Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cem62 Avatarı

Gerçek Adı
    cem düzgün
    Son Giriş
    12.10-2011
    Saat
    21:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    bana yardımcı olacak birisini arıyom konu şu ben bi kaza gecidim yüzde 44 raporum var
    sol gözüm görmüyor bu raporu kaymakamlıkdaki mal müdürlügüne verdim 2022 sayılı kanunda maaş baglanmak icin
    benim babadan kalan 1 tane ev var acaba maaş almamı sorun edermi

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

hayır sorun değil.
    %40 ve üzeri raporunuz varsa
    ve hanede kişi başına düşen gelir 98 TL ' yi geçmiyorsa alabilirsiniz..

Üye
    alfa Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    ist.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

98tl 2010 yılı için geçerli, kişi başına düşen gelir 2011'de değişiklik arz eder.

Üye
    cem62 Avatarı

Gerçek Adı
    cem düzgün
    Son Giriş
    12.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben 4.kattan düşdüğümden dolayı bir gözüm görmüyor ama çalışmakta zorlanıyorum şuan çalışmıyorum bir yerde burdaki kaymakamlık diyorki sorun olabilir ev var üzerinde bu kararı yani evet bu maaş alabilir demesini Ankara mı onaylar yoksa bu Esenyurt'ta ki kaymakamlık mı?

ben size sorununum tam anlatamadım 05302409026 bana cagrı atarsan ben ararım sorunumu anladırım yardımcı olmanısı isdiyorum

Üye
    sırdaş Avatarı

Gerçek Adı
    Saliha
    Son Giriş
    25.09-2017
    Saat
    22:56
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

tüm giderler çıkarıldıktan sonra kişi başına düşen 98lr değilmi??

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Üzerinizde babanızdan kalma bir ev olması 2022 almanız için tek başına engel değil..
    sadece %40 ve üzeri raporunuzun olması yeterli
    ve hanede kişi başına düşen gelir 100 TL'yi geçmemesi gerekir..
    http://www.engelliler.biz/forum/2022...-ve-surec.html
    Bağlı olduğunuz kaymakamlıkta mal müdürlüğü birimine başvurunuzu yapmalısınız..

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tabi ki evinizin olması tek başına bu aylığı almanıza engel değil.sadece 2022 maaşında gelir hesaplaması yapılırken giderler düşülür,sizin hesaplamanız yapılırken kendi eviniz olduğu için kira bir gider olarak görülmez o kadar.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Cem, zaten evini bildireceksin muhtaçlık belgesi için. Evden kira gibi bir gelir elde etmiyorsan sorun olmaz. Fakat her türlü gelir toplamın dikkate alınır. Ayrıca sosyal güvenlik sorgulaman yapılır. aktif sigortalı olmaman gerekiyor. Buna isteğe bağlı prim ve genel sağlık sigotası primi de dahildir. Her ne ad altında olusa olsun herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan aylık ve gelir hakkının olmaması gerekiyor. Tüm gelirlerin sorgulandıgında toplam gelirin öngörülen aylık miktarı aşmazsa ( 2010 için bu 98 TL idi. Bu yıl için ne kadar bilmiyorum) yani muhtaç bulunursan aylık baglanır.

Bir de önemli bir şey var arkadaşlar, 2022 aylıklarında muhtaçlığı belirlemek için hanedeki kişi sayısına düşen miktar hesaplanmaz. Yönetmelik esaslarına göre muhtaçlık belirlenir. Burada esas olan 2022 aylığına başvuran kişinin toplam tüm gelirleridir. Nafaka yükümlüsü yakınlarından alabileceği yardım miktarı da dahildir buna. Nafaka yükümlüsü yakınlarının özürlü bireye verebileceği aylık yardım miktarı hesaplanırken o nafaka yukumlusu yakınının gelirlerinden giderleri düşülür ve hanedeki kişi saysı da düşünelerek özürlüye yapabileceği yardım miktarı hesaplanır. Bu yardım miktarıyla birlikte özürlünün her ne ad altında olursa olsun tüm gelirleri toplamı dikkate alınır.
    Eşlerin Türk Medeni Kanununa göre aile mallarına iştirak edebileceği miktar ayrıca dikkate alınır.
    Hanede nafaka yukumlusu olmayan yakınlar da bulunabilir. Kardeşler refah içinde değilse nafaka yükümlüsü sayılmaz ve gelirleri dkkate alınamaz yasal olarak. İsterse aynı evde yaşasın farketmez. Sonuçta dayanak alınan madde TMK 364. madde çünkü.
    Nafaka yükümlüsü yakınlar ilgili madeye göre çocuklar, eş, baba, anne ve refah içinde yaşayan kardeşlerdir.
    Neyse rahat bir zamanda bu muhtaçlık kriterlerini ayrı bir başlıkta yazacagım. Her seferinde uzun uzun analatmakla olmuyor. Oradan link verrim boyle durumlarda.

