Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
Toplam 61 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yahu arkadaşlar tecrubsi olanlar varsa yazsın lütfen buraya. İŞKUR'a kayıt için şart mı rapor?

2022 aylıgına başvurulması için gereken "işkura kaydını yaptırdıgına dair belge" için özürlü raporu şartt mı? Normal kayıt yaptırsa olmuyor mu? Rapor olmadan?
    yahu mac bu çocugun başı raporlarla dertte. Dilerim tecrubesi olan biri yazar da "kayıt için rapora grek yok" der.)
    Ya ozzo sen 2022 aylıgına başvurdugunu ve bu yuzden işkura kayıt yaptırdıgına dair belge istendiğini soyleidn di mi?
    yahu bu kadarcık işte de rapor istenir mi yahu?
    offf ülkem offffffffff

Üye
    CrystaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ferman
    Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    04:28
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Valla Abla 1 Tane Rapor Verdiler Bende Onu Göndermiştim Annemin Adına Maaş Bağlanmıştı Şimdi Benim Adıma Dönücek Ya İş Kurumuna Git Dediler Orada Rapor İstiyor O Rapordan Sonra Evde Bakım İçin Aldığım %78 Olan Raporum 3 Tanedi 1 Tane Var Ama Oda %78 Olurmu Onu Götürsem 2022 İbaresi Yok Onda?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

olsun götür sonuçta işe yarar o ya onu götür sen
    ya ozzo bu 2022 aylıgı için greken işkur belgesi için de mi rapor istiyorlar?
    Bak sen işlerini yaparken hem biz sana yardımcı oluyoz hem sen bize
    karşılıklı ögreniyoz valla
    Herkes senin gibi her süreci yazsa valla bilmdiğimiz şey kalmayacak bu gidişle
    O yüzden teşekkürler her detayı yazdıgın için. Bu sayede seninle birlikte o koridorlarda dolaşıoruz haberdar oluyoz, nasıl iş yaptıklarından.

Forum Moderatörü
    mac72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ercihan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:27
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    53
    Verilen Beğeniler
    59
    Blog Mesajları
    10

Kalem hocam bu konularda tecrübem yok ama benimde bir malulen emeklilik için denemem olmuştu SGK dan istek yazısı götürene kadar hastane burnumuzdan getirdi...SGK vermem o istek yazısını diye tutturdu bir SGK bir Numune.. Sonunda amirine telefon ettirince kuzu gibi yazdı SGK daki şef..Malesef çok zor ülkemizde bazı şeyler..

Üye
    CrystaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ferman
    Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Abla Mal Müdürlüğü Dedi Raporunla Git Onada Söyledim Raporum Ankarada Fln Dedi Sen Genede Git Dedi Adama Anlattım Maaş İçin Dedim Vs. Dedi Rapor Yada Aslı Gibidir Kaşeli Rapor Kimliğinle Gel Yapalım Dedi Bende Anlamadım Zaten Görüyorsun Beni Ne Diye Rapor İstiyorsun Halen Maf Oldum Ya Sormayın Piskolojim Bozuldu Bu Olaylar Yüzünden Nereye Gitsem Birşey Çıkıyor Anlamadım Gitti.

Bu İşler Böyle Paylaşmayı Severim Ben Teşekkürler

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Yok moralini bozma ablam. Sen o bahsettiğin raporla git. sonuçta işkur'a kayıt ayrı. İstrsen tel aç olup olmayacagını sor öyle git.
    On kere tel aç gerekirse
    Mac, aslında bu gibi detaylar yazılınca bu tür sorunu olan arkadaşlara on defa gitmelerini engellemek için baştan mudahale edebiliriz. Bak işkur için rapor gerektiğini bilseydim yazardım mesela. Bu gibi detaylarda o kadar vakit ve emek kaybı oluyor ki. Tecrube paylaşımı birimizi gereksiz yere dolaşmaktan kurtarsa işte kâr
    Ama ozzo sayesinde bunları da öğreniyoz.
    Ozzo ablam uzulme en azından senin sayende bilgi paylaşımı agımız genişleyecek ve arkadaşlara yardımcı olabilecksin sen de...
    Dilerim gun geleck boyle ayak işleriyle yorulmadıgınız günler de gelecek...Bu sorunları çözmek için pratik öneriler de uygulamalar da devreye girecektir.
    Sorunları izlioz izlemeye devam da edeceğiz.

