Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ondertopgul Avatarı

Gerçek Adı
    önder topgül
    Son Giriş
    04.04-2015
    Saat
    20:12
    Yaşadığı Yer
    çorlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar siteye yeni üye oldum. Tartışmalı bir konuyu merak ediyorum.18 yaşında(ve artık reşit olan ) %90 ağır özürlü raporlu otizm hastası oğlum için özürlü aylığı alabilirmiyim . Ben bağ-kurluyum.Mal müdürlüğü aile bireylerinin gelir düzeyini göz önünde bulundururmu. oğlum 18 yaşını doldurmadan önce bakım ücreti için yaptığım müracaatı gelir düzeyi nedeniyle red etmişti.Bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum .Saygılar

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:12
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

18 yaşından sonra anne ve babanın sigortalı olması çocuğunuzun 2022 almasına mani değil. Kişi başına aylık düşen gelir (18 yaşından büyük olduğu için kira, mutfak masrafı faturalar vs vs çıktıktan sonra )100 TL yi aşmıyorsa evde sorun çıkmaz. Tabi ek olarak en az yüzde 40 özürlü raporu ve çocuğunuzun aktif sigortalı olmaması lazım.

Bunların hepsi tamamsa ;

http://www.engelliler.biz/forum/2022...-ve-surec.html

Bağlantıda ki evrakları tamamlayıp başvurun..

Üye
    ondertopgul Avatarı

Gerçek Adı
    önder topgül
    Son Giriş
    04.04-2015
    Saat
    20:12
    Yaşadığı Yer
    çorlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kişi başı gelir 100 tl nin üzerine olmasına rağmen müracaat edildiğinde red cevabı alınsa bile idare mahkemesine açılacak davada bu red cevabı bozuluyormuş diye duydum.yani 18 yaşından büyük olduğu için gelire bakılmaksızın maaş bağlanabiliyormuş doğrumudur?saygılar.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    22:01
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    18 yaşından büyükler için öncelikle kendi gelirine bakılır. Hiçbir geliri yoksa nafaka yükümlüsü anne-babasının gelirinden mutfak,fatura,kira vs. giderleri çıkarıldıktan sonra kişi başına 100 TL'den az düşüyorsa diğer şartlarda uygun olursa bağlanır..