Toplam 3 mesajın 1-3 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar
    ben de buraya yeni katıldım ve konuları buldukca sorup bilgilenmek için sizlerden yardım istiyorum.

benim sorunum da %51 raporum var ve yesil kartlıyım 22 yasındayım. 2 kere zonguldak valiliğinden dosya hazırlatıp gönderdim ve sonuç olarak söyle bi yazı geldi bize aynen yazıyorum.

2022 sayılı kanuna göre özürlü aylığı talebinde bulunan............. kişi hakkında yapılan arastırma sonucunda ;nafaka yardımı yapabilecek yakını bulunmadıgı, kazanç getirecek malının olmadıgı, calışma ve iş görme gücünü %51 oranında kaybettiği ancak, babasının 455,83 TL aylık maas aldıgı, bunun da ilgilinin gecimini saglamaya yetecek düzeyde bulundugu anlaşıldıgından ,anılan kanunun 1. maddesi ve ilgili yönetmeliğin 6. ve 7. maddeleri uyarınca MUHTAÇ OLMADIGINA karar verilmiştir

Diye bir sonuç geliyor ve ben aileme yük olmak istemiyorum zaten babamın saglık güvensinden hiçbir şekilde yararlanamıyorum bir de böyle babamın maası cok yeterliymiş yada bana bakmak zorundaymış gibi bi karar yazmaları insanı çileden cıkarıyor.
    ben 18 doldurmusum babamın saglık güvencesinde bile degilim devlet atmış beni babamın üzerinden bir de imkan sundugu maası vermiyor
    sizce ne yapmalıyım bi yol gösterebilir misiniz?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    15:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.244

BİMER'e şu minvalde bir dilekçe yazmalısınız: http://www.engelliler.biz/forum/2022...tml#post221261
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ne yapmam gerekli hiç bi fikrim yokki sudan cıkmıs balık misali yol gösterenimiz olmalı tsk ederim yine de

iyi calışmalar öncelikle.benim sorunum 2022 maası konusunda. 22yasında bi bayanım ve %51oranında raporum var.sahsıma aylık baglanması için 2 kez basvuru da bulundugum halde sonuç alamadım nedeni babamın emekli maasının bana bakmaya yeterli oldugu gösterildi fakat benim babam tarım sigortası emeklisi ve ben babamın saglık güvencesinden bile yararlanamıyorum,yesil kartlıyım.babam 18 yasından sonra bana bakmakla yükümlü degil.onlarında kendi giderleri var hastane,yiyecek vs.kendilerine zor yetiyor bana ayırabilecekleri bi miktar olmuyor ki hem ayırmak zorunda da degiller devletimizin biz özürlülere tanımıs oldugu özürlü maası varken ben neden aileme yük olmak zorunda bırakılıyorum.lütfen yardım etmenizi ve bu sorunun sonuca baglanması konusunda yol göstermenizi rica ederim.

bu sekilde basvuru metnini doldurdum umarım faydası olur.bunun dısında bi yere dilekçeyle felan basvuru da bulunmam gerekir mi?