Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    atakan_abi Avatarı

Gerçek Adı
    Onur Güney
    Son Giriş
    19.10-2014
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Çekmeköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar eşim eylül 2009 da işe girdi bizde 2022 maaşı kendiliğinden kesilir dedik we bişi yapmadık sonradan baktık ki bizim kestirmemiz gerekiyor
    bir dilekçe yazdık ve kesildi: http://www.engelliler.biz/forum/2022...esilir-mi.html

şimdi bize bu gün bi zarf getirdiler ve ödemelerin bir kısmını geri istiyorlar
    mektubun bir kopyası aşağıda şimdi benim sorum bu borca itiraz etsek bir sonuç çıkar mı
    eğer ödemek zorunda kalırsak çekmeköyde oturuyoruz nereye ödeyeceğiz

2976tarama0001 - 2022 maaşı konusunda yersiz ödeme gerekçesi ile gelen borca itiraz edebilir miyim?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

2022 aylığı alan kişi bir yıl içinde 90 günü aşan sigortalı çalışma süresini aşarsa, 2022 aylığını kestirmekle yükümlüdür. Kestirmemişseniz, cezayı ödemekten başka şansınız yok:
    http://www.engelliler.biz/forum/2022...n-dilekce.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    weled Avatarı

Gerçek Adı
    TuRaN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    10

benimde böyle bi sorunum
    sigortalı işe başladım 1.ayımda 2022 ödemesi geldi
    4 ay sonra işten ayrıldım yine 2022 ödemesi gelecek (kesilmemişse tabi)
    şimdi 1. ayımda aldığım bu paranın geri ödemesini yapmalımıyım ...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Evet, büyük olasılıkla o bir ay dahil bundan sonraki alacağın aylıkları geri isterler Turan
    Hiç elleşme o paraya.. Eğer bundan sonra iş bulman yakınsa, 2022 aylığını kestirmek için başvurunu yap:

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANLIĞI
    Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü'ne

2022 sayılı yasa kapsamında sakat aylığı alıyorum.
    Sigortalı işe girdiğimden dolayı usulsüz işlem olmaması adına 2022 aylığımın durdurulmasını arz ve talep ederim

ad soyad
    imza

tc kimlik no
    adres
    telefon
    Yok, iş bulamayacak, çalışmayacaksan, o zaman şöyle bir dilekçe yaz SGK'ya:
    Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü'ne

2022 sayılı yasa kapsamında sakatlık aylığı alıyorum. XX-XX tarihler arasında sigortalı işe girdim, ama şimdi işsizim.
    2022 aylığımın devam etmesi ve usulsüz işlem olmaması için yapmam gerekenlerin tarafıma bildirilmesini arz ve talep ederim

ad soyad
    imza

tc kimlik no
    adres
    telefon
    Dilekçenin gönderileceği adres:
    Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü
    Tuna Cad. No: 7 Kızılay / ANKARA
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    atakan_abi Avatarı

Gerçek Adı
    Onur Güney
    Son Giriş
    19.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Çekmeköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili oturanboğa bugün gidip borcu ödedim tam 1750 tl şimdi bu ödenen para için ankaraya dilekçe yazmak istiyorum nedenine gelince zaten biz sigortalı işe girişimizi bildirmeseydik bu ödenek ödenmeye devam edecekti
    şimdi benim sizden isteğim bu söylediklerimi dikkate alarak bir dilekçe örneği yazmanızdır son bir not benim lafım ana paray değil bunu ödemek boynumuzun borcu fakat gelen faiz sizcede çok değilmi eminim bu konu tek bizim sorunumuz değildir

birde forumu yenilemişsiniz benim bilgisayar böyle bir olayı kaldıramadı sayfalar iki saatte zor açıldı

saygılarımlaa

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Neye itiraz etmek istediğini anlamadım?

Üye
    atakan_abi Avatarı

Gerçek Adı
    Onur Güney
    Son Giriş
    19.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul / Çekmeköy
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

zaten biz sigortalı işe girişimizi bildirmeseydik bu ödenek ödenmeye devam edecekti

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    951
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Evet, ve siz daha çok borç ödeyecektiniz... Bildirimde bulunmak sizin yükümlülüğünüz. Bulundunuz diye fazladan bir iyi niyet göstermiş değilsiniz...