Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Konuya dair güncel bilgi:

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hitechone Mesajı Gör
    Çakır, şunları kaydetti: ''Vatandaşlarımız, ailelerinde yada yakın çevrelerinde özürlü varsa bunu söylemekten utanıyor. Aile hekimlerimiz evlere giderek bu özürlü insanlarımızı tespit edecek. Sağlık raporu olanlar zaten kayıt altında. Amaç sağlık raporu olmayanların rapor almasını ve özürlülükle ilgili bilgilerinin kayıt altına alınarak güncel kalmasını sağlamak. Projeyle özürlülerin devletin kendileri için sağladığı haklardan haberdar olmalarını amaçlıyoruz. Önceliğimiz, günü kurtarmalarını sağlamak değil, ilerde istihdamda yer almalarına da yardımcı olmak.''
    ...
    ''Ulusal Özürlüler Veri Tabanı Projesi''

Veritabanı projesi" kapsamında muayene ve tetkiklerimin yapılarak özür oranım ve ağır
    özürlü olup olmadığımın belirtildiği Özürlü Sağlık Kurulu Raporunun tarafıma verilmesini
    arz ederim..."şeklinde.böyle bir uygulamadan haberiniz varmı acaba

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Benim için mahsuru yok!
    Hatta yapılması uygundur.
    Bi uygulasınlar bakalım altından ne kepazelikler çıkacak
    Ne haksız yere engelli kontenjanından işe girenler çıkacak

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Sitede bu konuyla ilgili haber görmeyince acaba sadece Çoruma mahsus bir uygulama mı diye düşündüm.Yeniden rapor istenmesi hatta tüm raporların iptal edilip yenilenmesi çok güzel bir uygulama olur.gerçek özürlüler ve çakma özürlüler ortaya çıkar elbette.

Üye
    ceyrantirikçi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Anlamadım bu raporu tüm engellilerdenmi istiyorlar.daha önce rapor alanlardanmı tekrar rapor istiyorlar.açıklarsanız sevinirim...

Üye
    banderas Avatarı

Son Giriş
    31.12-2014
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu sitede çok gereksiz söylemler oluyor,
    Çakma rapormuş yahu engeli olan rapor alamıyorda çakması nasıl olcakmış ,

Bugün yatalak bir kadına bile engelli raporu verilmiyor haberlerde izliyoruz ,yorum yapmayayım diyorum sinirimden çatlıycam ya yeni cetvel zaten engelli sayısını azaltmak için çıkarılmış bir cetvel ,adamın ayağı kesik diz altından 40 alamıyor bumu çakma rapor benim hastalığımın tedavisi yok ilacı bile yok bu damı çakma sizler bu foruma iş olsun diye mi giriyorsunuz okuyunda kimlerin ne sıkıntıları var %40 alamıyorlar lütfen , lütfen biraz daha anlayışlı sağlıklı konuşalım artık yorum bile yapmak gelmiyor içimden.

Üye
    Birtan07 Avatarı

Gerçek Adı
    Birtan07
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ackurt19;
    Bi adama 10 kere mi verilir rapor ; Bi adam ya engellidir ya engelli değildir.

Üye
    hakanım Avatarı

Gerçek Adı
    why
    Son Giriş
    06.01-2016
    Saat
    11:38
    Yaşadığı Yer
    AKDENİZ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporların yeniden verilmesi demek % 40 oranında rapor alanların bi çoğunun iptal olması demek peki % 40 altında rapor alanlar ne olacak birde bu taraftan bakalım sağlam deil iş vermezler sakatsın derler...
    sakat deilsin derler rapor vermezler....
    peki bunların durumu ne olacak....
    bizim ülkemizde kimse kimse güvenmiyor.... bürokratların selamları ile alınan raporlar tabiki incelenmesi ii olacak

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bende şaşırdım böyle bir uygulamaya.Diğer illerde de varmı acaba diye buraya yazdım.Bizim burada rapor oranın kaç olursa olsun,raporunu 6 ay önce de almış olsun mutlaka yeniden rapor alacaksın

Üye
    ayıntaplı27 Avatarı

Gerçek Adı
    hüseyin köse
    Son Giriş
    12.02-2015
    Saat
    16:42
    Yaşadığı Yer
    GAZİANTEP
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

seçim yatırımı....

