Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ogn Avatarı

Son Giriş
    08.07-2013
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selamlar.

Böbrek nakli olmuştum özürlü raporumu yeni aldım.(%70) Raporum arkasında 2022 sayılır yasadan faydalanabilir diye bir ifade var. 25 yaşındayım herhangi bir gelirim yok sadece isteğe bağlı sağlık sigortam(aylık ödemesi 30 tl) var.Acaba 2022 maaşı için başvurduğumda babamın gelirine ya da malvarlığına(ev,araba, var) bakılıyor mu yoksa sadece benim gelirime mi bakılıyor?

şimdiden teşekkürler...

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Hayır alamazsınız isteğe bağlı sigorta yatırdığınız için.

Üye
    ogn Avatarı

Son Giriş
    08.07-2013
    Saat
    16:24
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

isteğe bağlı sağlık sigortam olmasa ilaçlarımı alamayacağım.Zaten yeşil kart da vermediler.İlaçlarımı almak için isteğe bağlı sağlık sigortası yaptırdım bu yüzden 2022 maaşından faydalanamam öyle mi ? Bu arada ailenin durumuna da bakılıyor mu ?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2022 alacak kişinin aktif sigortalı olmaması, isteğe bağlı prim yatırmaması, genel sağlık sigortası primi yatırmaması gerekiyor..
    Eğer sgk 'yla hiçbir ilişkisi yoksa yukarıdakilerden 18 yaş ve üstü için öncelikle kişinin kendi gelirine bakılır. hiçbir geliri yoksa nafaka yükümlüsü anne-babanın gelirinden giderler düşüldükten sonra kişiye düşecek yardım miktarına bakılır. ve bu miktarın 100 TL'yi geçmemesi gerekir.
    - 18 yaşından küçükse direkt ailenin gelirine ( sgk 'yla ilişkisinin olmamasına vs..vs..) bakılır. aynı şekilde 100 TL'yi geçmemesi gerekir..
    Ama sizin bu aşamada değerlendirilmez bunlar. isteğe bağlı prim yatırdığınız için doğrudan başvuramazsınız..