Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 20 mesajın 16-20 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Yasaklı Üye
    cemil5848 Avatarı

Gerçek Adı
    sertaç
    Son Giriş
    22.09-2012
    Saat
    00:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Paran Zıraat bankasına daha bugün yatırılmış. Bugün mümkün değil vermez banka. Banka genelde biraz içerde tutuyor parayı. En geç 10 günde paranı alman gerekir. Fakat daha erken almak senin derdini bankaya anlatmana sözünü dinletmne baglı. perşembe günü git tekrar dene ablam. Paranın 14 şubatta bankaya yatırıldıgını ve dikkatli bir şekilde
    ekrana bakmalarını söyle, banka müdürüne çık, ugraş. Gerekirse başka şubeden bakarsın. Daha geçenlerde iki arkadaş bankadan para çekene kadar eve ödeme emri kagıdı gelmişti...
    Bunları bil ve paranı çekmeye çalış. Yoksa normalde on günde veriyolar ve ugraştırıyorlar.
    Aylıgını durdurmak için SGK'na dilekçe göndermeyi unutma.
    Ayrıca sakın Mart dönemi aylığını çekme. Çekersen hakkında yasal işlem uygulanır.

Yasaklı Üye
    cemil5848 Avatarı

Gerçek Adı
    sertaç
    Son Giriş
    22.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

Bu senin Mart ayı dönem maaşına kadar birikmiş toplu paran. Yani dönem aylığın değil. Sen işe 21 Aralıkta başladın. 403 TL'ye hak kazandıgın dönemde 3 ayı geçmeyen çalışan sigortalı oldugn için o parayı çekebilirsin. 3 aylık sigortaı çalışma durumunda sorun çıkmıor.
    Ama mart ayını da çekersen sigortalı çalışan olarak 90 günü aşacak ve hakkında hemen yasal işlem uygulanır. Bu durumda toplu paran da dahil çektiğin mart ayı aylıgını kanuni faiziyle birlikte senden geri alırlar.
    Şimdi bu bankaya yatırılan toplu parayı çekebilirsin. Ama asla Mart dönem aylığını ptt'den çekme.
    Çalışmaya devam edeceksen çok beklemene gerek yok hemen çalışmaya başladıgını ve aylıgını durdurmalarını talep eden o dilekçeyi yaz. Sonuçta sgk hesap yapacak ve hak sahipliğinin sonlandıgı tarih itibariyle aylıgını durduracak zaten. BU yol daha emin bir yol.
    Çünkü başta tarihlerde çelişkili cevap aldım senden. Bu olayları bilmediğin için.Yanlışlık çıksın istemiorum ablam. Biz tedbirimizi alalım.
    Aylık durdurma dilekçesini son gunlere bırakma sakın.
    Zatn gelişmelerden haberdar edersin bizi.

Yasaklı Üye
    cemil5848 Avatarı

Gerçek Adı
    sertaç
    Son Giriş
    22.09-2012
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    slm arkadaşlar bir konu hakında yardımınızı bekliyorum .. 12 ayın 10 2010 da başvuru yapmıştım. 21.12.2010 da işe başladım ziraat bankasına 403 tl yatmış bende bu parayı çektim

ama bugün pirimsiz ödemelere maaşı kestirmek için dilekçe vermeye gitim ordan o parayı çekersen cezaya girer dediler acaba cezaya girmiş midir.

mekli Nevi:SAKAT
    Durumu:AKTİFA
    Ödeme Tarihi:07/02/2011
    Ödeme Durumu:TARİHİNDE İLK AYLIK ÖDEME.
    Online Ödeme Tarihi:14/02/2011
    Online Ödeme Tutarı:403.2
    Online Ödeme Açıklama:TARİHİNDE ÖDEMENİZ ZİRAAT BANKASINA GÖNDERİLMİŞTİR.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12