Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    rezzak Avatarı

Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    21:22
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    benim özürlü raporum var.evliyim dört çoçuğum var adimdaki gelir 50tl yazmışlar eşimin geliri ise 200tl yazmışlar eşimin geliri çoçuklara bölünecekmi bu durumda benim 2022 dosya başvurumda bir sorun olurmu acaba beni aydınlatırırsanız memnun olurum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Eşiniz sigortalı bir işte çalışmıyor anladıuğım kadarıyla. Böyl olunca, bence eşinizin geliri evin giderleri göz önüne alınarak hesaba dahil edilir. Büyük olasılıkla 2022 maaşı bağlanacaktır.

Sornucu buraya yazarsanız sevinirim. Net cevabı ben de merak ediyorum

Üye
    rezzak Avatarı

Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kısacası merak ettiğim şey özürlü ben isem eşimin geliri 2022 yasası içinçoçuklarıma bölünecekmi bunun tam olarak bilmiyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:27
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Benim anladığıma göre evet, bölünecek. Daha doğrusu, evin tüm giderleri göz önüne alınacak ve maş talep eden eşe ne kadar ayrıldığı göz önğne alınacak:
    "(3) Evli olanların aylık gelirlerinin hesabında, eşlerin 2022 sayılı Kanuna göre aldıkları aylıklar hariç olmak üzere, her türlü mal ve gelirlerinden Türk Medeni Kanunu hükümlerine göre aile masraflarına iştirak edebileceği miktar ayrıca dikkate alınır."

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    330
    Verilen Beğeniler
    89

rezzak, daha önce aylık başvurunun reddedildiğini yazmıştın şurada:http://www.engelliler.biz/forum/2022...ilmiyorum.html
    Aylık 200 tl gelirin gözüktüğü için reddedilmişti. Tekrar mı başvurdun aylık için?
    Yukarıdaki başlıkta 200 TL bir gelirin olduğunu söylemiştin. Burada ise 200 TL'nin eşine ait bir gelir oldugunu söyluyorsun.
    Daha once bir yanlışlık mı olmuş yoksa? Yani eşine ait olan bir geliri senin adına mı yazmışlar daha onceki başvurunda?

Üye
    rezzak Avatarı

Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

benim yüzde 72 özürli rapurum var 1986 doğumlu evli 4 çoçuk babasıyım adımda herhangi bir gelir bulunmamaktadır aileminde gelirlerikişibaşı 70tl aşağıdır babamın evinde yaşıyorum 2022için babamın geliri beni etkilermi.

Üye
    Capricorn Avatarı

Gerçek Adı
    Akın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:05
    Yaşadığı Yer
    Istanbul
    Alınan Beğeniler
    21
    Verilen Beğeniler
    14
    Blog Mesajları
    65

rezzak;

Babamın evinde yaşıyorum derken, aynı evde kalıyorsunuz sanırım. Eğer öyleyse hane içinde yaşayan kişilerin tümünün gelirlerinin toplamı (babanızda dahil) toplanıp evde yaşayan kişi sayısına bölünür ve kişi başına düşen gelir 100 TL yi geçmiyorsa 2022 maaşı için hiç bir sorun teşkil etmez.

Eğer en az yüzde 40 raporunuz varsa, herhangi bir sosyal güvenlik kurumunda aktif sigortalı değilseniz ve evde ki kişi başı gelir 100 tl yi geeçmiyorsa aşağıda ki başlıktaki belgeler ile başvurunuzu yapabilirsiniz

http://www.engelliler.biz/forum/2022...-ve-surec.html

Üye
    rezzak Avatarı

Son Giriş
    28.12-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    evet ikinci başvurumdur ilçe jandarmada eşimin 200tl olan geliri yanlışlıkla benim adıma yazdıklarından dolayı maliyeden ret cevabı geldi.fakat ikinci başvurumda herhangi bir sorun olmadan aylık gelirim 50 tl olduğu takdirde 6 aydır dosyam maliyede daha kurula girmeden iki sefer bizim eve konrola gediler bizim eve niye geldiklerini ben anlamış değilim