Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ceyrantirikçi Avatarı

Gerçek Adı
    bülent
    Son Giriş
    25.06-2017
    Saat
    14:42
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    peki cem o memurlara nerede oturman gerektiğini sorsaydın.peki özürlü kardeşlerim o evin duvarlarınımı yiyecek yoksa kapılarınımı .nasıl geçinecekler.bu tam bir çifte standarttır.güya ayrımcılığı kaldıracaklar.adı üstünde özürlü.toplumumuz daha bizleri kabullenmiş değil.bizlere acıyan gözlerle bakıyolar.bırakında özürlüler evlerinde rahat bir hayat sürsünler.zaten bir çok özürlü hayatı zorluklarla yaşıyor.birde üzerine bürokrasi engeli olursa çekilmez olur.güya bu yasalar engellilerin hayatını kolaylaştıracak.cevabım ..........hadibe...........

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Cem, evinde sadece eşin ve çocuklarınla mı kalıyorsun? Bir de evrakta bildirdiğin evde mi kalıyorsun? Peki eşin ve sen çalışmıyorsan nasıl geçiniyorsunuz?
    Ailenin varlığı ile ilgili yapıln tesbit sonucu muhtaç bulunmadıgın yazılmış red gerekçesinde. Anne babandan miras gibi bir gelirin var mı? Şunun için soruyorum bunları. eğer muhtaçlık sınırını aşan bir gelir tesbit etmişlerse reddedebilirler talebini. Sadece bir evin değeri şu kadar diye bir gerekçeyle reddedemezler. Evden bir gelir sözkonusu değilse ev sorun olmaz. Tesbit ettikleri bir gelir gorunuyor olmalı. Baban ya da annen sizle mi kalıyor? onların gelirleri var mı? Her ne olursa olsun üst soyun nafaka yükümlülüğü var çünkü. Üst soyun olan annen babandan vs gelir elde ediyorsan hesaplıyorlar bunu da...
    Tarla vs ya da srbst iş bilmiorum bişiler yapıyor musun? Tapusu senin uzerin eolan ev iki katlı olabilir mesela. birinde yakınların birinde siz oturuyor olabilirsiniz. Ev daire mi? yoksa müstakil bir bina şeklinde mi? Biraz ayrıntı lütfen?
    Yoksa gelir getirmeyen bir evden dolayı aylık talebin reddedilemez. Sebep buysa itirazın sonuç verecektir. Haklılıgın anlaşılır çünkü.

Üye
    alfa Avatarı

Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    ist.
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

özürlünün evi olmicak hiç bir şeyi olmicak bunumu istiyorlar, demekki anayasa degişikliği uygulanmıyor, veya bununla ilgili bir düzenleme yapılmamış.

Üye
    cem62 Avatarı

Gerçek Adı
    cem düzgün
    Son Giriş
    12.10-2011
    Saat
    21:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek hanım ben daha onceden esenlerde oduruyordum ordan esenyurtda eşimin ailesi ve benimde babadan hissemden parayla esenyurtda yeni 1 tane daire aldım daire üzerime ben ve eşim calışmıyor hic gelirim yok nasılmı geciniyorum söyle söyleyi ablam eş dost komşuların sayesinde saden itiraz dilekcemde söyledim ben pir bulanım gecirdim acık konuşmasını severim intahar ettim ve dilekcemdede belirtdim eger yine ret verirseniz dedim benim karnımı 4duvar doyurmuyor dedim cocuklarımın yüzüne bakamıyom dedim ve gerekirse yine intahar ederim dedim benim üzerimdede sadece 1 tane daire var başka yok odurdugum bina yeni bina kimseleri tanımıyom senden ricam05302409026 numaram bana ne yapacagımı söyle

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

O zaman itirazın sonuç verecektir ablam. Israrla oturdugun evden bir gelir elde etmediğini ve bu durumda bu evin değerinin gelir hesabına katılamayacagını gerekirse bu konuda Yönetmelik'e bakmalarını söyle. Tekrardan Yönetmelik esaslarına göre muhtaçlıgının sorgulanmasını ve kararın tarafına açık açık gerekçeleriyle bildirilmesini talep et.
    Sonucu bize bildir lütfen.

Üye
    cem62 Avatarı

Gerçek Adı
    cem düzgün
    Son Giriş
    12.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek hanım bende dilekcenin cevapını bekliyom evim degerini 55 milyardan hesaplıyorlar korsan_cem29@hotmail.com msn ablası ben tahmin ediyom genc olmam yada tunceli olmamdan sorun seninle nasıl itibata gecebilirim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Ablam sen gelişmelri burdan anlatırsın. Elimizdn geleni yaparız. Rhat ol, endişelenme. Sen istediğin gibi sorununu yazabilirsin ben anlarım... İtiraz sonucunu buraya yaz olur mu?
    İstrsen BİMER'e yaz şikayetçi ol. Durumu anlat ve muhtaçlık sorgulamanın Yönetmelik esaslarına göre yeniden yapılmasını talep et. Sorunlarını açık açık yaz.

