Toplam 4 mesajın 1-4 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    batuhan_2030 Avatarı

Gerçek Adı
    Halil ATEŞ
    Son Giriş
    19.01-2011
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    balıkesir / dursunbey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar 3 ay önce Rapor aldım. askerden 2010 mart ayında geldim. daha önce hiç bir yerde çalışmadım, sadece çıraklık eğitimden sağlık güvencesi vardı askerden önce, şu an işsizim "2022'den faydalanabilir" die raporumdada yazıyor.
    mal müdürlüğüne gittim üzerime ruhsat kaydı bulunan bir araba var ve bana o arabanın satışını başkasına devret öyle gel diyorlar. birde raporun aslını istemişlerdi, ben noter tastikli fotokopisini götürdüm olmaz demişlerdi. acaba alabilir miyim?
    ve özürlü kadrosundan bir iş sahibi olabilir miyim?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Raporu şu durumlarda kabul ederler.
    Yönetmelik'in 11. maddesi şöyle der:
    "(4) Birinci fıkranın (b) bendinde belirtilen özürlü sağlık kurulu raporlarının aslı,
    ilgili hastane başhekimliği tarafından mühürle onaylanmış örneği veya Kurumca kabul
    edilmiş elektronik ortamda temin edilen örnekleri kabul edilir. Ayrıca, özürlü sağlık
    kurulu raporunun aslının getirilmesi halinde, belgenin fotokopisi, aslına uygunluğu kontrol
    edildikten sonra mahalli maliye teşkilatlarında birim amiri, Kurumda ise görevlendirilecek
    personel tarafından isim ve unvan yazılmak suretiyle tasdik edilerek kabul edilir."

Bu yöntemlerden sana ugun olanı hangisiyse öyle davran. Raporun aslını götürüp fotokopisini çektirirsin mesela. ilgililer, aslına göre tasdik edip onayladıktan sonra tasdikli fotokopi kabul edilir ve aslı sana geri verilir.
    Arabandan gelir elde etmiyorsan sorun değil. Zaten arbayı da bildirmen gerekecek ama gelir elde etmediğin için dikkate alınmaz.
    Önemli olan muhtaçlık kriterlerine uyup uymaman. Eğer senin kendi gelirinle birlikte nafaka yükümlüsü yakınlarından alabileceğin yardım miktrları da dahil tüm aylık gelirin muhtaçlık sınırını geçmiyrsa (aylık 98 liraydı bu. Fakat güncel miktarı bilmiyorum) muhtaç bulunursun ve aylık baglanır. Muhtaç bulunmazsan baglanmaz.
    Bunu anlamanın yolu şu evraklarla birlikte mal müdürlüğüne başvurman:http://www.engelliler.biz/forum/2022...-ve-surec.html
    sakat statüsünde personel alımları oldugunda şurada duyurulr yapılıyor:Kamu Kurumları Sakat Personel Alımları
    Fakat 2022 aylıgı alırken çalışmaya başlarsan, gelir drumunda değişiklik olursa bu durumları en geç 90 gün içinde SGK'na bildirmek ve aylıgını durdurmakla mükellefsin. Aksi takdirde hakkında yasal işlem yapılır ve sana yersiz ödenen tüm aylıklar için kanuni faiziyle birlikte borç tahakkuk ettirilir. Bu durumda şöyle yaparsın:http://www.engelliler.biz/forum/2022...i-dilekce.html

Ayrıca şurayı oku:http://www.engelliler.biz/forum/2022...tml#post816698

Üye
    batuhan_2030 Avatarı

Gerçek Adı
    Halil ATEŞ
    Son Giriş
    19.01-2011
    Saat
    00:40
    Yaşadığı Yer
    balıkesir / dursunbey
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peki teşekkürler hemen yarın gidip şu durumu güncelliyim. araba konusu inşallah bir sıkıntı çıkartmaz. birde burada tapu kadastro ya geçici 5 aylık yazıcı personel alacaklarmış bende başvuruda bulundum eğer kazanırsam orada işe başlarsam 5 ay bitiminde tekrar özürlü kadrosu ile işe başvurabilirim dimi devlet kadrolarında mesela?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Tabi ki başvurabilirsiniz.
    Daha fazla ayrıntı ve sorunlarınızı paylaşmanız için:Kamu Kurumları Sakat Personel Alımları
    Fakat 2022 aylıgı alırken çalışmaya başlarsan, gelir drumunda değişiklik olursa bu durumları en geç 90 gün içinde sgk'na bildirmek ve aylıgını durdurmakla mükellefsin. Aksi takdirde hakkında yasal işlem yapılır ve sana yersiz ödenen tüm aylıklar için kanuni faiziyle birlikte borç tahakkuk ettirilir. Borç ödemek zorunda kalırsın. Bu durumda çalışmaya başladıktan en geç 90 gün içinde şöyle yaparsın:http://www.engelliler.biz/forum/2022...i-dilekce.html