Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon
Toplam 34 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    meddata Avatarı

Gerçek Adı
    ezel
    Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    09:01
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    peki 50 tl taksit yaparlarmı?aldıgımız zaten 550 lira

Üye
    yasin258 Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    12:22
    Yaşadığı Yer
    Denizli/Merkez
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    6

adam konu açtığına pişman olmuştur herhalde alt tarafa doğru zelzeniş yazıları var
    ben de başvurmuştum 2022 ye babam mükellef ve oturduğu dükkan kendisinin olunca vermediler yane et pazardayken soğan doğranmaz derler bizim burda ama neyse sağlık bazı kapılar açılır bazı kapılar kapanır hayırlısı olsun umarım ödemen kurtarırsın paçayı diyecem ama zor. . . .

Üye
    ancıl Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    13.12-2017
    Saat
    23:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    1

Herşeyin bir bedeli var. Sen çalıştığında özürlü aylığının kesilmesi için bir dilekçe yazsaydın. Bunlar başına gelmezdi. Zaten senin almış olduğun liralar harama giriyor. En azından haramdan kurtarılacaksın. ÜZÜLME....

Üye
    alanya Avatarı

Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    00:56
    Yaşadığı Yer
    Antalya - Alanya
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    5
    Blog Mesajları
    1

Ücret geri ödenmelidir ama ücreti alırken adamıda böbreğini satmaya mecbur bırakmayacaksın. En azından vergi cezalarında uygulanan faizi uygulaycaksın. Bu vatandaş haksız para almış ama devlette ciğerini sökerim senin diye üstüne gidiyor.

Hakkaniyetli ve adil olan faiz ne ise onu almalı. Devlet UZAN ailesine bile borçları için %50 faiz uygulamadı... Benim itirazım bu noktada, yoksa 2022'den haksız ödeme alan arkadaş yerden göğe kadar haksız.

Zaman zaman kampanya yapar tüm borçlulara ve tecil edilen vergi borçlarına yıllık % 3 tecil faizi + 18 taksit uygulanır. Demekki isteyince oluyormuş. Bkz. ::Mevzuat Display::

Üye
    ceren.kozaner Avatarı

Son Giriş
    06.07-2011
    Saat
    10:33
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ohhh ne güzel hem çalışırken al maaş hemde devletin 2022 sini al ne güzel.Devlet engellilere para vermese ne biçim devlet,verince de böyle devletini dolandırırsınız.Zehir zıkkım olsun o aldığınız paralar.baran fırsatını bulsa elektiğide kaçak kullanırsın sonrada devletten helallik istersin devletten değil kaç kişinin parası var orada kimbilir nasıl helalleşiceksin.ama haram ve helal senin için önemli olsa devleti dolandırmassın.Daha kesmeseler ölene kadar da oparayı kestirmezdin sen.sonra diyosun ki cahilim o parayı almak için çalışmadığına dair şartı olduğunu biliyosunda işe girince kestirmen gerektiğini mi bilmiyosun.Zehir zıkkım olsun alamyanlar aç aç beklesin sende o haram paraları ye sonra devlet bize baksın...

Üye
    baran sertaç Avatarı

Gerçek Adı
    şükrü
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:22
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

birirleri sizlere son 10 yılda nekadar hakkınızın gasp edildigini devlet baba tarafından açıklamıyor galiba ????????? iyikine bu yıl 7000 kişi alıyor devlet babadan iyisi yok
    YARASI OLAN GOCUNUR
    kimin dolandırıcı oldugu belli etti
    sahte raporlarla maaş alanı, işe gireni, haklarmızdan faydalnaları hey size diyorum yarası olan arkadaşlar.. azar çekeceginize dönünde bir etrafınaza bakın ben kimim diye ????

SİTE YÖNETİMİNE SESLENİYORUM SİYASET VE PARTİ BÖLÜMÜDE AÇIN !!!!
    bari insanların kim oldgunu anlayıp ona göre cevap yazarız

Üye
    kutup yıldızı Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    .....
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ceren.kozaner;

biraz düşünmeyerek kırıcı ve sert yazmamışmısınız?bende şuanda aşagı yukarı buna benzer bir durumdayım.ama şöyle bişey var ben sigortalı olan kişye 2022 maaş bağlangdığını bilmiyordum.öyleymiş madem ben evrakları teslim ettim herşeyi bildirmeme rağmen maaşı bağlayanlara ne demeli ve ben bu durumu öğrendikten sonra dilekçeyle kendim bildirdim.benim durumum bu sigortalıyım ve size 2022 başvurusunda bilgilerimi sundum siz maaşı bağlamışsınız ama cezalı ödeme diye bişey duydum maaşın durdurulmasını ve incelenmesini talep ediyorum dedim dilekçemde....o yüzden sevgili kardeşim madolyonun o yönününde düşünün tek suçlu olan bizler olmuyoruz.insanız herkez hata yapabilir.bu hükümetde olsa......önemli olan zararın neresinde fark edeilirse kaale almamazlık yapmayalım...sevgiler....

Üye
    meddata Avatarı

Gerçek Adı
    ezel
    Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arakadaşlar bana 2022 yersz ödeme diyerek 8 bin tl borç çıkarıldı.taksitle ödeyebilirim dedim kabul etmediler.şimdi bi yazı geldi.hazıne dava açmış.mahkemeyeçıkcam.ne yapmam lazım mahkemeden sonuç ne olur acil yardıma ihtiyacım var

Üye
    Tunay Yavuz Avatarı

Son Giriş
    22.02-2012
    Saat
    15:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşım başına gelen üzücü bir durum. sana bende yüklenmek istemem ama ;
    uçarın karaçarın yok ödiyeceksin ...korkma yanlız değilsin bende ödemiştim ve ortalama 4 taksitim kalmıştıki (8 mayıs 2008) af çıktı ama 2850 tl ödedim sana geçmiş olsun şimdiden ....

Üye
    BaY_Cin Avatarı

Gerçek Adı
    DeVRim
    Son Giriş
    08.03-2015
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    Buralardan
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Dava açılmışsa kesin ceza alırısn. Her günün belli bir ücreti var (örneğin 1 gün 15 tl) senden tahsil edilmesi gereken ücret o çizelge doğrultusunda kaç gün ediyosa gider o kadar gün ceza evinde yatarsın. Tabi başka bişeyden yargılanmazsan Devleti dolandırmak, haksız kazanç sağlamak vs vs gibi dosyalar açılmazsa tahminen 1 yada 1.5 yıl yatar çıkarsın hayırlı olsun . .

Üye
    meddata Avatarı

Gerçek Adı
    ezel
    Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ne diyon kardeş sen 1,5 yıl hapismi

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

meddata, hemen bir avukat tutmalısın. Kendi başına hareket etme. Borcunu taksitlendirme imkanın vardı. Bunu memurlarla sözlü goruşmek yerine yazılı olarak kaymakamlıga bildirecektin. Tekrar taksitlendirme yoluna gidersin...Mahkeme sürecinde detayları bilmiorum.
    Ama başta dediğim gibi artık avukatsız hareket etme madem mahkeme yazısı gelmiş...
    Avukat tutamayacak durumdaysan eger, adli yardım talep ederek ucretsiz avukat yardımı alabilirsin:http://www.engelliler.biz/forum/huku...ler-hukuk.html

Üye
    cevlik Avatarı

Gerçek Adı
    murat
    Son Giriş
    17.04-2014
    Saat
    11:30
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim...

Üye
    meddata Avatarı

Gerçek Adı
    ezel
    Son Giriş
    14.07-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ya ben yazılı da sözlüde sölüde smoyledim malmüdürlüğüne olmaz dediler.çok zordayım ceza alırsın diyolar hapis yatarsın diyolar

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Meddata dava bitmiş ve nasıl sonuçlandıgı açıklanmış değil. Üzme kendini. Dediğim gibi bir avukat yardımı almalısın. Hakim karar almış değil daha
    İlla mahkeme hapis hapis diye dayatmaz elindeki argümanları değrlendirir ve öyle sonuca bağlar. Avukat bunun için var di mi?

Sonuçta borcun borç ama "niye ödeyemiorum bi dinle be hakim bey" de demekten seni kim engelleyebilir ki?

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon