Toplam 11 mesajın 1-11 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cihan_s Avatarı

Gerçek Adı
    CİHAN
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    10:21
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar, öncelikle vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim.

2003-2007 yılları arasında 2022 özürlü maaşından yararlanmaktaydım.
    2007 nisan ayında işe girdim, haziranda maaşımı aldım , daha sonra yasal olmadıgını öğrenip özürlü maaşımı iptal için dilekçe ile bavuruda bulundum ve maaşım kesildi.

Dün SGK Primsiz ödemeler genel md. tarafından tarafıma bir yazı geldi.

işte hak etmediğiniz aylıgı almanızdan dolayı %50 fazlası ile tahsilatı yapılması falan filan. ayrıca bana bunu 2008de teblig ettiklerini söylüyorlar. fakat herhangi bir teblig elime ulaşmadı. yazıyı okuduktan sonra araştırma yaptım ve 2008de bu borçlara af geldiğini ögrendim.

bu konuyu nasıl çözebilirim acaba. nereye nasıl basvurmam gerekir. çıkardıkları affın ne anlamı kalıyor anlamış değilim. yardımlarınızı rica ediyorum.

Saygılarımla,

Cihan

Üye
    canaslan Avatarı

Son Giriş
    30.08-2012
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

senin borçların af edilmiş kardeş bağlı olduğun mal müdürlüğüne dilekçe vereceksin onlar sana herhangi bir icra takibatı yapmamaları için kaygılan ma

Üye
    cihan_s Avatarı

Gerçek Adı
    CİHAN
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cevabın için çok teşekkür ederim kardeşim. biraz olsun rahatladım. nasıl bir dilekçe vermem gerekiyor. bir örneği var ise , yada ne yazmam gerektiği hakkında bilgilendirirseniz hemen halledeyim bu konuyu. tekrar teşekkürler

Üye
    canaslan Avatarı

Son Giriş
    30.08-2012
    Saat
    17:01
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş bülent abiden 2008 deki af kapsamını içeren maddeyi iste dilekçene iliştir mal müdürlüğüne yaz dilekçeyi o sana gelen yersiz ödeme konulu yazının da bir fotokopisini ekle dilekçene

Üye
    cihan_s Avatarı

Gerçek Adı
    CİHAN
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi merhaba, konuyla ilgili yardımına ihtiyacım var.

Gerekli bilgilendirmeyi yapabilirsen hemen işleme başlamak istiyorum.

Saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

xxx tarihinde SGK Primsiz Ödemeler Genel Müdürlüğü'nden tarafıma gönderilen yazıda, xx tarihinde yersiz ödenen 2022 aylığı dolayısıyla kuruma borçlu olduğum bildirilmiştir.

Bilindiği üzere 5754 sayılı kanunun 92. maddesi ile 2022 sayılı kanuna eklenen geçici 1. madde uyarınca bu kanunun yürürlük tarihinden (17.4.2008) önceki dönemlere ait yersiz ödenen aylıklar terkin edilmiştir.

İş bu nedenle tarafıma bildirilen cezai işlemin tüm unsurlayıyla birlikte iptal edilmesini arz ve talep ederim
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    ferdi5519 Avatarı

Gerçek Adı
    hasan yıldırım
    Son Giriş
    19.03-2016
    Saat
    01:03
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ -Çorlu
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende 2022 özürlü maaşından yararlanmaktaydım. lakın 2004te özel sökterde mevsimlık işcı olarak calısmaya basladım ve 2.3 ay bır sakat ması aldımve bu durumun yasal olmadıgını örendım ve bır dılekce yazarak yetkılı kuruma gönderdım ve bana bır zaman sonra 3 mılyar ozamanın parasıyla ceza geldı fakat lakın 3 senedır bır ses seda yok ve duydumkı af dıye bır kavram sukur daha bı ses yok hayırlısı bakalım

Üye
    cihan_s Avatarı

Gerçek Adı
    CİHAN
    Son Giriş
    24.04-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu yazıyı mal müdürlüğünemi teslim etmem gerekiyor ?

elden mi teslim edeyim, posta yoluyla mı ?

Üye
    yusufozer Avatarı

Gerçek Adı
    YUSUF ÖZER
    Son Giriş
    22.06-2016
    Saat
    20:06
    Yaşadığı Yer
    GEBZE / KOCAELİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sevgili arkadaşlar aynı duruma 2007 yılında ben de maruz kaldım fakat ben telefon ve dilekçeyle durumumu arz ettikten sonra çekmiştim parayı sonra başıma bu hadise geldi ve parayı aynen iade ettim siz siz olun bu konuya daha fazla eğilim gösterin zira mahkemelerle uğraşırsınız hatta haklarınızdan mahrum edilebilirsiniz bu yüzden LÜTFEN DİKKAT

Üye
    YAĞMUREDA Avatarı

Gerçek Adı
    Sibel
    Son Giriş
    24.12-2015
    Saat
    20:16
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende yıllarca önce işe başladıktan iki yıl süre ile maaşımı almıştım ama iptal olması gerektiğini ve almamamız gerektiğini bilmiyordum.herhangi bir bilgi verilmemişt.daha sonra kesildi.ama ceza gelmedi arayıp öğrendim af geldiğini söyledir...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Borç yazısı sana posta yoluyla gönderildiğine göre, bence sen de iadeli taahütlü olarak mal müdürlüğüne gönderebilirsin...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...