Üye
    karakeçili Avatarı

Gerçek Adı
    HALİL
    Son Giriş
    03.01-2013
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bence bu uygulama tüm türkiye çapında genelleşsin. ayağındaki hafif burkulma nedeniyle % 40 rapor alıp vergi indiriminden yararlanan kişiler tanıyorum. bundan emin olun. ben bu uygulamayı yürekten destekliyorum. hatta uygulansın diye de yazı yazıp email göndereceğim. herkesin yapmasını tavsiye ederim.

Üye
    bulutus Avatarı

Gerçek Adı
    aşkın
    Son Giriş
    12.12-2011
    Saat
    21:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yeşillili arkadaş ayak burkulması nedeniyle %40 rapor verilmesi gibi bir şey söz konusu olmaz,ozaman sadece o kişiye değil,hastaneyede sorulturma açılmalı.....
    Mesela ben epilepsi hastasıyım,ancak beni görenler senin varki sapasağlamsın diyor,kimse kimsenin neyi olduğunu derdini bilemez,kimse peşin hüküm veremez...bence bu daha ağır bir suçtur,çünkü ben bu suçlamanın altında eziliyorum......
    Ayrıca diğer arkadaşların dediği gibi ,bacağı kesik olan kişiye %20 oranında rapor veriliyor,ozaman eski %40 raporların eski tarihe karışacak,biliyosun özür oranları oldukça düşürülüyor....
    Kimse peşin hüküm vermesin.

Syg

Üye
    sgurkan Avatarı

Gerçek Adı
    Sultan
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    55
    Verilen Beğeniler
    17

ackurt19;

Sn,arkadaşım onların amaçları çakma engellileri ortadan kaldırmak değil, engellilerin sayısını azaltmak,atıyorum şuan ki rapor %60 ise yeni bir rapor aldığında ancak %40 olur.Bu rapor oranı hissedilir derece de düşürülüyor.Neden? bunu hiç düşündünüz mü ?gün geçtikçe engellilerin sorunları azalacak yerde daha da çok artıyor.Böyle bir uygulama yapıldığın da ben sanmıyorum ki,sahte raporlar ortadan kalkacak; hııı.insanlar yine ne yapıp edip yapacaklarını yaparlar.Burası Türkiye çünkü.........

Üye
    bulutus Avatarı

Gerçek Adı
    aşkın
    Son Giriş
    12.12-2011
    Saat
    21:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ggurkan tamamen sana katılıyorum.....
    yeniden rapor isteyeceklerine 2 aydır ertelenen ,sınavı takip etseler ,çaba harcasalar daha verimli olucak bence...

Üye
    düşenyaprak Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

nedir bu rapor çilesi ((

Üye
    pronet Avatarı

Son Giriş
    21.02-2017
    Saat
    12:29
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    memurlar.net sitesinde bir kişi şunları yazmış: "konu şundan ibaret engelliler.biz internet sitesinde ackurt19 kullanıcı adındaki bir şahıs aynen şunları yazmış;
    arkadaşlar bulunduğum ilçede SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI tarafından yeniden rapor için DEVLET HASTANESİ ne sevk kağıdı veriliyor.verilen sev kağıdında aynen şöyle yazıyor. "Devlet Hastanesi Başhekimliğine" Bşbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığı ve Valiliğin protokolü ile başlatılan "Ulusal Özürlü
    Veritabanı projesi" kapsamında muayene ve tetkiklerimin yapılarak özür oranım ve ağır özürlü olup olmadığımın belirtildiği Özürlü Sağlık Kurulu Raporunun tarafıma verilmesini arz ederim..."şeklinde.böyle bir uygulamadan haberiniz varmı acaba görüleceği gibi bireysel bir konu,dikkat ederseniz bulunduğu ilçeyi dahi söylemiyor, söyleyemiyor. Çünkü arkadaşlar hiç bir devlet kurumu bu şekilde yeniden bir rapor isteyemez. bu en son çıkan yönetmeliktede belirtildi, rapor varsa bunun kazanılmış hak olduğu belirtildi. bunun yazan malım şahıs ; sanki yeniden rapor isteniyormuş havası vermeye çalışarak zihinleri bulandırmaya çalışıyor. ayrıca burada tam adres yok;(örneğin ankara ili beypazarı ilçesi vb. bir adres olması gerekir) çünkü bu haber yalan. çok büyük bir ihtimalle bu soruda bu haberi bu siteye yapan zat tarafından oluşturuldu. yani sizin anlayacağınız kendi oluşturduğu haberi sanki başka bir habermiş gibi bize yutturmaya çalışıyor bizde yedik. yalan içinde yalan...."

Sayfa 1 / 3 123 SonSon