Toplam 8 mesajın 1-8 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aslanlar1280 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2012
    Saat
    15:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %69 oranında engelli iken 500 tl çıvarı maaş allıyordum şimdi %72 oranıda engelliyim maaş aynı niye armıyor

Üye
    Umutlu Vaka Avatarı

Gerçek Adı
    Umut
    Son Giriş
    08.01-2015
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kusura bakma kişiliğine bakıp konuşmuyorum sadece düşüncelerine söyleyecek bir kaç sözüm var. %72 rapor almışsın 500 Lr'Da maaş alıyorsun daha ne istiyorsun ? Ayrıca birçok yasal hakkın var. Sence bunlar göz önüne alınması gerekmiyor mu ? Artacak artacak en fazla 15-20 lr artacak. (Artacak olsa dahi) Bence hayata birde iyi taraflarından bakmak gerekiyor. Bundan 10 sene öncesine kadar butür hakların neredeyse hiçbiri yoktu. Durduk yere de 500 lr hiçte az değil. Üstelik gözlerinde görüyormuş.Büyük ihtimal yatalak bir hasta da değilsin sen al o parayı öpte başına koy. Ayrıca hala birçok özürlünün bu haktan faydanmadığını,%39'la sınıfta kalındığını da unutmamak gerek. Al sana kendimden örnek veriyorum ; Ağır kaldıramıyorum tüm vucud oranım neredeyse asimetrik olarak bozuklar normal bir insanın yaptığı hiçbirşeyi yapamıyorum.Bugün bir yere gitsem bana iş verecek hiç kimse olmaz. Amele bile olamam ama bana verilen özürlülük oranı %31 yani senin gibi bir çok insan senin hayallerine ulaşmayı diliyor belki de ben bu yüzden iyi niyetli yazıyorum belli değil.İsterim ki bütün özürlüler en iyisini alsın ama bu ülke de bunları söylemek için henüz çok ama çok erken bence sen şimdilik şükret yok olmaz diyorsan da dilekçeyle bildirim yapabilirsin.

Üye
    Av.Harun Avatarı

Son Giriş
    01.04-2010
    Saat
    19:19
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bu ne hiddet bu celal sayın umut , aslanlar1280 yasal hakkını aramak istiyor.yok aldığın paraya şükret bilmem ne. bu mantıkla hiç kimse hakkını felan aramasın , arkasını soruşmasın.hak hukuk gelişmesin.

sayın aslanlar1280, mevzuaatta belirtilen oran dilimlerinden bir diğerine geçmiş iseniz yani , özürlülük oranınız artmış ise ve diğer dilime geçmiş ise başvurunuzu yapınız. reddedilirse yasal yollara başvurma hakkınız mevcut.saygılar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

UMut, yazdıkların -kusura bakma ama- saçma sapan ve çok kırıcı. Bir daha düşün istersen arkadaşın sorusunu ve yazdığın cevabı...

aslanlar:
    1- 18 yaşından büyük müsün?
    2- %72 oranındaki raporu sgk'ya gönderip maaş artışı talebinde bulundun mu?
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    Umutlu Vaka Avatarı

Gerçek Adı
    Umut
    Son Giriş
    08.01-2015
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    Balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kırmızı yazdığım yerde bir ironi yapmak istedim ama sanırım anlaşılamadım.Bunun için başlığı açan kişiden özür dilerim.

Üye
    SEDNA Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Rapor oranı %70 ve üzerinde olanların üç aylık maaşı 777,69 tl'den 812,79 tl'ye
    Rapor oranı % 40 ile % 69 arasında olanların üç aylık maaşı 518,46 tl'den 541,86 tl'ye yükseltildi.Fark bu.

Üye
    aslanlar1280 Avatarı

Son Giriş
    08.11-2012
    Saat
    15:04
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet 18 den büyüküm
    %722 raporum var ancak yeşil kartlı degil babam sağlık kartlı yaptı galiba olmaz sizce...........................tşkr ederim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aslan bu eni raporu sgk'ya ilettin ve maaşının arttırılmasını isteedin mi? İstediysen, maşının arttırılması gerekirdi

Not: http://www.engelliler.biz/forum/2022...yukseltim.html
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...