Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ahmet42 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sayın oturan boga kardeşim benim bir komşum var özürü zeka özürlü. bu kardeşim 2005de muracat etmiş yalnız önüne bir düşen olmamış.
    bu konuyu bana çocukları anlatı bende evrak takipden baktım maaş 2006 da aktif olmuş yalnız hiç para çekmemişler tabi çekilmeyince bu para geri gitmiştir
    hesabında görünen miktar 2300 lira civarında hesap gözüküyor
    bu geçen yılara ait maaşları nasıl ve nerden alması gerekir

yardımcı olursan sevinirim.

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    17:23
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

İlgili kaymakamlığa konuyu belirtil bir dilekçe yazarak çekilmemiş paraların iadesini isteyebilirsiniz, fakat çekilmeyen paralar geri alınmaz diyo biliyorum. Çünkü sakat maaşı hesaba yatar ve kimse hesabına yatırılan paraya el koyamaz. İsterse 10 yıl beklesin. Bir yanlışınız olmasın.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    2022 yönetmliği der ki:
    Zamanaşımı ve aylıkların durdurulması
    MADDE 26 – (1) Tahakkuk ettirildiği tarihten itibaren aralıksız olarak bir yıl boyunca aylıklarını almayan hak sahiplerinin aylıkları durdurulur. Aylıklarını beş yıl boyunca almayanların aylıkları ise kesilir. Bu süreden sonra başvuranların aylık istekleri yeni başvuru olarak değerlendirilir ve bunlara geçmiş süreler için bir ödeme yapılmaz.
    Yani, bağlandıktan sonraki bir yılın sonunda aylık dondurulmuştur; o günden bugüne birikme diye bir şey söz konusu değil.

O 1 yıllık aylık da geri gönderilmiştir SGK'ya. Geri alınabilir mi, bilmiyorum. Ama sanmmıyorum.

Yapılması gereken, aylığı hak edecek durumdalarsa, aylığın yeniden bağlanması için SGK'ya dilekçe vermektir...