasif olur çok tuhaf dedi memuruna gitmemiş dedi en kısa zamanda sonuçlanacak dedi yine bi ses yok .yaa sapsağlam adamların 2022 maaşı aldığını gördüm bide dalga geçer gibi konuşuyordu devleti enayi yerine koyar gbi ona nasıl maaş bağlıyorlar .yoksa kıyametb koptuda haberimizmi yok

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Ablam babam emekli dedin. Acaba muhtaçlık kararının yeniden incelenmesini mi istedi sgk?
    Evrakların Ankara'ya gönderilmişse muhtaçlık kararın onaylanmış demektir.
    kaymakamlıga sor bi, muhtaçlık belgeni gondermelerinden sonra sgk'dan muhtaçlıgının tekrar incelenmesini talep eden bir yazı gelmiş mi? BU yazıya binaen işlem yapmışlar mı? Yani muhtaçlıgın yeniden incelenip karar olumsuz mu çıkmış?

Eğer boyle bir durum yoksa sorun sgk kaynaklıdır. Çünkü SGK'nın muhtaçlık kararı alma ve muhtaçlıgını reddetme gibi bir yetkisi yok. Ancak muhtaç olmadıgını düşünüyorsa ve muhtaçlıgının yeniden belirlenmesini istiyorsa bunun yeniden degerlendirilmesi için Kaymakamlık'a bildirir.

İl/ilçe idare kurulu da durumunu yeniden inceler ve muhtaç bulduysa evragını Ankara'ya gonderir. SGK da bu karara uymak zorundadır.Eğer olumlu bulmadıysa da bunu yazılı olarak sgk'ya bildirir ve sgk da bu karar dogrultusunda aylık başlama işlemi yapmaz, işleme son verir. Aylık baglamaz sana.

Onun haricinde kaymakamlıgın gonderdiği muhtaçlık kararına uymak zorundadır sgk anlayacagın.
    Şİmdilik kaymakamlıktan tam bir teyit al muhtaçlık belgenin gönderildiği konusunda ve muhtaçlıgının kesin onaylandıgı konusunda.
    Sonra da sgk ile irtibata geç sorunu ögren ve çözmelerini iste.
    Olmadı BİMER aracılıgıyla işlemlerinin uzadıgını soyle ve işlemlerinin hızlandırılmasını talep et.
    Fakat benim kafamı şurası karıştırıyor. Eger baban emekli ise, eviniz kira değilse ve evde fazla kişi yaşamıyorsa muhtaçlıgın soru işareti bırakır. Bu şartlarda muhtaç bulunman zordur. O yüzden diyorum ya, lütfen git, muhtaçlıgınla ilgili son durumu kaymakamlıktan ögren. Sonra da ogrendikelrini buraya yaz.

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

babam 850 tl maş alıyor ablam .bimere 5 kere şikayet ettim istek dilekçesi gönderdim hemen cevap geldi e -devlet sitesinden cevabı görmem gerekiyor ama e devlet açmıyor hata veriyor.birde benm 60/g sigortalı olduğuma dair yazı çıktı bu yüzden iptal edilmiş olabilir. benm haberim yokken bana sigorta yapıyorlar bu kadarda olmaz.yaa ben şuan maaşın onaylanmasını bekliyorum onaylanana kadar gelir testi yaptırıyımmı yoksa yaptırısam maaş bağlanmadan iptal olurmu yani kısaca 2022 maaşının bağlanmasını iptal ettirirmi yoksa zararı olmazmı gss testini yaptırmamın ?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Yzını okuyunca anında online oldum:9
    Ablam sgk seni resen 60/g kapsamında yaptı. Çünkü GSS'lı değilsin o yüzden. Hemen gelir tesbiti yaptırmak için git SDYV'na. Hele sana SGK'dan bu konuda yazı geldiyse vaktini asla geçirme. Çünkü 60/g kapsamında prim ödemekle mukelllef olursun yoksa. Üstelik en yuksek prim uzerinden. O yüzden şimdilik acil sorunun bu. Gelir testini yaptır ve hangi kapsamda GSS'lı oldugun anlaşılsın ona göre bakarız.
    Bu sırada sen 2022 ile ilgili dediklerimi yap. Kaymakamlıktan sor durumunu.

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağol abla uyumadığını tahmin ettim içimden geçti melek abla kesin sitededir diye düşündüm geçenlerde ankarayı aradım telefona bi kadın memur çıktı evraklarımın tam pasif olmasına anlam veremedi memuruna gitmemiş beklemede dedi işleme alınması için kısa süre içinde gönderecez dedi evrak takipe baktım evrak işleme alındı yazıyor. bu iyi bi gelişme yinede gelir testi yaptırmalımıyım yoksa tehlikeye girermi maaş .?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

2022 aylığın baglanmadıkça tehlkedesin
    Sana tebligat yapılacak ya da yapılmıştır bile. Sana gelen yazıda istenilenleri vaktinde yap kafi
    Aman o yazı gelince vakti geçirme de... O yazı gelip de gelir testine gitmen için tanınan süreyi kaçırırsan yandın En yuksek prim uzerinden 60/g 'li olursun yoksa

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

28 şubat son gün .sosyal hizmetler haftasonları bile açık olacak gelir testi yaptırmak için .gss yaptırırsam iptal edilir diye tahmin ediyorum o yüzden bekliyorum evrakların tam sonuçlanmadan yaptırmıyım diyorum.yinede yarın görevliye sorarım

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Akıllı, bu konuda sgk şöyle diyor oku:

18- Herhangi bir sosyal güvencesi olmayanlar gelir testi yaptırmaları için sosyal yardımlaĢma ve dayanıĢma vakıflarına hangi sürede baĢvurmaları gerekmektedir?
    Herhangi bir sosyal güvencesi olmayanlar veya genel sağlık sigortasından yararlanma süresi sona erenler, Kurumun tebligatını beklemeksizin doğrudan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvurabilirler. Ancak bu kişiler Kanunun (60/g) bendi kapsamında genel sağlık sigortalısı sayılmakta ve bu kişilerin gelir testi yaptırmaları için adreslerine gönderilen “gelir testine müracaat bildirimi” tebliğ tarihinden itibaren bir ay içerisinde ikametlerinin bulunduğu yerdeki sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvurmaları gerekmektedir.

26- “Gelir testi müracaat bildirim” yazısının tebliğ tarihinden itibaren bir ay içinde vakfa müracaat etmeyenlere ne iĢlem yapılacaktır?
    “Gelir testi müracaat bildirim” yazısının tebliğ tarihinden itibaren bir ay içinde vakfa müracaat etmeyenlere gelirleri asgari ücretin iki üzerinden prim tahakkuku yapılarak Kanunun (60/g) bendi kapsamında tescilli olacaktır.

Üye
    destiny07 Avatarı

Son Giriş
    02.01-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Sivas
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    formu doldurdum hazır bekliyorum yarın götürüp gelir tespiti yaptırım daha öncelereri yaptıracaktım ama bu 2022 için yaptırmayı askıya aldım senide uykundan ettim ablacım

formu doldurdum hazır bekliyorum yarın götürüp  gelir tespiti yaptırım daha öncelereri yaptıracaktım ama bu 2022 için yaptırmayı askıya aldım senide uykundan ettim ablacım

Sayfa 4 / 6 İlkİlk 123456 SonSon