Toplam 5 mesajın 1-5 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    semmy Avatarı

Son Giriş
    17.05-2010
    Saat
    12:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba,

Buraya bugün üye oldum, insallah cok aradigim cevaplari burda bulurum. Benim kayinvalidem icin sorularim olacakti. Önce durumu kisaca anlatayim:

Esim ve ben Hollandada yasiyoruz.
    Esimin ablasi Ingilterede, baska da cocuk yok.
    Kayinvalidem Izmir'de, 68 yasinda ve hicbir geliri yok.
    Kendisi dul. Ne nafakasi var, ne herhangi bir sosyal gelir.
    Hic ama hicbir seyi yok.
    Biz onu bizim hollandadaki saglik sigortamiz üzerinden sigortali yapabildik, o kadar, yani saglik acidan durum iyi.
    Kendisinin 2022 Maaşına hakki var mi, ve varsa bu ne kadar? Eger hakki varsa geriye dönük alabilir mi?

Simdiden sorularima vakit ayirdiginiz ve yanitliyacaginiz icin cok tesekkürler.

Süheyla Atar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Sizden sağlık güvencesi olması 2022 aylığı almasına engel sayılmaz. Yaşadığı yerdeki kaymakamlığa gidip 2022 aylığı için başvuru yapabilir.

Geçmişe dönük olarak aylık alınması mümkün değil
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    semmy Avatarı

Son Giriş
    17.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba,

Daha öncede sorularim olmustu, cevabimida aldim cok tesekkürler. Simdi durumda bir degisiklik oldu o yüzden yeniden yaziyorum.

Esim ve ben Hollandada yasiyoruz ve 68 yasindaki kayinvalidemin hicbir geliri olmadigi icin 2022 maasina hakki oldugunu ögrendik. Biz birkaz ay sonra temelli dönmeyi düsünüyoruz. Bu yüzden bu maasi kesilebilirmi? Ayni evde yasamiyacagiz, ama yurticinde evladin olmasi durumu degistirirmi? Birde söyle bir durum var: esim Hollandaya gelmeden önce evi annesinin üzerine fakat döndügümüzde tekrar üzerine alacak. Buda bir sorun yaratirmi?

Yanitlariniz icin tekrar tesekkürler.

Üye
    semmy Avatarı

Son Giriş
    17.05-2010
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Cok hizlisiniz, yanit icin cok tesekkurler! Son olarak miktarida yazabilirmisiniz acaba?Yaslilar ne alir? Tekrar tesekkurler...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    üç aylık 540 TL
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...