Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    fatma, ablacım önce sakin ol. Bazı şeyleri tam ögrenip yapabilecek bişi var mı kesin ogrenelim baktın olmuyor ve özelde yaptırma şansın yok aylıgı kestirmek kolay.
    Öncelikle yeşil kart kaldırıldı. Artık sen 2022 aylığı aldıgın için 60/1c (3) kapsamında GSS'lısın. Bu kapsamdan da aancak 2022 aylıgın kesildikten sonra çıkabilirsin. Sen 2022 aylıgından feragat ettikten sonra GSS'lıgın sonlanır sonra babanın sigortasına geçersin. Bunlar kolay.
    Şimdi sen GSS'lı olarak özel hastaneye gidip gidemeyecegini öğrenebilir misin öncelikle?
    2022 aylıgı aldıgını soyleyince onlar hangi kapsamda GSS'lı oldugunu bilirler zaten.
    Once bunu ogren. Eger mümkün olmuyorsa Sağlık bakanlığı ile yazış ve durumu ilet. Sorununa çözüm bulmalarını sırf saglık harcamalarının karşılanmaıs için aylığından feragat etmek durumunda kaldıgını anlat.
    Çünkü boyle bir sorunu GSS kapsamında iken bile çözemiyorsan bu sadece senin sorunun değil senin gibi yuzlerce 2022 aylıgı alanın da sorunudur.
    Bunları niye yazıorum peki? Çünkü 60/c (3) kapsamında GSS'lı olunca sevk alıp özel hastanelerde tedavin mümkün olabiliyor mu bilmiyorum.
    BUnu ogrenirsen ve çözebilirsek işte 2022 aylıgından feragat etmene lüzum kalmayacak ablası.
    istersen Şurada bu konuyla ilgili soru sor, bilen arkadaşlar varsa cevaplasın sana:Sağlık Güvencesi
    2022 aylıgı aldıgını, bu kapsamda GSS'lı oldugunu ve saglık güvencesiyle özel hastanede tedavini yaptırıp yaptıramayacagını sor...

Üye
    fatma karahan Avatarı

Gerçek Adı
    fatma
    Son Giriş
    10.03-2012
    Saat
    08:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek hanım ben özelde tabiyki tedavi görebiliyorum genel sağlık sigortasıyla fakat özel kurum sevk istiyor ama devlet hastaneleri bizimde diyaliz tedavimiz var ben burda varken özele göndermem sevkte vermem diyor onların amacı hastaları devlet hastanelerine bağlamak tedavimi istediğim kurumda olurum sağlık kurumumu kendim seçerim hayal oldu yani bana yarın böbrek çıksa ben ne yapıcam babamın üstünden düşmeden özel hastanede böbrek sırasına yazılmıştım şimdi özel hastane bana organ çıksa sevk alamazsa paramızı alamayız diye nakil yapmayadabilir benim hayatım bu nakile bağlı benim mecbur şuanda maaşı kestirip babamın üstüne en kısa zaman da geçmek istiyorum ne kadar zamanda maaş kesilir babamın üstüne ne zaman geçerim dilekçe harici ne yapmam gerektiği hakkında bir bilgisi olan lütfen yazsın

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Feragat dilekçesi yaz:Aylıktan Feragat Dilekçesi Örneği
    Dilekçeni iadeli taahhütlü posta ile gönder.

Dilekçe gönderecek adres:
    SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
    PRİMSİZ ÖDEMELER GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
    TUNA CD. NO:7 KIZILAY/ANKARA

Feragat dilekçesini yazıp, onaylatıp gönderdikten sonra aylığın, dilekçenin Kurum kayıtlarına geçtiği tarihi takip eden dönem başından itibaren kesilir.
    Bu durumda Dilekçen Şubat içinde Kurum kayıtlarına geçerse aylıgın 1 Mart itibariyle kesilecektir.

Ayrıca feragat dilekçesi için 2011/21 sayılı Genelge'de geçen şu açıklamayı da oku:

"5.12.1. Feragat dilekçesindeki beyan ve imzanın kendisine ait olduğunun muhtar ya da noter tasdikli olması veya dilekçenin resmi kurumlarca yazı ekinde gönderilmesi, Kuruma şahsen yapılan başvurularda ise ilgili personel tarafından kimlik kontrolü yapılarak onaylanması durumunda, feragat dilekçesinin Kurumumuzun kayıtlarına geçtiği tarihi takip eden dönem başından itibaren ilgiliye ödenen aylık kesilecektir."

Üye
    fatma karahan Avatarı

Gerçek Adı
    fatma
    Son Giriş
    10.03-2012
    Saat
    08:30
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Peki sigortam babamın üzerine ne zaman geçer veya nasıl yeşilkarttan düştükten sonra babama geçme süresinde neler uygulayacağız sigortasız kalırmıyım eğer öle bişey olursa kötü olur diyalize girmem gerek yoksa sağlık durumum kötüye gider hatta hayatımı kaybedebilirim çünkü bizler diyalize girmeden yaşayamıyoruz.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Fatma, ablam halen yeşil kart diyorsun. Yeşil kart kaldırıldı. Sen şu an 2022 aylığı aldığın için 60/c (3) kapsamında GSS'lısın zaten.
    Dolayısıyla babanın sigortasından şu an yararlanamazsın. Çünkü GSS kapsamındasın.
    ...
    Durumun kritik oldugu için sağlık güvencesi ile ilgili sorduklarınla ilgili olarak bilgime -tüm detaylarıyla kapsamlı bir bilgiye ulaşmadığım için- güvenmiyorum. Seni böyle zor bir kararda yanıltmak istemem çünkü.
    o yüzden şurada bu sorunu sor ve bilen arkadaşların önerilerini dinle:Sağlık Güvencesi
    Benim bildiğime göre daha onceden babanın saglık güvencesinden yararlandığın için durumun değiştiktikten sonra da eger çalışmıyorsan ve GSS'lı değilsen babanın saglık güvencesinden yararlanabiliyorsun.
    Valla zor bir karar aşamasında oldugunn için " bu bilgim dogrudur" desem bile bilmediğim bişi daha vardır diye endişelenirim. Seni yanıltmanın yükü altına giremem şahsen. O yüzden dediğim forumda da sor bunu. Ayrıca ne kadar sürede geçersin bunu da bilemiyorum.
    Benim yazdıklarımı dikkatli okumuorsun ablası. Evet, endişeleniorsun anlıorum ama lütfen sakin ol.
    Şu aşamada tüm yönleriyle değerlendir sorununu ve sana en yatkın yolu tüm seçenekleri bildikten sonra yap, pişmanlıgın olmasın.
    Bunu istediğimden ayrıntılara dalıyorum. Yoksa sorunu cevaplar çeker giderim.
    Benim kafama takılan da şu: Şimdi GSS'lısın ya 2022 aylıgı aldıgın için. Acaba bu durumda da sana özel hastaneye gitmen için sevk vermezle rmi diyorum. Aynı yeşil karttaki gibi mi yaparlar? Bunu ogrensen öncelikle bir de. Eger yine sevk gerekiyor ve özel hastaneye sevk işlemi yapmıyorlarsa babanın sigortasına geçmeyi düşün tabi ki diyorum.

Üye
    özlemözlem Avatarı

Gerçek Adı
    özlem
    Son Giriş
    07.05-2015
    Saat
    15:48
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

2022 maaşımı gerekçe sunmadan kestirmek istiyorum. başvuruyu nereye yapmalıyım? kestirmeme durumu olur mu acaba. yardımcı olursanız sevinirim. bir de dilekçeyi verdikten ne kadar sonra cevap alabilirim, sosyal hizmetler benden maaşın kesildiğine dair acil evrak bekliyor. teşekkürler...

Üye
    sukut Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    15:49
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ilçenizdeki sydv ye gidip dilekçeyi verin iki haftada en geç sonuç alırsınız tahminim

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12