Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 37 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    AsTeRuNyA Avatarı

Gerçek Adı
    EMRAH
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    16:44
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL/sultangazi
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bu işin bence aslı yok olmaz öyle şey isteyemezler arkadaş yanlış anlamış olmalı

Üye
    hakandogualp Avatarı

Gerçek Adı
    Hakan Doğualp
    Son Giriş
    03.10-2017
    Saat
    18:18
    Yaşadığı Yer
    İZMİR/BAYRAKLI
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım ,

sen sosyal hizmetlere ne için başvurmuştun?

Üye
    faruk34 Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:08
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    3

E devlet sitesinde özürlü bireyin rapor bilgilerin cıkmaması büyük eksiklik.Rapor tek olmalı, iş için, ehliyet için, vergi indirimi için rapor tekrar tekrar alınmamalı.Her defasında tetkik, tahlil yapmak hem devlete zarar hemde hastaya ve bütceye büyük zorluk.Mesela diyelim ben ehliyet için rapor cıkaracağım ,daha önce cıkmış raporum varsa bunu ilgili doktora verip sadece doktorun kontrolünden geçmem yeterli olsun.

Üye
    bulutus Avatarı

Gerçek Adı
    aşkın
    Son Giriş
    12.12-2011
    Saat
    21:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar,
    İstanbul özürlüler merkezinden telefonda ile bilgi aldım ve gerektiği takdirde,2006 yılı öncesi süresiz raporlar için tekrar rapor isteniyomuş....

konuyu yeterince araştıralım lütfen...

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bence öyle bir şey yok, bu biraz seçimlerin yaklaşması nedeniyile yapılan bir iftira, nedeni şu anki hükümet kötü duruma düşürülüp, başka bir partinin bundan nemalandırılması.
    Hükümet böyle bir şey yapacak olsa, işlemleri hızlandırır mı? en kötü ihtimal bir rapor süreci altı ay.
    eskiden yılları alıyordu bu sitede örnekleri var.
    SGK bir iki yıl önce eskiden rapor alınmış şüpeli raporu olan kişilerin evraklarını kontrol etmiştir (2008 yılından önceki raporlar), zanedersem 170 000 kişi ve bunlardan çok az miktarda sahte raporlu vardı veya kontrole çarılıp rapor oranları düşürüldü.
    Ama hiç bir yerde öyle herkesi tekrar kontrol edecez diye bir şey yok.
    Lütfen insanların akıllarını bulandırmayın ve siteye siyaset sokmaylım ( bu haliyle çok güzel).
    Siyasi platformu olan siteler var, orada siyaset yapın.

Üye
    biyo Avatarı

Gerçek Adı
    Bünyamin
    Son Giriş
    29.07-2013
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Erzurum
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

gerek görüldüğü veya şüphe duyulduğu zaman istenilebilir benim de anlamadığım şey nede bazı arkadaşlar kızıyorlar gerçek özürlü olduğum % 95 omirilik felçli rapor alana kada ranam ağladı emar filim muayene hepsini yaptılar üstelikk kaza geiirdiğimde amelyat olduğum hastane doktorlarda hepsi biliyor yinede incelediler ben şikayetçi değilim olması gerekir bu ülkede ne taslar dönüyor bunu herkes biliyor %40 rapor bulursun bir aç gözlü doktor alırsın raoru ben inanıyorumkii ülke genelinde titiz bir inceleme yapılsa bu gün raporu olanların bir çoğu aynı raporu alamaz

Üye
    S&S Avatarı

Son Giriş
    19.06-2017
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

biyo arkadaş zaten bu elemeyi bir-iki yıl önce yaptılar, dediğin gibi şimdi rapor almak zor, doktor bulsan ne olur, evrak ankaraya gidiyor orası şüpelendiği an hakem hastane, oradaise okadar inceliyorlar ki , öyle sahte rapor almak çook zor.
    benim raporda'da eksik evrak nedeniyile hakem hastaneye göndermişlerdi ve çok titiz kontrolden geçiyor.
    Ama doğru 2008'den önce bazen daha kolay rapor alındığı duymuştum .
    SGK istediği zaman kontrol muayenesi yaptırmaya hakkı her zaman saklıdır. Ama öyle herkesi geri çarılacana tamamen uydurma.

Üye
    istikbal Avatarı

Gerçek Adı
    İbrahim
    Son Giriş
    22.09-2017
    Saat
    00:26
    Alınan Beğeniler
    8
    Verilen Beğeniler
    43

Yavaş istesinler çok hızlı rapor çıkartamıyoruz. Arkadaşlar sizde her duyduğunuz haberle manipüle olmayın lütfen. Herkeze tavsiyem eğer engelli iseniz bizlerle alakalı kanun maddeleri ve dava sonuçlarını lütfen bir araştırıp okuyup sindirip anlayınız. Lütfen!