Üye
    CrystaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ferman
    Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

İnşallah Abla Yok Bu Rapor %78 Olmaz Sordum Hastane Gidip Fotokobi Çekip Başhekimde Aslı Gibidir Kaşesi Vursa? Olurmu

T:Tüm vücut fonksiyon kaybı oranının %40-%69 arası olması halinde T.İş Kurumuna yaptığı başvurusunun kayda alındığını gösterir belgenin de gönderilmesi.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

o zaman ablam mac'ın yadzıklarını duydun. Hastanede sorun çıkabilirler.Kişisel başvurularda sorun çıkarıyolarmış.
    işkur'a "hastaneden bir nüsha istersem bana sorun çıkarabilirler siz bana bir yazı yazın verin ben gidim o resmi yazıyla hastaneden raporun bir nüshasını isteyim" de. Bunu dene memurlarla muhabbeti koyulaştır hallet işkur aracılıgıyla...Tatlı dille yılan bile deliinden çıkar
    ya dur ya hiçbirinden emin değilim. tecrubeis olan arkadaşların yazmasını bekleyelim biz.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

ya ablacım mantık yürütüyorum şimdi. Sen o hastaneden bir rapor almışsın. O raporun bir nüshası arşivde duruyor. Ve sennin elinde bir nüsha bile yok. 2022 için başvurmuşsun. Bu başvuru için gerekli bir belge için işkur'a gitmişsin. Ve işkur senden sağlık kurulu raporu istemiş. Eğer hiç sağlık kurulu raporun olmasaydı işkur sevkiyle yeni bir rapor çıkarmak için hastaneye gidebilirdin. Ama sen zaten bir sağlık kurulu almışsın o hastaneden. Senin durumunda birinin tekrar heyete girmesine gerek yok. Sadece tek bir nüshaya ihtiyacın var. Sağlık kurulundan sağlık raporunun bir nüshasını isteyeceksin. Hastane arşivinden rapor numarana göre o raporunu rahatlıkla bulabilirler. Bunları anlat hastane sağlık kuruluna bir nüsha versinler.
    Dedim ama aklıma şimdi geldi. Özürlü sağlık kurulu raporlarının her nüshası tek tek saglık kurulu yetkili doktorları tarafından imzalanmak zorunda. Sana bir nüsha verebilmeleri için -mevzuata göre- o raporda imzası olan doktorların tekrar imzalaması gerekir, onaylanması ve mühürlenmesi gerekir. Bu durumda hastane yeni bir nüsha vermeyi kabul etmez.Çünkü elinde tek bir nüsha var.Onu da veremez sana. E o nüshanın aynısını nasıl çıkartacak tekrardan? O imzalar vs nasıl yapacak? ibare değişikliği için tarih atılacak ve aynı doktorlar imzalayacak, onaylanacak, mühürlenecek. Düşünebilior musun bu işlemin ne anlama geldiğini? Rapor yeniden düzenlenior güncellenior anlamına gelior bu. O yüzden "Yeniden heyete gir" derler sana.
    Ancak hastanedeki raporun fotokopisini isteyip "aslı gibidir" diye muhurletebilirsin. Bu şekilde olabilir mi diye işkur'a sor bence. Aklıma başka yol gelirse yazarım.

ablam ayrıca demişsin ki:

"Eklemediler Yeniden Rapor Çıkarmak Gerekiyormuş "

Bana Gelen Cevap Bu Yani Yeniden Rapor Çıkarmak Gerekiyor Düzenleme Yapılamazmış Diyorlar Çok Morelim Bozuldu Ve Üzüldüm Başhekim Ve Hasta Hakları Hepsi İle Görüştüm Ama Olmadı

İlgili Sayılı Dilekçenizle İstemiş olduğunuz hususların yerine getirilebilmesi için
    Hastanemiz Sağlık Kuruluna Müracaatınız Gerekmektedir
    Bilgilerinize arz ederim

ablam bimer'e de yazsan kendini de yırtsan şu anki mevzuata göre o rapora bir tek kelime bile ekletemezsin. Çünkü bir ibarenin eklenmesi o raporun güncellenmesi anlamaına gelir.Yani şöyle anlatayım sana...
    Özürlü sağlık kurulu raporu hazırlanırken her nüshası tek tek imzalanıyor, onaylanıyor ve mühürlenior. Şimdi sen o rapora bir ibare ekletmek istersen ki bu o raporda bir değişiklik demek yine tek tek o raporun imzalanması, onaylanması ve mühürlenmesi anlamına gelior. O raporu onaylayanlar,imzalayan doktorlar tarafından. Bunların olması arada bir süre geçtikten sonra baya zor. O yüzden bu işlem yeni bir rapor çıkartmak gibi olacagından, sağlık kurulu seni tekrar heyete alır. çünkü yeni bir sağlık kurulu raporu çıkarmakla bir nüsha çıkartmak ya da bir ibare ekletmek bu gibi resmi evraklarda neredeyse aynı işlemleri gerektiriyor.
    Hiçbir hastane bunu kabul etmz. Yasal olmaz çünkü. O yüzden şu dilekçe ancak yeni rapor çıkartırken işe yarar:http://www.engelliler.biz/forum/sagl...n-dilekce.html