Üye
    cem62 Avatarı

Gerçek Adı
    cem düzgün
    Son Giriş
    12.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar mal müdürlügünden ban red cevapı geldi nedeni evim olması evim degeri 55 milyar diye red cevapı verdiler

benim bu durumda ne yapmam lazım yine dilekce verdim mal müdürlügüne sonucunu bekliyom

Üye
    alfa Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    19:40
    Yaşadığı Yer
    ist.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ev asli ihtiyaçtandır bu sebeple red cevabı verilemez. Size red cevabı yazılımı veridi. eğer yazılı verilmediyse ordaki memurun işgüzarlığıdır.

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sorsaydınız memur beylere kaç liralık evde oturursam 2022 maaşı alabilirim diye!

herhalde referandumda kabul edilen pozitif ayrımcılığın meyvesi bunlar!

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Cem, evden ancak gelir elde edersen ve bu gelirle birlikte tüm gelirlerin muhtaçlık sınırını aşarsa aylık talebin reddedilir. Aylık red gerekçesi sana yazılı olarak mı bildirildi? O yazıyı buraya kopyalasana?
    Çünkü aylık talebi reddedildiğinde red gerekçesinin açık bir şekilde yazılı olarak bildirilmesi gerekir.

Üye
    cem62 Avatarı

Gerçek Adı
    cem düzgün
    Son Giriş
    12.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nasıl yollayacam sana melek ben yeni oldugum icin bilöiyom bana yardımcı olurmusun05302409026 numaram yanlış anlaşılmasın bana fax veririsen oraya faxslayım bana dedikleri kagıtda uzerimde mal varlşıgı olması gerekceside evin olması tek sorun bu ve benim ne yapmam lazım dilekceye cevapmı yazdım

melek hanım ihşahlah yazdıklarım ulaşmıştır

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    329
    Verilen Beğeniler
    89

Cem, dedikleri kağıt değil. Sana aylık bşvurunu niçin reddetdiklerine dair mal müdürlüğünün yazılı bildirmeleri gerekiyor. Şu sebepten talebiniz reddedildi diye vs. Böyle bir yazıyla sana aylık başvurunun red gerekçesini yazılı olarak bildirdiler mi?
    Bir de evin daire mi? Yani olur ki iki katlıdır birinde oturuyorsundur diğerini kiraya vermen mümkündür. Nasıl bir ev bu?
    Çünkü bir vin olması gelir getirmedikçe asla sorun olmaz ve bu gerekçeyle talebin reddedilemez. Ancak gelirin sebbeiyle muhtaç bulunmazsan talebin reddedilir.
    Ayrıca evliymişsin. Eşin çalışıyor mu? Ayrıca evde kaç kişisiniz? Eşin çalışıyorsa evde başka çalışan var mı? Ne kadar aylık alınıyor?
    Ayrıca başka gelir var mı?

Üye
    cem62 Avatarı

Gerçek Adı
    cem düzgün
    Son Giriş
    12.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bana verdikleri kagıtda sunlar yazıyır melek hanım 2022 sayılı yasadan faydalanmak icn yapmış oldugunuz müracaatınızla özürlü aylıgı talebiniz bulunmaktadır ailenizin varlıgı ile ilgili hakkınızda yapılan araştırmalar sonucun yapılan tespitde 2022 sayılı kanunda belirtilen muhtac şartlarına taşımadıgınızdan dolayı ilce idare kurulunca talebiniz red edilmişdir bana verdiklerinde bunlar yazıyor benim 1tane ev var eşim calışmıyor 2 cocugum var sebebini sordugumda ev dediler evin fiyatıda55 milyar bende itiraz etdim dilekce yazdım bugun kurula sokacaklar yeniden aksilik cıkmazsa eger red yine ederlerse ne yapayım

melek hanım ben saten belirtmişsim evimi onlara tabunun fotokopisini verdim onlara

Sayfa 1 / 3 123 SonSon