Üye
    cem62 Avatarı

Gerçek Adı
    cem düzgün
    Son Giriş
    12.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bimer ne oluyor ve nasıl şikayetci olacam

inanırmısın keşke senin gibi ablamda beni düşünseydi cok iyi birisin yine kabul etmezlerse yaşamanın ne anlamı var bunlar isdiyorki bi şiddet yapalım medyayı başına dikeyeyim bunlar adamına göre muhaleme yapıyorlar

sozde gecen perşempe kurula girecekdi efrakım dün sordum daha kurula sokmamışlar haftaya dediler anlayacan esenyurt mal müdürlügü adamına göre işlem yapıyorlar

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Bimer hakkında bilgi için şurayı tıkla ablam:http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/...BimerMain.aspx
    Şikayetin için de şu formu kullan:BİMER
    Metne " ... Mal müdürlüğüne 2022 aylığı için başvurdugunu, ama kendine ait evin olduğu gerekçesiyle talebinin reddedildiğini, oysa ne senin ne de eşinin hiçbir geliri olmadıgını muhtaç durumda oldugunuzu ve muhtaçlık durumunuzun ilçe idaresi tarafından yeniden değerlendirilmesini ve tarafına 2022 aylığı bağlanmasını talep ettiğini " yaz.
    2022 için başvurdugun Kaymakamlık ve mal müdürlüğünü yazmayı unutma. Başvuru formun BİMER tarafından oraya göndrilecek çünkü.
    Ayrıca BİMER hakkında bir fikir edinebilmek için şurayı da okuyabilirsin:http://www.engelliler.biz/forum/olay...sekkurler.html

Yasaklı Üye
    saww Avatarı

Son Giriş
    17.09-2012
    Saat
    14:38
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cem62;

Hakkın olduğundan emin isen git bir medyaya! En iyisi bence bu yol.. Başbakanda izlesin tv den en azından bundan sonra başkalarına da böyle muamele yapamazlar.
    Sorumlulardan en güzel hesap sorma aracı malesef medya. 15 gün kapanmayan rögar kapağını medya bir haber yapıyor. Hemen kapatıyorlar.
    Vatandaş vergi veriyor. İhtiyaç sahipleri ihtiyacını görsün diye... Devlette tam tersini yapıyor. Topladığını zengine hibe ediyor.. Zenginde diyor ki istihdam sağılyorum
    Yok böyle bir komedi dükkanı daha...

Üye
    cem62 Avatarı

Gerçek Adı
    cem düzgün
    Son Giriş
    12.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

melek hanım gönderdim dediklerinizi yazdım sana teşekkür ederim seninle nasıl itibat kurabilirim bura haricinde senden allah razı olsun yardımcı oluyon inan eger yine kabul etmezlerse bende kaymakamlıgın önünde yapacam birşeyler

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Önce rahat ol. Gelirin yoksa tabi ki sonuç alırsın. Canını sıkma biraz sabır ablam. İnşallah her sorunun çözülecek. Soruların oldugunda yazarsın ablacım burdan...

Üye
    cem62 Avatarı

Gerçek Adı
    cem düzgün
    Son Giriş
    12.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar daha oncede yazmışdım 3 aylık icin kaymakamlıga başvuru yapdım ilk önce kabul etmediler ev den dolayı bende itiraz etdim itirazım sonucu bu sefer kabul etdiler şimdi benim ankaranında onay verdikden sonramı emekli olurum yoksa emekli oldunmu

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    328
    Verilen Beğeniler
    89

Çok şükür sonunda itirazın haklı bulunmuş ve muhtaçlık kararın çıkmış Sonu da güzel olur inşallah ve aylıgı alınca bize buradan müjdeyi verirsin artık
    Kaymakamlık muhtaçlığını onayladıgına göre ilgili evrakların Ankara'ya göndrilir öncelikle. Ankara'da gerekli prosedürlerin tamamlanmasından sonra bir sorun çıkmazsa -ki sorun çıkacagını sanmıyorum-aylığın baglanır.
    2022 aylığı ile ilgili süreci evrakların Ankara'ya ulaştıktan sonra evrak takipten izleyebilirsin:Sosyal Güvenlik Kurumu - ES 2022 Evrak Takip Uygulama
    Arada evrak takipe bakarsın.

Üye
    cem62 Avatarı

Gerçek Adı
    cem düzgün
    Son Giriş
    12.10-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    melek hanım eger bi sorun ckmazsa ankaradan haber gelecek bi de evrak takipini yapabilmem icin bana birşey yazmışım ordanmı ve nasıl girecem

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon