Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 22 mesajın 16-22 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    19:45
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    968
    Verilen Beğeniler
    1.255

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Beyan edilen yoksulluk ile tezat oluşturacak bir yaşam koşulu olduğu alınan araç ya da başka bir tespitle fark edilirse, 2022 maaşı kesilir. Bu konuda takdir hakkı ilgili kurumdadır. Karara karşı itiraz edebilir, yine sonuç değişmezse dava açabilirsiniz. Ama her koşulada beyan ettiğiniz yoksulluğu ıspat etmekle yükümlüsünüz. Yani, "aracın parasını nasıl ödediniz" sorusuna ikna edici bir yanıt vermelisiniz...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    sefimiz61 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    18:05
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sayın oturanboğa rumuzlu abim senden detaylı bilgi rica ediyorum. 1. %91 engelli 15 yaşında ki bir çocugun babası asgari ücretli çalışıyor. toplam aile nufusu anne baba 3 çocuk(biri engelli) 5 kişi oturdugu ev kendine ait. 2022 diye taBİR edilen 3 aylık bakım maaşı alınmıyor. sadece aylık asgari ücret tutarında (engelli için) bir maaş alınıyor.
    bu baba 110.000 liralık bir aracı ötv muaffiyeti olarak 75.000 liraya alırsa bu aracı herkes kullanabilir diye biliyorum (kanbağı ve akrabalık derecesi şartı aranmaksızın)kullanabilir diye biliyorum.benim ögrenmek istediğim bu engelli çocugun aldıgı asgari ücret tutarındaki maaş kesilirmi. saygılarımla.

Üye
    Kalem Avatarı

Gerçek Adı
    Melek
    Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    00:58
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    332
    Verilen Beğeniler
    89

siz evde bakım aylığından bahsediorsunuz. engelliye bakım hizmeti karşılığında bakıcısına ödenen maaş.

hanede kişi başına düşen aylık gelir 540,47 lirayı aşmıyorsa araç sorun değil ama aşarsa aylık kesilir.

şurayı çok dikkatli okuyunuz:http://www.engelliler.biz/forum/evde...ml#post1013724

linkteki kişi başına düşen aylık sınırları dikkate almayın. 2014 yılı 2. altı ay için sınır 540,47 liradır. hanede kişi başına düşen aylık sınır bu miktarı geçerse aylık kesilir. ayrıca hanede herkesin geliri dikkate alınır.

araç baya yüksek fiyata alınıyor. beyan edilen gelirle o araç nsıl alınmış gelir nasıl temin edilmil inceler kurum yani.

her ne olursa olsun aracı il müdürlüğüne bildirmek zorundasınız alırsanız.

Üye
    mhakan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa hakan
    Son Giriş
    26.08-2017
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

merhaba benimde bir sorum olucak size benim Raporum %85 evde bakım ve 3 aylık alıyorum araç alabilirmiyim kesinti olurmu ve %85 lik bir raporda nasıl oluyor genelde %90 olan kişilerde duydum

Üye
    sefimiz61 Avatarı

Son Giriş
    21.07-2015
    Saat
    18:05
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engelli kişi %91 altındaysa aldığın araç tertibatlı ve sadece kendi kullanır. %91 üstü ise aracı herkes kullanır.

Üye
    mhakan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa hakan
    Son Giriş
    26.08-2017
    Saat
    21:50
    Yaşadığı Yer
    istanbul beylikdüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    6

peki bakım parası ve 3 aylık kesilmezmi

Üye
    evren27 Avatarı

Gerçek Adı
    bekir
    Son Giriş
    02.09-2015
    Saat
    19:08
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mrb benim 9 yaşında %94 özürlü çocugum var bakım ve 3 aylık maaş alıyorum ötv düştükten sonra 30.000 tl degerinde en ucuz olan araba almak istiyorum 3 aylık maaş veya bakım kesilirmi veya araba alıpta maaşın kesilmemesi için ne yapmam lazım

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12