Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon
Toplam 112 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    kitap38 Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    11:01
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Eşim de benden dolayı SGK dan yararlandığı için 2022 aylığı kesilmiştir. Anne babadan dolayı 2022 den yararlanılabilecek de eşim ben den yararlanamıyacak mı. Eşim benim kanuni yakınım olmuyor mu. Ben bu ayırımı anlayamadım.Acaba bu konuda bir aydınlatma yapılabilir mi lütfen. Eğer kesin böyle bir ayırım varsa boşuna uğraşmayalım.

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

Kalem;

yok ablam memurları inandıramıyız buna yazılı bi genelge göstermemiz lazım .. şimdi işleme alırlar sonra hiç sormadan danışmadan bağkuru iptal edip yeşil karta geçirirlerse napıcaz ..

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya kardeşim nasıl oluyor buiş ya bakanlık sağlık güvencesi engel diğil diyor ama kurum ayrı konuşuyor ve uyguluyor bu kurum o bakanlığa bağlı değilmi o kadar denetimsizmi bu devlet her memur istediği gibimi konuşuyor!sanki birileri bizle dalga geçiyor yönetmelik genelgeler falan hiç birinde bu konuda açık ve net bir hüküm yok lafı dolandırmışlarda dolandırmışlar böyle oluncada kurum ve bakanlık zan altında kalmıyor nereye çekmek isterlerse oraya geliyor tabi olanda bize oluyor !

Üye
    fatma karahan Avatarı

Gerçek Adı
    fatma
    Son Giriş
    10.03-2012
    Saat
    08:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

merhaba ben aynen anlattığınız kriterlerde biriyim
    babamın sigortasından düşmemek için tam 8 yıl özürlü maaşı almadım ama sizin bu yazınızı görüp bugün başvuruda bulundum sizin anlattığınız bilgilerin mal müdürlüğüne gelmediğini inanmamam gerektiğini babamın üzerinden düşüp yeşil karta geçeceğimi söylediler
    ama ben size güvenip ısrarla yaptıracağımı söyledim ve işlemlerimi bitirip teslim ettim
    ama şuan ya babamın üzerinden düşersem korkusu beni bitiriyor

lütfen yardım edin bu yasa resmi gazetelerde yayınlandı mı bana herkes bunu soruyor

ben diyaliz hastasıyım sigorta olmazsa yeşil kartla her yerde diyalize giremiyorum o zaman bu yeşil kartı iptal etmek mümkün müdür

teşekkürler cevaplarınızı bekliyorum.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Rahat ol Fatma, ilgili Genelge çok açık:Genelge
    Zaten işlemlerini tamamlamışsın bundan sonra sorun çıkmaz bu konuda. Sağlık güvencenden düşmezsin. Hiç bir şekilde de yakınının sağlık güvencesinden düşüp yeşil karta geçme.
    Sorun çıkarsa buradan yaz. Özellikle sorun çıkaran mal müdürlüklerini yazın ki Bakanlığın haberi olsun bundan.

afşinlibey,
    sürekli raporunuz hariç Yönetmelik 11. maddesinde belirtilen evraklarla yeni bir başvuru yapmanız gerekiyor. Rapor hariç istenen diğer evrakları temin ediniz. Aksi takdirde aylık başvurunuz dikkate alınmaz.
    Zaten evraklarla ilgili linkten haberdarsınız da.

Jonjon,
    İlgili Genelge'nin linkini verdim. Hayır, isteğiniz dışında sağlık güvenceniz iptal edilemez. O sizin yasal hakkınız. Rahat olun bu konuda. İsteğiniz dışında 2022 aylığı gerekçesiyle yakınınızın bakmakla yükümlü kimsesi olarak hakkınız olan sağlık güvneceniz asla iptal edilemez. Aksi durum yasal olmaz, bu yüzden isteğiniz dışında hakkınız olduğu sürece sağlık güvenceniz iptal edilemez.

Üye
    fatma karahan Avatarı

Gerçek Adı
    fatma
    Son Giriş
    10.03-2012
    Saat
    08:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yani anlamadığım şey babanın sigortasından düşersin deniliyorya bize sigortadan düşmeden haber gelmiyecekmi küüt diye yeşilkarta geçirirlermiki acaba yoksa yeşilkartı kabul ediyormusunuz diye sorarlarmı merak ediyorum. herkez farklıbişey sölüyo eğer bana sorarlarsa ben babamın sigortasını seçerim sormazlarsa yandığımın resmidir. yeşilkartı reddetme hakkım yokmu yaaa

Üye
    asi_siyo21 Avatarı

Son Giriş
    17.03-2011
    Saat
    00:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm
    ben bu sıteye yenı uye oldum ben de 2022 den faydalanıyorum 9 aydır kendı sıgortam yatıyor ama aylıgımda kesılmedı başıma ılerd bı sorun açar mı

bı de ehlıyetle ılgılı olarak yazınızı okudum daha dogrusu onu araştırırken bu sıteyı fark ettım uye oldum bende 1 aydır ugrasıyordum bı surucu kursu kırk dereden sugetırdı ugraştırdı sıkıldım ugraşmaktan başka bı kursa gıttım ayle hekımınden onaylattıgım bı saglık raporunu goturdum kaydımı yaptı benım kafama takılan bana H+B olacak dıyorlar
    ama yazılarınızda oyle bışeye raslamadım
    bence cok saçma olur hem özürlu hemde saglam ehlıyet sahıbı olma :S bu devlet işine akıl ermıyor valla çok konuştum bılıyorum ama kusura bakmayın bılgılendırmeler ıcın tşkl

