Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    carpe Avatarı

Gerçek Adı
    azad
    Son Giriş
    30.04-2013
    Saat
    09:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Abim %80 şizofren, 2022 ve bakım ucretini almaya başladı. 2022 için ptt ye abimle

beraber gittik ve maaşı çektik, yalnız görevli bayan şizofren hastalar için vasi kararının

olması gerektiğini söyledi. forumda da okuduğuma göre şizofren hastalar için vasi kararı şartmış.

Benim merak ettiğim, bu vasi tayininde vasiyi bakımından sorumlu kişi mi (annem)

yoksa onun yerine ben yani kardeşi olarak kendimi vasi gösterebilir miyim? bide izmirde

vasi kararı için hangi ilçedeki mahkemeye gitmem gerektiğni bilen varsa yazarsa

sevinirim

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:06
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Haklı sebepler engel olmadıkça, vesayet makamı, vesayet altına alınacak kişinin öncelikle eşini veya yakın hısımlarından birini, vasilik koşullarına sahip olmaları kaydıyla bu göreve atar. Bu atamada yerleşim yerlerinin yakınlığı ve kişisel ilişkiler göz önünde tutulur.

Yani vesayet altına konulan kişinin eşine ve yakın akrabalarına öncelik hakkı tanımıştır.

Ancak , Mk 413'e göre vasilik görevi bu 'görevi yapabilecek yetenekte olan' bir 'ergin'e verilir.Erginlik şartlarını zaten hepimiz biliyoruz ancak 'görevi yapabilecek yetenekte olma' şartını hakim somut olayın ve kişilerin şartlarına göre , gerekirse araştırma yaparak karar verecektir.Yaş , zeka , sağlık ve beceri bakımından uygun kişiye bu görev verilmelidir.

Bakmakla yükümlü olduklarından dolayı anneniz yada babanız başvurursa daha uygun olur. Ama sizde olabilirsiniz tabi ki..

Üye
    carpe Avatarı

Gerçek Adı
    azad
    Son Giriş
    30.04-2013
    Saat
    09:51
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aslında kendim olmak istiyordum çünkü evdeki her türlü belgeli işleri yapmak benim görevim lakin annemim olması şimdi daha çok mantıklı geliyor. saol mesajın için.

bide izimirde bu işleri nerde halledeceğimzi yazacak bi arkadaş çıksa, tam olacak

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    19:06
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Bulunduğunuz il/ilçede ki size en yakın mahkemeye gidebilirsiniz.. Hukuk her yerde hukuk farketmez yeri.

Başlığın Etiketleri