Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 26 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Passionate Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    00:40
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,
    Tüm şartlarımın uygun oldugunu Bülent beyin sabitlenmiş mesajlarından anlamamın ardından işim geregi İstanbul'da bulunmam neticesinde Şişli Etfal Hastanesinde Temmuz/2010 tarihinde aldıgım raporumla İzmir'de (ikametgahım da orada ) Mal Müdürlüğüne 2022 aylıgı için yaptıgım başvurumda, görevli kişi tüm şartlarımın uygun olmasına karşın raporumu İzmir'deki yetkili bir hastaneden yenilememi talep etti ve sevk yazdı.
    Gittigim hastane ise İstanbul'dan aldıgım raporumun çok yeni tarihli oldugunu, altı aydan eski olması halinde ancak böylesi bir istegin uygun olabilecegini ve dolayısıyla yeni bir rapora ihtiyacım olmaksızın Mal Müdürlüğüne yaptıgım başvurumun derhal degerlendirilmeye alınması hususunda ısrarcı olmamı istedi.

Kaldık ortada.

Ne dersiniz Mal Müdürlüğüne mi ısrarcı olmalıyım, hastaneye mi..? Mevzuat bu konuda ne diyor acaba, bilenlere sorulur. Teşekkürlerimle...

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    14:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

malmüdürlüğüne ısrarcı davranın güncel rapor ve devlet hastanesinden alınmış türkiyenin her yerinde geçerli ve kabul etmek zorundalar kolay gelsin

Üye
    N. UÇAN Avatarı

Gerçek Adı
    Nur
    Son Giriş
    22.01-2013
    Saat
    15:46
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Devlet Hastanesinden almış olduğunuz Sağlık Kurulu Raporu geçerlidir ve yeniden Sağlık Kurulu Raporu almanıza gerek yoktur.
    Malmüdürlüğü yanlış bildiklerinde ısrar etmeye devam ettiği takdirde, BİMER'e şikayet konusunu ileterek, acil olarak mağduriyetinizin giderilmesini talep edin.

Üye
    Passionate Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar verdiginiz bilgiye teşekkür ediyor ve bu hızla Mal Müdürlüğüne hamle eyliyorum. Vira Bismillah...

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kolay gelsin gelişmeleri bizimle paylaş lütfen

Üye
    Passionate Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim...

Üye
    gölge19 Avatarı

Gerçek Adı
    fatih
    Son Giriş
    03.12-2010
    Saat
    18:53
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sağlık müd. açtığı sınavdada biri takılmıştı.gözüme bayan tokatta kalıyormuş çoruma yerleşmiş sınava baş vururken heyete girdik dr dediki sen bu raporu tokattan almışsın olmaz.kadın ısrarla nasıl olmaz rapor rapordur.bunlar tokatı arıyorlar falan derken,sağlığın müdürü kardeşim her yerde geçerlide senin özründe süreklidir ibaresi yazmıyor o yüzden sıkuntı dedi bu oluyorki bana göre sürekli ibaresi varsa her yerde geçerlidir saygılar.ha bide unutmadan söyleyim acizane teklifim yeni rapor alacak arkadaşlarım lütfen yeni rapor alırken süreklidir ibaresine dikkat etsinler eğer sürekli ise sonra yeniden istemeleri kaçınılmaz

süreklidir ibaresi varsa kullan kullana bildiğin kadar

Üye
    Passionate Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya arkadaşlar ilginç bir gelişme oldu ki bu gelişmeyi bir soru olarak forumun bir başka bölümünde de paylaştım. O da şu, tam ben 2022 aylıgıymış, raporummuş ( bu arada baktım gölge nin hatırlatması üzerine benim raporum sürekliymiş ) başvurummuş falan derken bu arada Ankara, raporumu bazı eksikliklerin tamamlanıp tekrar gönderilmesi gerekçesiyle defterdarlıga iade etmiş. Bu iade durumu benim 2022 mücadelemi öyle ya da böyle etkiler mi..? Yoksa o iş başka Ankara işi başka mı..?

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporun ne sebeple ankara ya gitmişti 2022 den dolayımı?

Üye
    Passionate Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hayır,2022 den dolayı degil bireysel başvuru olarak vergi indirimi amaçlı gitmişti. Amacım vergi indirimi hakkını kazanıp oradan baglantılı olarak emeklilige müracaattı. Hastane raporun bir nüshasını bana verdiginde ben hem belediye otobüs kartı hem de Başbakanlık Özürlüler İdaresi Kartı başvurusu yaparak kartlarımı aldım ve Ankara'nın degerlendirmesini beklerken bu arada 2022 başvuru için hazırlanıyordum ki bu eksiklik tamamlanması konulu iade durumu oluştu. Rapor halihazırda defterdarlıga ulaşmadıgından istenen eksik tamamlama konusu nedir henüz onu da ögrenemedim ve bekliyorum. Durumum şu an bu...

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

o zaman gerekli ekisikliği tamamlayıp yolla 2022 yi etkilemez ama emeklilik hakkı alırsan malesef 2022 bağlanmaz şunuda belirtmek gerekir ki 2022 den dolayı raporda eksiklik tespit edilirse ya sana yada hastaneye yazı gönderilir halledilmesi için yani 2022 başvurunda bayağı meşakatli geçebilir 1 yıl kadar sürebilir ki o zaman a kadar şartlar uygunsa zaten emekli olursun 2022 üzerinede benden bi su içersin

Üye
    Passionate Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ooooo... Yani 2022 içinde bana Ankara'dan bir eksiklik talebi gelebilir diyorsun ve böylesi bir talebi tamamlayana kadar zaten emekli olunur, dolayısıyla pek 2022 ye bulaşmadan sadece emeklilige odaklanmamı istiyorsun.
    Hımmmm, ben 2022 talebi esnasında da Ankara'nın detaylı inceleme yaptıgını bilmiyordum. Durum böyleyse size hak vermemek elde degil.

Teşekkür ediyorum uyarına...

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aynen öyle detaylı derken raporu tam anlamıyla eksiksiz istemekteler eğerki emeklilik yakınsa çokta uğraşma 2022 nin bağlanması 1 yıl sürer evrakta noksanlık olunca bu benim önerim ama yinede son karar senin

Üye
    Passionate Avatarı

Son Giriş
    11.01-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Vayyy..! Gerçektende 2022 aylıgının sonuçlanması bir yıl falan sürebiliyor mu..? O zaman hiç ugraşmamakta fayda var. Benim toplamda 7 binden fazla günüm var ve eksiklerimi tamamlar tamamlamaz emeklilige başvurursam sanırım çok daha çabuk neticelenir bu iş. Umarım emeklilik başvurusunun sonuçlanmasıda öyle bir yıl gibi sürmez...

Üye
    ticet77 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    emekliliğe başvur bencede en fazla 2 ayda sonuçlanır başın ağrımaz 2022 de evraklarda noksanlık olunca 1 yıldan fazlada sürebilmekte kesinlikle gözünü korkutmak için demiyorum gerçekler bu yönde

Sayfa 1 / 2 12 SonSon