Toplam 10 mesajın 1-10 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    13:21
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar yeni yönetmeliğe göre 2022 alanlar anne veya babasının sağlık güvencesinden faydalanabilirmi?

bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Eğer 2022 aylıgına başvuran kişi muhtaçlık kriterlerine uygunsa yakınlarının sağlık güvencesinden yararlanması sorun olmaz. Önemli olan başvuru sahibinin yönetmelikte belirlenen muhtaçlık kriterlerine uygun olmasıdır. Bu durumda yeni yönetmelikte de yakınlarının sağlık güvencesinden yararlanmak, 2022 aylıgı almaya engel değildir.

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekürler cevap için birkaçyıl öncesine kadar hem 2022 alıp hemde annemin sağlık güvencesinden faydalanıyordum ozamanlar sağlık karnesini vizeletmek için götürdüğümüzde vizelememişlerdi ya maaş ya sağlık karnesini seçin demişlerdi bende sağlık güvencesini iptal ettirip yeşilkart almıştım hala yeşilkart lıyım yönetmelikte bu konuda değişen bişey yoksa aynı problemlerle karşılaşacağım büyük ihtimal bu durum anladığım kadarı ile tamamen bilgisiz memurların suçu ama çoğumuzun mahkemeyle uğraşmak için şartları uygun değil anlaşılan yeşilkarta devam!!!

Üye
    yasar2456 Avatarı

Gerçek Adı
    yaşar
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    NEVŞEHİR
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,ben yine eskisi gibi babamın sigortası olan emekli sandığından faydalanmak istiyorum.Hem 2022 engelli maaşı alıp,hemde babamın sağlık sigortasından faydalanabilir miyim?Çünkü yeşil karta geçiş yaparsam,istediğim özel fizik teedavi merkezine gidemeyeceğim.
    Tabi buda hastalığımı olumsuz etkileyecek.Şimdi ne yapmalıyım?Aşağıda hastalığımı anlatan kısa bir yazı var.OKUYUN LÜTFEN!SAYGILAR...AYŞE PEKEL

Merhaba,27 yıldır cerebral palsy hastasıyım,şimdi 31 yaşındayım.Hastalığım,yoğun fizik tedavi gerektiren bir hastalık,ama istediğim fizik tedavi merkezine gidemiyorum,çünkü salı günü yeşil kartlı olduğumu öğrendim.Şimdi 24 saat evdeyim.Yine bütün kapılar,açılmadan kapandı.Engelli maaşı alırsam servis ya da taksi parasını öderim,istediğim fizik tedavi merkezine giderim diyordum.Bu seferde yeşil kart engeli çıktı.Şimdi ne yapmalıyım?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

Yakınlarının sağlık güvencesinden yararlanabiliyorsa yararlansın tabi ki. Bu durum 2022 aylıgı almasına engel değil. Önemli olan muhtaçlık kriterlerine uygun olması. Eğer muhtaç bulunursa aylık baglanır, aksi takdirde yani muhtaç bulunmazsa aylık baglanmaz.

Üye
    rambo4 Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    11:43
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

herkese selamlar
    muhtaçlık kriterleri nelerdir acaba.?mesela anne babası emekli down sendromlu 18 yaşından buyuk biri

Üye
    M.Cem Avatarı

Gerçek Adı
    M.Cem
    Son Giriş
    27.05-2015
    Saat
    01:22
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili Kalem, verdiğin bilgiler için çok teşekkürler. Son zamanlarda duyduğum en güzel haber Yönetmeliğin değişmesi çok iyi oldu. Büyük bir sorun ortadan kalkmış oldu böylece.

Üye
    ş_i_f_a Avatarı

Gerçek Adı
    musa
    Son Giriş
    07.11-2017
    Saat
    11:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

M.Cem;

bu konuda yönetmeliğin değiştiği felan yok,yani bir netlik yok,muğlak ifadeler havada uçuşuyor. melek hanım bizim lehimize yorumluyor,memurlar aleyhimize.

Üye
    efe can Avatarı

Son Giriş
    24.12-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet şifa haklı gelen cevabı kopyalıyorum

Soru : 2022 sayılı yasa kapsamında özürlü aylığı alan bir kişi aynı zamanda anne veya babasının sağlık güvencesinden faydalanabilirmi bilgilerinizi rica ederim!
    Cevap : Kurumumuza Bilgi Edinme Hakkı Kanunu kapsamında yapmış olduğunuz başvuruya ilgili birim tarafından verilen e-posta cevabı aşağıda sunulmuştur.

2022 sayılı yasanın 7.maddesi bu kanundan yararlananların tedavi giderleri 18.06.1992 tarihli ve 3816 sayılı ödeme gücü olmayan vatandaşların tedavi giderlerinin yeşilkart verilerek devlet tarafından karşılanması hakkında kanun hükümlerine göre yeşilkart verilerek karşılanır.

Bilgilerinize arz ederim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Daha iyi bir hakkım varken (anne-babam üzerinden sağlık güvencem varken) daha düşük bir hakka (Yeşil Kart'a) razı olmam! Benim böyle bir sorunum olsa, solupu mahkemede alırım.