Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    95
    Verilen Beğeniler
    33

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese merhaba arkadaşlar.

Malmüdürü olarak görev yaptığımı daha önceden sizlere duyurmuştum. Bugün az önce yaşadığımız bir olayı sizlerle paylaşıp, başınıza gelmesi halinde de savcılığa suç duyurusunda bulunmanızı rica ediyorum.

2022 maaşına bağlanmak üzere Ankaraya gönderilen engelli vatandaşlarımızın dosyaları bildiğiniz gibi en az 4-5 ay beklemede kalıyor. Bu dosyaları nasıl tesbit ettiler bilmiyorum ama dosya sahiplerine telefonla ulaşıp bugün ankarada heyet toplanacak bilmem şu saate kadar çocuğunuzu mutlaka getirin veya vereceğimiz hesap numarasına 500 TL yatırın, biz almış olduğunuz raporu burada yenileyeceğiz gibi taleple dosya sahiplerini arıyorlar ve para istiyorlar.
    0531 li bir numaradan aranan vatandaşımız bana geldi ve bende ilgili kişiyi arayarak olayı çözmeye parayı nereye nasıl ve hangi sebepten dolayı yatırmamız gerektiğini sormaya başladım.
    Bir iki sorudan sonra adam endişelendi ben siz kimsiniz parayı hangi isime çıkaracam diyince ortalık karıştı ve karşılıklı bağırmalar ve küfürlerle görüşme sona erdi

size ve çevredekilerinize bu gibi talepler olursa lütfen gereğini yapalım.

teşekkürler.

Üye
    32ilhan Avatarı

Gerçek Adı
    ilhan
    Son Giriş
    06.04-2016
    Saat
    15:08
    Yaşadığı Yer
    ısparta
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

daha neler duycez görcez yav saol arkadaş bilgilendirdiğin için

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Kurumun içindendir bunu yapanlar araştırılırsa çıkar bence.. Dolandırıcılıkta sınır tanımıyorlar artık.. Nasıl geçecekse kursaklarından o para! Yakaladıklarını idam etsinler bence yaşamasın öylesi insanlar ölsün!! Ne haram biliyorlar ne kul hakkı ne günah.. Deli olmamak içten değil!!

Üye
    çelik Avatarı

Son Giriş
    21.12-2013
    Saat
    17:41
    Yaşadığı Yer
    bozüyük
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

burada benim bir engelli arkadaşımın başından geçeni de paylaşmak istiyorum. arkadaşım yürüme engelli çift koltuk deyneği kullanıyor geçen ay 2022 maaşını çekmiş ve bankadan elli metre uzaklaşmışki kravatlı memur giyimli biri yaklaşmış ve maaşının eksik ödendiğini demiş dekontu ve parayı almış gel bankaya demiş ve hızlanmış arkadaş bankaya gittiğinde banka görevlileri yok böyle bişey demiş ve arkadaşta dolandırıldığını anlamış durumu emniyete bildirdi...

Üye
    Loris Avatarı

Gerçek Adı
    Sercan
    Son Giriş
    20.11-2017
    Saat
    21:57
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

0212 444 03 33 nolu numara arayıp garanti bankasından aryıoruz derlersede kanmayın bu da dolandırıcıların yeni taktiği.. Geçen aradıklarında 2022 maaşı alan abimi sordular şerefsizler... Allah onlardan bizi esirgesin..

Forum Moderatörü
    UZAKLAR Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    13:37
    Yaşadığı Yer
    Türkiye
    Alınan Beğeniler
    95
    Verilen Beğeniler
    33

Vay bee, bu iş bayağı ciddiymiş baksanıza arkadaşlar adamlarda ne taktikler ne organizasyonlar varmış meğersem. aman dikkat edelim. ve de şikayetimizi unutmayalım. biz sustukça bunlar konuşmaya aldatmaya devam edecektir. şebekeden birini dinlemeye aldılarmı gerisi çorap söküğü gibi gelecektir. saygılarımla.

Üye
    Bacıbey Avatarı

Gerçek Adı
    Havva
    Son Giriş
    24.06-2015
    Saat
    01:19
    Yaşadığı Yer
    Samsun
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Garanti bankasının numarası alan kodu olmadan "444 0 333" şeklindeymiş... Yani "0212 444 0 333" Garanti Bankasının taklit numarasıymış.. Bir çok kişi dolandırılmış bu yöntemle.. Aklımızda bulunsun ne oluuur ne olmaaaz.. Aslında böyle telefon yolu ile ulaştığı zaman birileri bize direk adı verilen kurum ile bağlantı kurmak lazım.. Öyle şak diye aha aradılar hemen yatırayım parayı demesin canım artık insanlarda..Bizimde dikkatli olmamız gerekiyor..

Üye
    aferits Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    23.10-2017
    Saat
    21:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hırsızlarla baş etmenin yolu başarabildiğimiz oranda hırsızlardan daha art niyetli düşünüp
    ona göre önlem almaktır.