Toplam 9 mesajın 1-9 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Kumru Avatarı

Gerçek Adı
    gülümse
    Son Giriş
    05.12-2011
    Saat
    14:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    selam

ben orak hücre anemisiyim
    babam ssk 'dan emekli .
    babamın ssk'sından ayrilmadan ozürlüllük maaşi alabiliyor muyum. çok mereak ediyorum

cevaplarsanız sevinirim.

Üye
    Kumru Avatarı

Gerçek Adı
    gülümse
    Son Giriş
    05.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevabınız için teşekkür ederim. Peki anemi hastalarının özürlü oranı sizce kaç olmalıdır? ve artı hastalıklar olursa onlarda hesap edilir mi?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.250

Sakatlık oranları sakatlık oranı cetveli'ne göre belirlenir.
    Birden fazla sakatlık/hastalık varsa, bunların oranları Balthazar Formülü ile toplanır: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...esaplanir.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Kumru Avatarı

Gerçek Adı
    gülümse
    Son Giriş
    05.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Maaş almadan sadece özürlü raporu çıkartılıyormu?

ben orak hücre anemisiyim. benim amacım babamın ssk karnesinde kalıp tedavi olmak...
    ama memurlar bana 2022 maaşı almam için yeşil kartlı olmam gerektiğini söylüyorlar.

raporu önce çıkartıp sonra da ssk karnesi ile tedavi olmak istiyorum.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.250

Azize, 2022 başvurunu babanın sağlık güvencesinden yararlandığın için reddeden memura veya onun amirine şunu söyler misin: "Bu konuda SGK "sağlık güvenceli olmak 2022 aylığı almaya engel değil" diye görüş belirtiyor. SGK primsiz ödemeler genel müdürlüğünü arayarak bu konuda kurum görüşünü alabilirsiniz."

Bakmakla yükümlü olunan birey kapsamında sağlık güvencenin olması 2022 aylığı bağlanmasına engel değil.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    23:20
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

sayın oturanboğa zaten sgk ya yaptıgım müracatlarda aldigim yanıt hem aynı sağlık güvencesi yeşil kart değilse 2022 baglanmaz deniliyor

Üye
    Kumru Avatarı

Gerçek Adı
    gülümse
    Son Giriş
    05.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

çok güzel bir haber. yeşil karlı olmasdan maaşınızı nasıl bağlatabildiniz nereye başvurdunuz.

http://www.engelliler.biz/forum/sagl...tml#post649669 burada yazılanlar ve haberlerde duyduklarım ve ayrıca sgk memurundan aldığım cevap. ben yeşil kartlı olursam babamın siğortasına dönemiyorum bundan dolayı 2022 maaşı bağlatamıyorum.

Üye
    Kumru Avatarı

Gerçek Adı
    gülümse
    Son Giriş
    05.12-2011
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben sgk ya mail atmıştım ve cevap geldi cevap şöyle: 2022 SAYILI YASA UYARINCA AYLIK ALANLARIN TEDAVİ İHTİYAÇLARI YEŞİLKART İLE KARŞILANMAKTADIR.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    956
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ezberden cevaplamışlar... Elbette, hiç bir sağlık güvencesi yoksa 2022 aylığı alan kişinin, Yeşil Kart'la karşılanır. Sorun, anne-babadan sağlık güvencesi varsa ne oalcağına dair! Bunun yanıtı önemli