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Fatma hanım yönetmelik gereği size tanınan haklar açık, babanızın sağladığı sigortadan vazgeçmek zorunda değilsiniz.. Endişelenmeyin kanunen bir sorun çıkmaz.

asi_siyo21,

2022 maaşı alıpta 90 günden fazla sigortalı olmama süresini çok fazla aşmışsınız.. Sigortanız yattığı için 90 gün dolmadan maaşınızı kestirmek için ilgili kuruma dilekçe vermeniz gerekirdi, bu yüzden büyük ihtimalle size yapılan yersiz ödemelerden dolayı borç tahakkuk edilecek.

Bir an önce aşağıdaki bağlantıda bulacağınız dilekçeyi kendii adınıza uygun şekilde doldurup belirtilen adrese yollayın ve 2022 maaşınızı durdurun.
    http://www.engelliler.biz/forum/2022...i-dilekce.html
    Maalesef size yersiz ödenen aylıklar faiziyle birlikte geri alınacak. Bundan kaçış yok...

Sürücü belgesinde B-H diye bir şey olamaz. Ya H olur ya B. Bu da sürücü yönetmeliği ile belirlenir. Buna dair soru-cevaplar için: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...inifi-ehliyet/

Üye
    asi_siyo21 Avatarı

Son Giriş
    17.03-2011
    Saat
    00:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zaman ayırıp cevapladıgınız ıcın tşkl

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhabalar benim durumum biraz daha farklı şöyleki
    ben nisan ayında bir şirket tarafından ssklı oldum ve bana maaşta baglayacaklardı çalıştırıyor gösterip ,ama sadece ssk yapıp maaş vermediler bende maaş baglanmadan engelli maaşımı kestirmemiştim şimdi mart ayı itibariyle engelli maaşım kesilmiş durumda.yani toplam 5 ay filan ssk primim ödendi agustos ayında ben engelli maaşım riske girecek diye sskyı iptal ettirdim.ve gecen gün mal müdürlüğüne gidip tekrardan dilekce yazarak engelli maaş talebinde bulundum.tekrardan maaş almaya hak kazanırmıyım bu durumda? bunu merak ediyorum.zaten agustos ayından sonra iki kere engelli maaşımı çektim ve onu geri ödemem gerekiyormuş.ceza hükmünde parayı geri öderim ama talebim dogrultusunda tekrardan maaşa baglanırmıyım acaba? bu arada yeşilkartımda iptal oldu.teşekkürler...

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Sigortalı 5 ay çalıştığınızdan dolayı bir ceza kesilmişse onu ödemeniz gerekli önce, bunu hallettikten sonra ;

En az yüzde 40 özürlü raporunuz varsa
    Şu anda size bağlı herhangi bir sigorta kaydı yoksa
    Ve evde yaşayan kişilerin gelir toplamı evde yaşayanların sayısına bölündükten sonra (18 yaşından büyükler için mutfak masrafı, kira, fatura vs vs çıktıktan sonra) 100 TL'yi geçmiyorsa aşağıdaki bağlantıda göreceğiniz evrakları tamamlayıp tekrar başvurabilirsiniz.

http://www.engelliler.biz/forum/2022...-ve-surec.html

Üye
    ENFAL ASUDE Avatarı

Gerçek Adı
    Nagihan Çamur
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:29
    Yaşadığı Yer
    KOCAELİ-GÖLCÜK
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok teşekkür ederim cevabınız için.
    engelim yüzde 80 ve ssk devam etmiyor bu durumda tekrar alabilmeye hak kazanmış oluyorum teşekkürler...

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Evet yakınlarının sağladığı sağlık sigortasından yararlanmak 2022 maaşı almaya engel değil, yeter ki diğer kriterler uygun olsun.

Üye
    jonjon Avatarı

Gerçek Adı
    GöKHaN
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:34
    Yaşadığı Yer
    Ankara/ümitköy
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    14

Ben hep kaymakamlığıa başvurdum bu iş için mal müdürlüğündekiler yok alamazsın dediler .. Annem daha önce sgk ya başvurmuştu bu maaş için ordaki memurda adıma kayıtlı aracı ima ederek o arabayı alanın maaşa ihtiyacımı varmış demişti .. bida deneyelim bakalım şansımızı neler olacak ..

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    jonjon;

Bazen böyle durumlar oluyor ama araç ticari bir amaçta değilse, yani araçtan bir gelir elde edilmiyorsa. Diğer bir anlamda evde kişi başına düşen geliri 100 TL'nin üzerine çıkarmıyorsa. Bir sorun çıkmamalı. Ama işte bazen memurlar araban var evin var ne biçim muhtaçsın diyerek ters gidiyor.. Ama yasal olarak belirtilen kriterlere uyuyorsanız problem çıkarmaları yanlış.

Sayfa 3 / 8 İlkİlk 1234567 ... SonSon