Üye
    CrystaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ferman
    Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Öncelikle Abla Düzenlerle Raporu Diye Söylediler Bende Yazdım Dilekce Kabul Olmayınca Şikayet Etmiyecektim Bülent Hocam Diyince Bende Ettim Bilseydim Yapmazdım Valla Çünkü Herkez Olmaz Diyordu Eklenmez Diyordu Ben Olur Olur Diye Tuturmuştum Belli Olmaz İnşallah Olur Ama Zor Olacak

2.Olarak
    Ancak hastanedeki raporun fotokopisini isteyip "aslı gibidir" diye muhurletebilirsin. Bu şekilde olabilir mi diye işkur'a sor bence.
    İş Kur Kabul Ediyor Ama Hastane Verirmi Bilmiyorum Pazartesi En İyisi Mal Müdürlüğüne Gitmek Onlara Anlatıcam Bir Yazı Verirlerse Hastaneye Gidicem Fotokopisini Çekicem Aslı Gibidir Kaşesini Bastırıcam Öyle Olur İnşallah Başka Şansım Yok

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

hastane, fotokopisini "aslı gibidir" diye onaylar. rahat ol Durumunu anlat elinde raporunun bir nüshası bile olmadıgını... "aslı gibidir" fotokopisini verirler.

Üye
    CrystaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ferman
    Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Kalem;

Bugün Hastaneye Gittim Dilekçede Yazdım Sağlık Kuruluna Gittim Vermediler Olmaz Dedi 2006 Verilen Rapor Tekrar Veremeyiz Herşey Değişti Yeni Rapor Çıkarman Gerekiyor Dedi Ben Kafayı Yedim Ya Ne Yapıcam Ya Bana Fikir Verin Ordan Çıktım T.iş Kurumuna Gittim 2007 Evde Bakım İçin Çıkardığım %74 Olan Raporumu Verdim Direk Birşey Demeden Adam İşlem Yapmaya Başladı Bu Seferde Sistemde Sorun Vardı Olmadı Yarın Gel Dedi Sansızlığın Bu Kadarı Yarın Gidicem Ama Aklıma Takılan Sorular Var

İş Kurumuna %40 ve %69 Arası Rapor Gerekiyor Yazıyordu Benim Rapor %74
    Adam Bilgisayara Aktardı Dilekçe Vs İşlemleri Yapıyordu
    Yani Ankaraya Verdiğim Rapor %68 2022 İbareli Bu Rapor İse 2007'de Aldım Evde Bakım İçin İbareli Sadece Raporlar Farklı Yani Bir Sorun Yaratırmı Acaba Yapıcaktı Yani Adam Ama Sorun Olurmu Sonradan Başıma?

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    331
    Verilen Beğeniler
    89

Ablam işkur'dan istenen belge dediğin gibi %40-%69 özür oranı grubu için istenior. %70 ve üstü özrü olanlardan istenmior.
    Bu durum 2022 başvuruları için geçerli. İşkur için değil. Senin evde bakım için aldığın raporu kabul ettilerse sorun olmaz merak etme. İşkur için gerekli o rapor.
    Sen işkur'a kaydolduguna dair belgeyi vereceksin mal müdürlüğüne hepsi bu. Geçip de sana sgk "niçin işkur'a %78'lik raporla kaydoldun?" diyemez.
    Aldığın o rapor da geçerli ve işkur bunu kabul ettikten sonra sgk'yı ilgilendirmez bu durum.
    Sonradan bri sorun olmaz. Rapor oranın yukslmiş sadece. Ve o %78 oranla sgk'na başvurup aylıgını yukseltmemen için dua edebilirler ancak Zaten sgk işkur'dan aldıgın belgeyle ilgilenir ancak
    Önemli olan şu an işkurdaki belgeyi alabilmen. Gerisini düşünme sen.
    Halledince bilgilendirsen sevinirim. 2022 için istenen İşkur belgesini nasıl aldıklarını bilmiordum mesela ben Rapor gerektiğini filan...

Üye
    CrystaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ferman
    Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Evet Ablam Verdim Oldu İş Kura Özgeçmiş Belgesi Verdiler Bana Şifre Verdiler Birde İş Bakabilirim Diye O Kadar Kısaca Sorun Kalmadı Herkese Teşekkürler Yanlız

%78 oranla sgk'na başvurup aylıgını yukseltmemen için dua edebilirler ancak
    Burayı Tam Olarak Anlamadım 2022 İbaresi Yok Raporda Öyle Olurmu

Üye
    CrystaL Avatarı

Gerçek Adı
    Ferman
    Son Giriş
    26.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Merhabalar 2022 İbaresi Eklemeleri İçin Dilekçe Verdim Hastaneye Dilekçeden Olumsuz Cevap Aldım ve Bimer Şikayete Bulundum ve Bimer Takip'de Şöyle Yazıyor
    ;

3972 - Tek rapor üzerinden Evde Bakım Aylığı ve 2022 Maaşı alınabilinir mi?

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon