Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 25 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sete Avatarı

Gerçek Adı
    nurgül okyay
    Son Giriş
    12.11-2011
    Saat
    00:30
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben annemle babanemin evinde ikimiz yaşıyoruz 21 yaşındayım yüzde 87 spastik ağır engelliyim aylık sabit gelirimiz yok akrabaların yardımıyla geçiniyoruz annemde benim için 2022 ye başvurdu fakat malmüdürlüğü ret cevabı verdi sebebse evin yaşanabilir ,klimalı,kaloriferli benimde bigisayarımın olması gösterilmiş bizde itiraz ettik fakat gene ret verilmiş 2. kez itiraz dilekçesi yazdık evin bizim olmadığını bugün isteseler evden atabilekçeleri gibi açıklamalı yazdık ama iki itirazımızda ret edildi ve aynı zamanda bimere ,sosyal güvenlik kurumuna yazdık ne yazıkki cevap dahi alamadık neyazıkki bu maaşı vermek için hangi kriterleri arıyorlar yada kimlere veriyorlar biz çözemedik çünki maddi durumları çok çok üstün cipleri, yazlıkları süper lüks evlerde oturanlara hatta hem yetim maaşı hem 2022 alan arkadaşlarım var şimdi bu durumu çözen lütfen yazsın

Üye
    allakasi Avatarı

Gerçek Adı
    ugur
    Son Giriş
    13.08-2017
    Saat
    08:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

belirli bir maaşınız yoksa raporun agır engelli ise sosyal hizmetler baş vur birde ordan maaş baglata bilir siniz

Üye
    aydinay32 Avatarı

Son Giriş
    26.07-2011
    Saat
    13:07
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1.komisyonun sadece senin geliri incelemek zorundalar 83,00 fazla gelirin varsa bağlamazlar onların bir üst makamına itiraz edebilirsin vali yrd veya valiliğe hakkını mutlaka ara sen haklısın.
    2.O raporun ile aslı gibi tasdiklet vakıflar bölge müdürlüğüne gönderirsen o kurumda sana her ay sosyal yardım adı altında para gönderirler.
    3.87 oranındaki spastik kendi işini göremiyor yeme içme giyinmeme yüzünü yıkıyamama gibi durumların varsa o zaman sosyal hizmetler müdürlüğüne müracat et oradan bakım parası alabilirsin iyi haberlerini bekliyorum

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ret cevaplarını aldıktan sonra yapabileceğiniz tek şey,bölge idare mahkemesine başvurmak.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

sete, babaannenizin evinde anneniz hariç başka yaşayan var mı? Yani babanneniz ve dedeniz sizle birlikte o evde mi yaşıyor? Ayrıca onların bir geliri var mı? Ev ve eşyalar önemli değil. Eşya ve eve bakarak ancak gelir tesbiti için tahminde bulunabilirler. Ortada aylık 100 TL'yi aşan bir gelir bulunmazsa bunlar sorun olmaz. O yüzden senin gelirlerinin toplamının (buna nafaka yükümlüsü yakınlarından alabileceğin yardım miktarı da dahildir) aylık 100 TL'yi geçmior oldugunu ispatlayıp sunman lazım.

Üye
    arce Avatarı

Son Giriş
    30.08-2017
    Saat
    14:57
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bimerden kesin cevap alırsın..ayrıca o bilmiş memurlara git idare mahkemesine başvuracağını geçmiş maddi kayıplarıyla beraber memuriyetlerinide yerinde yapamadıkları için onlarıda mahkemeye vereceğini söyle ve oradan çık..kesinlikle muhatap olma,işin oldu oldu kesin olur,olmadı doğru mahkemeye geçmiş haklarınıda istediğn dilekçeyle başvur..kolay gelsin

Üye
    sete Avatarı

Gerçek Adı
    nurgül okyay
    Son Giriş
    12.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır sadece annem ve ben kalıyoruz akrabaların yardımları ile geçiniyoruz babanem amcamda kalıyor çünki yaşlı amcamda annem ikimize bakamaz diye aldı

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

2022 araştırması,evinizin olup olmaması,tarlanızın olup olmaması,taşıt ve aracınızın olup olmaması,gelir durumunuz,nafaka alınıp alınmadığı,hanede yaşıyanların gelirleri gibi etkenlere bağlı.

Üye
    sete Avatarı

Gerçek Adı
    nurgül okyay
    Son Giriş
    12.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

annem bakım parası alırsa ki oradanda gelenler evi görünce aynı şeyi düşünüp vermezler 2022 aylığı bana gene bağlamazlar idari mahkemeye gitsemde

Üye
    turkuaz06 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:35
    Yaşadığı Yer
    Bolu-Çankırı
    Alınan Beğeniler
    17
    Verilen Beğeniler
    5

eve bakılmaz.sadece polis gelir.ailenizin maddi ve sosyal durumu ile ilgili tutanak tutar.

bende geçici olarak,2022 araştırmalaarının yapıldığı bölümde çalışıyorum.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Nurgül, senin ve annenin hiçbir geliri yoksa gelirinizin olmadıgını ve evden de bir gelir elde etmediğinizi, evin babaannenize ait oldugunu ve eve evdeki eşylara gore bakarak muhtaçlığınız konusunda karar verilemeyeceğini söyleyeceksin itirazında. Evin olup olmmsı önemli değil. Onemli olan gelir durumunuz ne durumda buna bakmaları gerekir. İlgili Yönetmelik bu konuda oldukça açıktır. Yaşam koşullarınıza bakmaları içlerinde kuşku uyandırıyorsa bile gelir sizin gelirinizi sorgularlar. gelir sorgulamanızd sorun yoksa ev sorun olmaz.
    İtiraz dilekçnizde şu şkilde itiraz etmişsiniz dediğine göre:
    "...
    2. kez itiraz dilekçesi yazdık evin bizim olmadığını bugün isteseler evden atabilekçeleri gibi açıklamalı yazdık ama iki itirazımızda ret edildi ..."
    Böyle bir itirzdan sonuç alamazsınız ki zaten. Ev sorun değil burada. Eve bakarak yaşam koşullarınızı görmüş ve gelirinizin yuksk oldugunu düşünmüşlrdir ya da muhtaçlık sınırının ustunde bir gelir tesbit edilmiştir. Siz muhtaçlık kriterlerinize uygun oldugunuzu, hiçbir gelirinizin olmadıgını belirtceksiniz ve muhtaç oldugunuz sebbeiyle krara itirz edeceksiniz. Tekrar itirazda bulunun olur mu? Bu şekilde Bimer'e de yazın şikayette bulunun. Bu konuda bir arkadaşımızın başından geçen bir olay vardı. İlgili linki bulup kopyalayacagım buraya...

Üye
    sete Avatarı

Gerçek Adı
    nurgül okyay
    Son Giriş
    12.11-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ikinci itirazda herşeyi açık açık yazdık aylık sabit gelirimizin olmadığını akrabaların yardımıyla geçindiğimiz gibi daha neler neler ama 2.itiraz itiraz dilekçesinin ertesi günü ret yazmışlar anlamadım bir türlü size kaç tane arkadaşımı yazayım durumları çok çok iyi olup hem bakım parası hem 2022 yada yetim maaşı alıp 2022 alanlar özel sigortadan aylık alıp 2022 alanlar var galiba ben şanssızım bu arada raporumda 2022 işareti evraklarım tam tek gerekçeleri evin yaşanabilir durumda olması kalorifer klima benim bilgisayarımın olması ailenin akrabaların durumunun görünürde iyi olması ve muhtaçlık kriterlerine uygun olmadığımmış

arkadaşlar 4. kez yazışımda bimerden cevap geldi başvuru tarihi ve başvuru numarası bende girdim çalışma ve sosyal güvenlik başkanlığı oradan sosyal güvenlik kurumu başkanlığı oradan primsiz ödemeler genel müdürlüğü yazıları çıkıyor ben şimdi başvurumun ne olduğunu nasıl sorgulayıp yada nasıl öğrenebilirim beni bilgilendirin lütfen

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    96
    Verilen Beğeniler
    33

Burada ilginç olan sizin müracaatınızın değerlendirmeye bile alınmaması. Böyle bir şey söz konusu bile olamaz. Sizin muhtaç olup olmadığınıza İl/İlçe İdare Kurulu Karar verebilir. Tek başına Malmüdürlüğünün müracaatınızı red etme gibi bir görevi söz konusu bile değil. Eğer herhangi bir sosyal güvenceniz yoksa bulunduğunuz İlçenin Kaymakamı ile görüşmenizi tavsiye ederim.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Nurgül, ablacım bunda inşallah itirazın sonuç verecektir. Sadece kopyaladıgım kısımdaki gibi itiraz ettin sanmıştım. O halde itirazın dikkate alınacaktır. Bimer başvurunu dikkate almış demek ki ilgili kuruma yönlendirmiş. Bu arada kaymakamlıga da sorup dur... Senin olaya benzer bir vaka vardı. Sonunda itirazı arkadaşımızın sonuç verdi:http://www.engelliler.biz/forum/2022...ayilir-mi.html

Üye
    yakamoz06 Avatarı

Gerçek Adı
    yakamoz
    Son Giriş
    30.03-2017
    Saat
    11:32
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Malmüdürlüğü böyle bir konuda tek başına karar verip cevap yazısı yazamaz çünkü burada malmüdürlüğü sadece bir aracıdır.Bu durum direk kaymakamlık sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfının işidir zaten red cevabı ve incelemede bu kurul tarafından yapılır. Bence bu konuda bir eksik nokta var

Sayfa 1 / 2 12 SonSon