Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 2345678 SonSon
Toplam 112 mesajın 76-90 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    alfa Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    ist.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    manisali bimerden gelecek olan cevaba göre hareket edersen iyi olur, cevap gelince gereken neyse yaparsın

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar ben bugün gittim mal müdürlüğüne maaş için başvuru yapmıştım.memur dosyaya baktı ankaraya yollamışız dedi bizden kabul çıkmış dedi yani.haber bekleyin dedi.bu aradada babanın ssksından yararlanabilirsin dedi memur ama bunun için sgk ya babamın sigortasından yararlanmak istiyorum diye dilekçe yaz ondan sonra yararlanırsın sorun olmaz dedi...

Üye
    alfa Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

enfal asude
    o memur bilinçliymiş umuyorumki zamanla bütün memurlar bu konuda bilinçlenirler

Üye
    birsu Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Enfal Asude, keşke senin rastladığın memur gibi bizlerede akli selim memurlar denk gelse.. Bir şehir yararlanırsın diyor, diğer şehir keçi gibi inat ediyor (memuru)..Nasıl bir sistem anlayışı anlayamadım.

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar sonucta bu kanun olarak çıkmış uygulamak zorundalar.işlerine gelmeyip sistemi takip etmiyor çoğu memur bu yüzden de bilgi sahibi olmuyorlar son gelişmelerden.durumu anlatıp şikayet etmekte fayda var.bu şekilde kimseyi magdur etmeye hakları yok...

Üye
    Manisali Avatarı

Gerçek Adı
    DOĞAN GÜNEŞ
    Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    03:30
    Yaşadığı Yer
    İZMİR-MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bimer den cevap geldi haberler kötü mehmet abi ne yapicam şimdi ?

Iyi günler;

***** Tc nolu ve **** Emekli sicil nolu dasyadan annesi üzerinde 09.01.2009 tarihi itibariyle sağlik yardimi alan

doğan güneş maner 2022 ayliğina bağlanmasi halinde annesi üzerinde sağlik yardimini kapattirmasi gerekmektedir. 2022 ayliği alan kişiler sağlik yardimlarini yeşil karttan almak zorundadir.

Üye
    alfa Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

manisali
    yeşil karta geçersen bile 2022 maaşı bağlanınırmı bilemiyorum, çünkü bir mesajında demişsinki annem memur 850 tl maaşı var ev kira değil yazmışsın. Tüm gelirlerinden yani 850'tl'den mutfak, fatura vesaire düşülünce kalan para evde kaç kişi yaşıyorsa, kişi sayısına bölünür kalan tutar 100'tl'ye ulaşmazsa 2022 maaşın bağlanabilir.

Üye
    divane_76 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ben bir şeyi merak ettim peki bunu almak isteyenler nereye başvuru yapabilicek ve başvuru yaparken engelli raporundan başka bir şeylerde gerekli oluyor mu ? şimdiden teşekkürler eğer bilgilendirirseniz çok memnun olurum : )

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:26
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Divane, başvuruyu sgk'ya, mal müdürlüklerine yada kaymakamlığa yapabilirsiniz. Ama öncelikle maaş alabilmek için şu 3 kritere kesinlikle uymalı durumunuz.

-En az yüzde 40 raporunuz varsa,
    -Herhangi bir işte aktif sigortalı değilseniz
    -Evinize giren toplam gelir evde yaşayan kişi sayısına bölündüğün 100TL'yi geçmiyorsa (18 yaş üstü için kira, mutfak masrafı faturalar vs vs giderler düştükten sonra )

Aşağıda ki bağlantıda bulabileceğiniz belgeleri ve evrakları tamamlayıp başvurunuzu yapabilirsiniz..

http://www.engelliler.biz/forum/2022...-ve-surec.html

Üye
    alfa Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

divane_76
    Kaymakamlık'ta mal müdürlüğüne müracaat edilir. Raporunuzla müracaat edin onlar size gerekeni söylüyor.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Capricorn demiş ki:

-Evinize giren toplam gelir evde yaşayan kişi sayısına bölündüğün 100TL'yi geçmiyorsa (18 yaş üstü için kira, mutfak masrafı faturalar vs vs giderler düştükten sonra )
    Asla ve asla 2022 muhtaçlık sorgulamasında eve giren toplam gelirin evde yaşayan kişi sayısına bölünerek elde edilen gelir dikkate alınanamaz yasal olarak.

2022 aylığı için başvuran kişinin elde ettiği gelir ve yardım tutarlarının toplamı dikkate alınır.

Muhtaçlık kararı verilirken başvuru sahibinin muhtaçlığının tespitinde elde ettiği gelir ve yardım

Ayrıca eski Yönetmelik' e göre hazırlanmış olsa bile bu konuda yayında bulunan uygulama klavuzu da bu gelir hesabı için örnekler sunmuştur:http://www.engelliler.biz/forum/2022...ornekleri.html

Bu durum daha net anlaşılsın diye zaten yeni Yönetmelikte daha net ve açıklayıcı ifadeler kullanılmıştır.
    Bahsettiğim uygulama klavuzundaki şu uyarı halen geçerlidir:

Nafaka yükümlüsü yakınınının 2022 aylıgına başvuran bireye ne kadar yardım yapabileceğini hesaplamak için nafaka yükümlüsü yakınının gelirlerinden giderleri düşülüp hesap yapılır. Bu sadce 2022 aylığı için başvuran kişinin alabileceği yardım tutarını hesaplamak içindir.

Üye
    Manisali Avatarı

Gerçek Adı
    DOĞAN GÜNEŞ
    Son Giriş
    24.06-2016
    Saat
    03:30
    Yaşadığı Yer
    İZMİR-MANİSA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bimer den cevap geldi haberler kötü mehmet abi ne yapicam şimdi ?

Iyi günler;

***** Tc nolu ve *****... Emekli sicil nolu dasyadan annesi üzerinde 09.01.2009 tarihi itibariyle sağlik yardimi alan

doğan güneş maner 2022 ayliğina bağlanmasi halinde annesi üzerinde sağlik yardimini kapattirmasi gerekmektedir. 2022 ayliği alan kişiler sağlik yardimlarini yeşil karttan almak zorundadir.

Üye
    divane_76 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba acaba bu aylığı almak için neler gerekli bir bilgisi olan var mı? Sadece engelli raporu olması geterlimidir yoksa başka gerekli bazı şeylerde varmıdır? bir bilgi verirsenizse çok sevinirim iyi günler

teşekkür ederim bilginiz için alfa yeni dikkatimi çekdide yorum bilgiler için çok teşekkürler iyi günler dilerim : )

Üye
    erkan80 Avatarı

Son Giriş
    13.12-2015
    Saat
    17:42
    Yaşadığı Yer
    türkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam arkadaşlar ben eşime tarım bağkur başlattım ama ben şu an bağkurdan yararlamıyorum ama yaralana bilirmişim ben primsiz ödemeler telefon açtım danıştım bana denilne eşinizin sgk veya bag-kur olması sizin 2022 maşı almanıza etklimez dediler

Üye
    divane_76 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar ben dün gittim başvuru yapmak için 2022 maaşından yararlanmak için bende babamın üzerine sıgortalıyım diye vermediler böyle bişeyin olmadığını söylediler ve başvurumu yapmadılar ben anlamıyorum şimdi böyle kanun çıkmış ama neden kabul etmiyorlar başvuru bile yaptırmıyorlar babamın sıgortasından yararlandığım için bilgi verirseniz çok sevinirim bu konu benim dünden beri kafam iyice karıştırdı? iyi günler

Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 2345678 SonSon