Üye
    sonbahar.44 Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    04:08
    Yaşadığı Yer
    sivas
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Slm arkadaşlar bu rapor çilesi özürlü vatandaşı daha çok yıpratmak daha çok ezmek özürlü zaten yüregi incinmiş yüregi burkuk bütün özürlüler böyle,biz bunlara ne desek yaparlar nereye sürsek oraya giderler memur olacaksınız diyip rapor yenilettiriyorlar sevindiriyorlar hevesinizi kursagınızda koyuyorlar rapor alıyon tamam eline saglık..valla zor arkadaşlar allah yardım etsin kalkıp evinden bi rapor için taksi tutanmı dersin ne gibi engellerle karşılacagım die düşünenmi dersin bi çok sorun

Üye
    nacar Avatarı

Son Giriş
    18.11-2017
    Saat
    12:12
    Yaşadığı Yer
    kalbimin attıgı yer
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporrrrrrrrrrrrrrrr

Üye
    hitechone Avatarı

Son Giriş
    06.07-2011
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kaynak : AA

12 EKİM 2010 15:51

Çorum Valisi Nurullah Çakır, İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda düzenlenen proje bilgilendirme toplantısında, uygulanacak projede bütün kurumlara görevler düştüğünü ifade ederek, köylerdeki imamların, muhtarların ve kurum müdürlerinin ''Ulusal Özürlüler Veri Tabanı Projesi'' için işbirliği içinde olması gerektiğini söyledi.
    ...
    Çakır, şunları kaydetti: ''Vatandaşlarımız, ailelerinde yada yakın çevrelerinde özürlü varsa bunu söylemekten utanıyor. Aile hekimlerimiz evlere giderek bu özürlü insanlarımızı tespit edecek. Sağlık raporu olanlar zaten kayıt altında. Amaç sağlık raporu olmayanların rapor almasını ve özürlülükle ilgili bilgilerinin kayıt altına alınarak güncel kalmasını sağlamak. Projeyle özürlülerin devletin kendileri için sağladığı haklardan haberdar olmalarını amaçlıyoruz. Önceliğimiz, günü kurtarmalarını sağlamak değil, ilerde istihdamda yer almalarına da yardımcı olmak.''
    ...
    ''Ulusal Özürlüler Veri Tabanı Projesi''

Üye
    buzluçay Avatarı

Son Giriş
    25.04-2016
    Saat
    23:03
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfına neden rapor gösteriyoruz ne gibi bi yardımı olacakta biz özürlü oldugumuzu bu kuruma bildiriyoruz anlamadım bu konuyu biraz açarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne derse desin kim derse desin..;
    rapor konusu tam bir cile..2006 rağor aldım(suresız)..6 ay sonra yasa degişti eyvalah...
    2007 rapor aldım (suresız)....2010 aralık yasa değişti şimdi tekrar almak ıcın koları sıvadıkk...
    hikayesi şöyle;
    vergi indirim için baş vurdum..dedıler rapor olmaz yasa deışmiş hastane ye sevk etiler..hastaneye gitim .
    gunlerden 12 mayıs perşebe yogun yarın sabah 6 da geldedıler.
    zorla kaldık gıtık..normal randevu yerın den saglık kurulu deyıp randevu aldık 3 gun sonrasına.
    3 gun sonra 6 da gıtım ,dedıler saglık kurulu veznezıne gıt gene sıra tıklım tıkış..bekledık barkod alıp sevkımızı yaptılar..goz polıklıgıne..
    kalktık gıtık..hemen almadılar ogleden sonra aldılar.muayene bıtı dıger polıkılınıge gıtım..yer yok pazartesı gene gel sıra barkod al dedıler..
    sordum aynı gun mayene olurmuyuz ..yanasıp dedıler....
    pazartesı tekrar gıdecem tekrar barkod alacam kısmetse muayene kısmet degılse baska gune..olacam sonra evrektakı tanıları elden saglık kuruluna goturecem.ve 3 kez aynı raporu alamyı basaracaz..galıba.
    bu rapor yasası degısklıklerı ıle ozurlulere işkence yapılıyo..amac vaz gecsın ler yılsınlar emeklı olmasınlar.calışmasınlar.yazık gunah dır yahu.hadı ben yuruyom gıdıyom gelıyom.
    ayagı olmayan refakatcıyle gelen resmen surunuyo..hıc kolaylık yok.normal vadandastan daha fazla zorluk cektırılıyo..oradan oraya kosturuyon.ızın alamaktan kovulacaz patronla papaz olduk...
    kımse kımseyı kandırmasın.eskı tarıhlı raporlar sure ne kurum olursa olsun yenısı ıstenıyo.yok efemdım format degısmış yok balhazard.baya arasştırdım.balt hazart tam bır kandırmaca.2 ozur toplanın ca benım mesela %32 goz +%25 pıskoz=57 olamsı gerekırken..ve tek goz yok dıger goze daha fazla yuk bınıyo ıken..
    baldazarda gore %49 oluyo..yahu bu baldhazart matamatıği kim ögretmiş.2 hastalık olanın daha fazla olması gerekırken negeatıf yonde azalıyo..
    allah bu yasları ve bu cıleyı bıze cektırenlerın cezasını vermesı dileğiye.
    selamun aleykum kader arkadaşalarım.selamun alaykum feleket kardeşlerim(tatar ramazan 1997)

Üye
    ackurt19 Avatarı

Gerçek Adı
    Yalçın
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    23:53
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benim bu konuyla ilgili yapmış olduğum açıklamayı memurlar.net te bazı gerizekalılar benim uydurduğumu,böyle birşeyin olmadığını falan söyleyerek ispatlamaya çağırıyorlar.ben memurlar.net giremiyorum.üyeliğim iptal ettiler.inanmayan arkadaşlar çorumda ilgili telefonları arayıp bilgi alsınlar.eğer benim yalan söylediğimi ispat edemezlerse ben onları yalancı sahtekar nankör ilan ediyorum haberleri olsun.

Üye
    rusa Avatarı

Son Giriş
    05.09-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    istanbul-ataşehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet bende okudum..ama anlam veremedim..
    saygılar

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon